Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Recuperare date de pe telefon cu ecranul distrus

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007
Am un telefon care a incasat o cazatura (dat de pamant) si vreau sa recuperez doar contactele din watsapp (care nu a avut back-up). Telefonul functioneaza dar ecranul e mort. Reparatia costa probabil mai mult decat telefonul  samsung J5 de doi ani.
Se poate cumva accesa telefonul prin cablu via PC si apoi sa fac backup in aplicatii sa pot recupera macar unele conversatii si sms uri?

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Contactele din whatsapp sint contactele din agenda telefonului.
Asta, uneori si daca ai noroc ;) este sincronizata in contul Google.
Deci, intri pe calculator pe https://contacts.goo...m/?hl=en&tab=mC > bagi google......

#3
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbuyonevideo, on 25 februarie 2019 - 21:03, said:

Contactele din whatsapp sint contactele din agenda telefonului.
Asta, uneori si daca ai noroc ;) este sincronizata in contul Google.
Deci, intri pe calculator pe https://contacts.goo...m/?hl=en&tab=mC > bagi google......
nu era activat sync pe telefon..am bagat cartela in alt telefon si cand am instalat watsapp a cerut sync de oe unul din conturile de google, dar a aplicatia a indicat ca nu exista date de sincronizat. Deci cumva trebuie sa intru in telefonul defect sa fac treaba de acolo.

#4
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Intri cu Smart Switch si faci un backup clone.

Treaba e ca trebuie sa fie deblocat telefonul si s-ar putea sa iti ceara o confirmare de data conection cand bagi cablul, si daca ecranul e mort nu poti face nici deblocare nici confirmare.

Daca era cu amprenta blocat atunci merge cu amprenta deblocat. Dar de confirmarea de data conection nu stiu daca poti trece doar cu butonul home.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Contractele le ai în cloud. Ca de aia e smart. Nu pe SIM, nu în telefon.

#6
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Poate are contactele pe SIM, nu toata lumea da acces la securisti sa tina datele in cloud.

Sau in telefon, departe de orice cloud.

#7
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Da, e si asta o idee, securisti and shit.
Si dupa aia te intrebi de unde iti recuperezi datele ;)

#8
kabanIbucii

kabanIbucii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.02.2019
Instalezi Samsung Kies pe pc si il conectezi la pc cu cablul usb de la incarcator

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Deci securiștii fura agenda mea din cloud? Haoleu. Afla numerele ce deja sunt publice. (autogări, hoteluri, pensiuni, doctori, etc)

#10
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
E unii speriati de bombe rau de tot.

#11
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007
Mdea.. am dat de tot felul de indieni onanisti care se dau interesanti cu tot felul de tutoriale.. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aQln9ZGDeYQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
cum sa faci si sa dregi..  ma uit la comentarii , majoritatea ii dau carne la indian, ca nu are raspuns la intrebarea cum bag telefonul in debug mode cu ecranul spart?
Btw. lockscreenul este cu parola  
Am incercat o chestie cu aplicatia vysor, care ar functiona cu o extensie instalata in chrome. Logic ca nu a vazut telefonul conectat cu cablul, ca nu se poate instala aplicatia in telefon.  Si nu pot instala fara debug mode.  Apoi alt site ma duce la nu stiu ce soft fone paw.. instalez ca rromu si apoi imi cere banii.. 76 de parai. Pai de banii aia cred ca schimb ecranul si pot folosi telefonul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DZe2PvQxnns?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tfmercedez, 26 February 2019 - 00:07.


#12
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
De banii aia iei unul nou acelasi model :D

#13
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007

View Postprojectfp, on 25 februarie 2019 - 23:56, said:

De banii aia iei unul nou acelasi model :D
ei.. hai ca nu costa un j5 chiar 300 de lei .
Buba e ca in watsapp sunt niste conversatii cu niste indivizi pe care nici nu-i am salvati in agenda. Apare doar un numar de telefon. Nu-i am pe facebook sau in alta parte.  

Edited by tfmercedez, 26 February 2019 - 00:12.


#14
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Un J5 2017 cam pe acolo ar fi sigilat daca mai are cineva in stoc pe siteurile de anunturi luat la o lichidare sau la abonament primit gratis.
A luat cineva j7-2018 sigilat cu 500 lei.

#15
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007
Asta-i nasolia..ca sunt conversatii prin terte platforme de kkt. Ca lumea nu mai poate vorbi ca un om normal , la telefon, cand toata lumea are minute si sms moca nelimitat. Noo, ne complicam cu messenger watsapp si viber.  
Cand am un contact salvat in agenda sincronizata cu google, apoi acel numar imi apare in toate telefoanele in care sunt logat cu respectivul cont. Super convenabil. Dar cu watsapp nu mai iese figura.

#16
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Deaceea e bine sa faci backupuri din cand in cand. In caz de ceva sa ai un backup.

Intradevar la noi a prins prostia asta cu WA si Viber cam degeaba, ca noi avem nelimitat minute si sms de pe vremea lui decebal.. prin alte tari si acum SMS-urile sunt suprataxate la bucata.

Acolo avea rost sa prinda chestia asta de WA, ca economiseau o gramada de bani neplatind mesaje la bucata cu bani grei, la noi nu ca avem SMS-uri gratis practic.

#17
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007
explica la o femeie ce e aia backup. Sau la niste pensionari, da-le sfaturi d'astea. Eu am totul sync pe drive, pe dropbox & shit, uneori mai fac manual o copie pe hdd prin cablu, sa diu sigur (m-am fript si eu odata).
Ma intreaba soacra "ce-i aia low storage"?  Ce fac cu pozele?   Telefonul plin de kkturi de pe net, cu poze bancuri poante si clipuri. Vrea sa faca poza la nepot.. p#la low storage.   Si daca ii dau un micro sd de 64 GB pe care il arunca apoi la gunoi cand face curatenie,  cam aia e.  
Nu toata lumea isi pune problema , au destule altele pe cap.

Are si watsapu unele avamtaje. Cum kkt trimiti prin sms un pdf sau un video?   Am fost la un magazin de piese auto,  sa ridic niste piese comandate. Acolo am intrebat si de alte piese. M-au intrebat daca numarul de pe care am sunat e al meu, si ca se intereseaza dupa program ca se inchidea. Dupa cateva ore primesc mesaj pe watsap cu poza piesei detalii si pret.  Asa lucreaza magazinul ala.

Edited by Ciubex, 26 February 2019 - 03:53.


#18
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Pentru asta existau deja messengerele precum Skype, Yahoo Messenger, Google Messenger, AOL Messenger, etc
La WhatsApp mai e si treaba aia cu numarul de telefon pe post de ID, care nu stiu cat de buna e din punct de vedere al privacy-ului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate