Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Ultima medie de intrare la liceu

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
bencxikyoungG

bencxikyoungG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.02.2019
Salut Softpedia.Sunt elev in clasa a 7-a si deja am inceput sa ma gandesc la ce liceu sa ma duc.Eu am note bune(intr-a 5-a 9.71, intr-a 6-a 10, acum intr-a 7-a 9.98 pe acolo) si vreau sa intru la primul liceu de la mine din oras(si din tot judetul de fapt).Asa ca m-am dus pe site-ul admitereliceu.ro si am vazut ca ultima media anul trecut a fost 9.13.Am zis ok, dar am intrat si pe site-ul edu.ro.Apoi am vazut ca anul trecut, ultima medie a fost 8.30.E o diferenta de la cer la pamant de la 9.13 la 8.30.As fi recunoscator daca m-ati putea ajuta sa stiu care e adevarata ultima medie.

Multumesc anticipat.

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,385
  • Înscris: 08.02.2011
Du-te si intreaba direct la liceul ala, lasa internetul in pace

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Pe mine ma sperie aceste medii.
Sunt mult prea mari, ireal de mari, mai ales ca 20% reprezinta media anilor si 80% examenul de admitere.

#4
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
intr-o scoala ca lumea, cu colegi care au creiere de facut concurenta, nu poti obtine medii de clasa a2a

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Depinde la ce profil vrei sa dai. Ma indoiesc, ca la toate ultima a fost 9.13...

#6
bencxikyoungG

bencxikyoungG

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.02.2019
Am intrebat despre medii si tu imi zici ca am medii de clasa a 2-a.Ti-as face poza la carnet, dar nu o voi face.
Totusi, daca as fi mintit, cu ce m-ar fi ajutat?
2 la mana, sunt olimpic.

#7
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Media corecta e cea de pe edu.ro

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Pana ajungi tu la liceu, este posibil ca Legea Educatiei sa mai suporte vreo 4~5 modificari.
Cum nu suntem capabili sa vedem viitorul, te sfatuiesc sa te concentrezi deocamdata pe invatat.
O sa vezi la momentul respectiv ce si cum
Succes

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Media de admitere variaza. Depinde cati elevi vor fi pe loc si cat de bine pregatiti vor fi.

Ca sa-ti dau un exemplu: cand am intrat eu in liceu (in 2000) mediile de admitere la liceele foarte bune (din Bucuresti) se opreau pe la 9 si ceva, si, statistic, in niciun an nu aveai aceeasi medie, nici macar pe langa. Daca intr-un an aveai 9.3, urmatorul 9.5, urmatorul 9.2, apoi 9.6, etc si cu media de anul anterior nu garanta nimeni ca intri.

Pe tine va trebui sa te intereseze sa inveti bine pentru admitere si sa te uiti cum a fost evolutia mediilor. Va fi imposibil sa vezi cat va fi anul viitor.

#10
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
daca esti olimpic parca te poti duce oriunde

#11
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Parca nu toți olimpicii, ci doar cei de națională.
Și poate se bagă o treapta 1 din nou ca să se termine cu dusul de cadouri la profesori pt media din generală.

#12
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 bencxikyoungG, on 28 februarie 2019 - 15:15, said:

Am intrebat despre medii si tu imi zici ca am medii de clasa a 2-a.Ti-as face poza la carnet, dar nu o voi face.
Totusi, daca as fi mintit, cu ce m-ar fi ajutat?
2 la mana, sunt olimpic.
irelevant ca spui adevarul
inseamna ca esti ala mai rasarit dintr-o clasa de loaze unde n-ai concurenta
mai stiu eu ceva similar care la examenul de intrare in liceu a dat la cea mai buna scoala si nici macar nu a reusit la primul profil
si nu era nici ala prost, era olimpic si cu medii de 9,95...
bonne chance

 Amaryl, on 28 februarie 2019 - 16:08, said:

Și poate se bagă o treapta 1 din nou ca să se termine cu dusul de cadouri la profesori pt media din generală.
se impune chiar reintroducerea ambelor trepte

Edited by marcusdefeis, 28 February 2019 - 16:21.


#13
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 29.07.2017

 bencxikyoungG, on 28 februarie 2019 - 15:15, said:

Am intrebat despre medii si tu imi zici ca am medii de clasa a 2-a.Ti-as face poza la carnet, dar nu o voi face.
Totusi, daca as fi mintit, cu ce m-ar fi ajutat?
2 la mana, sunt olimpic.
Bravo tie. Nu te incurca in rautacisme. Vezi-ti de treaba ta ca esti mai castigat.

#14
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Baiatul e clasa 7-a, anul viitor are examenul, nu are ce sa se mai schimbe.  In fine, nu vad ce importanta are ultima medie din anii trecuti, daca chiar vrei liceul ala  il pui primul la optiuni. Inca vreo 5-6 in ordinea preferintelor ca sa nu ai suprize si gata.

 zile_san, on 28 februarie 2019 - 16:02, said:

daca esti olimpic parca te poti duce oriunde
Doar la facultate si doar daca materia ta are legatura cu facultatea.

 Amaryl, on 28 februarie 2019 - 16:08, said:

Parca nu toți olimpicii, ci doar cei de națională.
Și poate se bagă o treapta 1 din nou ca să se termine cu dusul de cadouri la profesori pt media din generală.
ce treaba are treapta, era un examen, care exista si acum, chiar supravegheat video. E suficient sa scoata media din generala. Deja a scazut la 20%, dar normal ar fi sa o scoata de tot, sa nu se mai rupa in figuri profa de desen si aia de muzica.

Edited by ptap, 28 February 2019 - 17:07.


#15
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,394
  • Înscris: 07.05.2018

 Adm, on 28 februarie 2019 - 15:03, said:

Pe mine ma sperie aceste medii.
Sunt mult prea mari, ireal de mari, mai ales ca 20% reprezinta media anilor si 80% examenul de admitere.
Inseamna ca nu ai auzit de frauda de la examenul din clasa a 8a.
Table cu rezolvarea deja scrisa, bani la corector etc.

#16
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
Ești băiat de bani gata?
- Da -> Mergi la un liceu din București, la cel mai bun! Sau mai bine în străinătate!
- Nu -> Optează pentru cele mai bune licee din zona ta, județul tău, alege profilul pentru care crezi tu că ai înclinație, adică Matematică-Informatică dacă ai înclinație spre real și iubești programarea, Filologie - dacă ai înclinație spre parcurgerea multor cărți sau însușirea unor limbi străine, Tehnic-Tehnologic dacă îți place ingineria și dorești să mergi mai departe într-o Politehnică ca să înveți Electronică, Robotică, Telecomunicații, Transporturi sau Mecanică.

Completează în fișa de înscriere toate opțiunile care ți se par accesibile ție, în anii trecuți au existat persoane cu medii bune care au rămas nerepartizate pentru că s-au încăpățânat să completeze una sau două opțiuni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate