Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pistol de desfacut suruburi cu compresor

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,348
  • Înscris: 22.10.2007

View Posttehnics, on 12 aprilie 2019 - 12:58, said:


Uite ca l-am gasit si pe cel cu acumulator...Oricum nu se gaseste in Romania modelul asta.
https://www.jula.no/...trekker-009121/

Nu sunt in ro, pretul mi se pare incredibil de mic pe langa makita, bosch chiar si ryobi.

#56
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
Din pacate eu l-am prins la pretul vechi. Acolo-i promotie de lichidare de stoc iar daca esti membru il iei la 399 (adica vre-o 200 de lei).
Ideea este ca desi este o chinezarie, este una de calitate. L-am folosit si a facut treaba cu brio de fiecare data....ba mi-a si retezat cateva suruburi pentru ca am insistat. Ca un mod de comparatie: daca strang prezoanele de la roata cu el, este de ajuns. Daca incerc cu cheia de roti cu prelungitor nu mai am ce strange.
Intr-adevar este destul de maricel si greu dar in schimb este portabil si isi face treaba bine.

#57
bx3m

bx3m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 02.06.2008
Salutare, pana la urma a folosit cineva un pistol pneumatic cu impact cu vreun compresor de genul portabil, 180L/min, 10bari? Marca cunoscuta cu galben, stiti voi...
Judecand dupa cele din descriere, ar trebui sa tina un pistol care are nevoie de 4-6 bari si ~ 160L/min. Dar asta e doar teorie, practic a folosit/foloseste cineva asa ceva? Ma incanta faptul ca este mic si il pot folosi la ce am eu nevoie - schimbat roti primavara/toamna si suflat gauricile mici ale masinilor dupa spalare. In plus, am deja un pistol pneumatic de calitate si ar fi pacat sa il inlocuiec cu unul electric.

#58
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Nu știu dacă merge.  Teoretic merge dacă stai sa se acumuleze presiune.  Practic depinde și de butelie puțin.  Dacă nu e suficient de mare sa susțină debitul pentru destul timp sa desfacă șurubul, nu prea merge.

#59
bx3m

bx3m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 02.06.2008
Mda, pana la urma un compresor tot imi trebuie, pistolul il am. Daca mergem bine, daca nu imi iau unul electric. Ma gandeam ca poate cineva a incercat si ne impartaseste experienta. Acum daca stai sa faci socoteala, practic putere mare are nevoie cand desface surubul, apoi nu mai e problema la desurubat pentru ca deja nu mai are nevoie de mare putere. Pana strangi roata, dai jos de pe cric, te muti la roata urmatoare, deja el strange iar aer in butelia aia... Dar, asta e doar teoria :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate