Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

OSCAR 2019.Premii.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011

View Postioana1973, on 25 februarie 2019 - 09:07, said:

Pfuai da incult mai is. Am avut Netflix o luna de sarbatori, am inceput sa vizionez Roma si m-am plictisit. I. M. Nistor spunea ca-i obligatoriu de vazut, ati urmarit? Merita?
Am început să mă uit de două ori, dar modul acela de a plimba camera prin casă m-a plictisit groaznic. Din păcate a treia oară am trecut peste asta și l-am văzut pe tot.
Când spun ,,l-am văzut pe tot" mă refer la film, dar și la actorul care-l interpreta pe iubitul servitoarei.
Adică în timp ce încercam să mă dumiresc de ce au filmat alb-negru (adică la Lista lui Schindler sau la Stan și Bran e de înțeles, dar aici nu prea văd ce au vrut să spună) merge servitoarea să-și ia porția de fericire și deodată iese karatistul  din baie. Gol. Filmat din front, cum s-ar zice. Până să găsesc telecomanda, ăsta deja  și-a bălăngănit-o prin fața mea!

Culmea că la scena următoare face ea duș, dar acum suntem pudici, filmăm de la gât în sus...

Am de gând să văd doar Green Book și Vice căci am mai mult de 12 ani ca să mă mai uit la filme cu supereroi, roz, negri sau ce o mai fi la modă, iar pe Gaga nu suport nici să o ascult, darămite să o mai și văd.

Ultimul film de la Oscar care m-a impresionat e Three Billboards Outside Ebbing, Missouri.
L-au băgat recent pe HBO Go.

Edited by Sabinatu, 25 February 2019 - 10:19.


#20
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Mi-a placut speech-ul Oliviei Colman care a castigat Oscarul pentru cea mai buna actrita in rol principal. Cautati-l pe Youtube... e atat de autentica Olivia :)

#21
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View Postborhot, on 25 februarie 2019 - 10:15, said:


My 2₽.

Your... what?

#22
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
green book pare un film bunicel...o sa-l urmaresc...Black panther Posted Image, chiar asa bun e, a primit 3 oscaruri...wtf..

Edited by jimi91, 25 February 2019 - 10:47.


#23
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Lu Black panther i-au dat ca sa fie si ei politically correct si sa ia si actorii de culoare ceva. Filmul mi se pare slabut tare, comparativ cu ce a scos Marvel intrecut si a fost varstat direct in galeata cu comerciale care nu merita nici o atentie, asta e un kkt colorat. In fine, negrii au fost nedreptatiti multi ani si cand faci primul superhero movie cu ei ca eroi principali trebuie e normal ca se golesc cartierele de negri si se umplu cinemaurile. Green book mi se pare bun, singurul film de prin lista aia la care nu esti cu ochii pe ceas sa vezi cat mai tine.

#24
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
deci mai bine ca am dormit

#25
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 16.05.2015

View Postmarcusdefeis, on 25 februarie 2019 - 12:36, said:

deci mai bine ca am dormit

Ai pierdut unul dintre evenimentele anului cand milionarii isi dau unii altora statui de aur.

Acum pe bune, ceremoniile astea pline de sclipici mai au vreo relevanta in ziua de azi? Pana si Cannes a ajuns un circ unde se mai pune mai mult accent pe parada toalelor de firma de pe covorul rosu, decat pe filmele din competitie.

View PostKaffir2018, on 25 februarie 2019 - 10:36, said:

Your... what?

Ruble

Edited by borhot, 25 February 2019 - 12:45.


#26
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Mda...
Văd că acum ceremoniile Oscar înseamnă așa ceva...
Attached File  billy-porter.jpg   189.02K   36 downloads

Nici măcar nu e original individul, nu?
Attached File  cezar_ouatu_8_34064cb6a9_10192300.jpg   184.26K   36 downloads

Cu toată prostia asta cu corectitudinea politică dusă în abject mi-e și teamă să spun ca americanii ,,Monkey see, monkey do", că aș păți ca H&M cu ,,Coolest Monkey in the Jungle".
Așa că voi exclama mândru: al nostru o are mai lungă!

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Atat de previzibil a ajuns, ca nu mai prezinta interes.
Productiile adevarate nu au sanse acolo.

#28
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004
Ok, se pare ca au aparut deja acuzatii de rasism la adresa castigatorului - "Green Book".
Maliuri de la producatori catre critici etc.
Haios e ca se pare unul dintre producatori nici nu stie numele caracterului din film la care se refera. :D

#29
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

View PostSabinatu, on 25 februarie 2019 - 10:15, said:

Am început să mă uit de două ori, dar modul acela de a plimba camera prin casă m-a plictisit groaznic. Din păcate a treia oară am trecut peste asta și l-am văzut pe tot.
Când spun ,,l-am văzut pe tot" mă refer la film, dar și la actorul care-l interpreta pe iubitul servitoarei.
Adică în timp ce încercam să mă dumiresc de ce au filmat alb-negru (adică la Lista lui Schindler sau la Stan și Bran e de înțeles, dar aici nu prea văd ce au vrut să spună) merge servitoarea să-și ia porția de fericire și deodată iese karatistul  din baie. Gol. Filmat din front, cum s-ar zice. Până să găsesc telecomanda, ăsta deja  și-a bălăngănit-o prin fața mea!

Culmea că la scena următoare face ea duș, dar acum suntem pudici, filmăm de la gât în sus...

Am de gând să văd doar Green Book și Vice căci am mai mult de 12 ani ca să mă mai uit la filme cu supereroi, roz, negri sau ce o mai fi la modă, iar pe Gaga nu suport nici să o ascult, darămite să o mai și văd.

Ultimul film de la Oscar care m-a impresionat e Three Billboards Outside Ebbing, Missouri.
L-au băgat recent pe HBO Go.
Da,tot mai des vad in filme scene de genul asta, nuditate fațișă, sau scene de sex homosexual, parca se vrea ca publicul sa fie obisnuit cu asa ceva si sa nu i se mai para ceva iesit din comun. Nu stiu ce sa zic, sunt bulversat pentru ca desi atitudinea mea vis-a-vis de homosexuali e neutra - ei cu ale lor eu cu ale mele - chestiile astea ma zgârie pe creier.
Adica dacă-i pe așa de ce să nu ieșim în peleul gol pe stradă, sau măcar să ne pișăm fără grijă în văzul tuturor la colț, pe geamul Megaimage.

#30
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

View PostMembruAnonim, on 25 februarie 2019 - 13:32, said:

Atat de previzibil a ajuns, ca nu mai prezinta interes.
Productiile adevarate nu au sanse acolo.
ce productii adevarate ai vazut anul acesta? ca in afara de roma nimic nu a fost de remarcat.

Black panther inteleg ca a avut sunet bun, dar costumele si scenografia?  bohemian rhapsody are scenografie peste si asta numai daca vor cu orice pret sa nu dea unui film netflix.

#31
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Urasc filmul patetic si stereotip precum si cel care baga batzul prin gard cu orice pret. "A star is born" este un astfel de film
Nu am vazut "Roma" dar vreau sa-l vad, de curiozitate, nu din alte motive.

#32
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,199
  • Înscris: 03.03.2007

View Postbullterrorist, on 25 februarie 2019 - 18:17, said:

ce productii adevarate ai vazut anul acesta? ca in afara de roma nimic nu a fost de remarcat.

Black panther inteleg ca a avut sunet bun, dar costumele si scenografia?  bohemian rhapsody are scenografie peste si asta numai daca vor cu orice pret sa nu dea unui film netflix.

Nu sunt fan BP dar a meritat in intregime Oscarul pentru costume. E probabil cea mai buna parte vizuala a sa - diversitatea si culoarea costumelor. Cred ca la scenografie a scartait - scena ultimei lupte e super proasta dar acolo poti da vina si pe calitatea inferioara a CGI-ului. La sunet a fost nedreptatita Roma - superioara din acest punct de vedere.

Mi-a placut Green Book desi admit ca anul asta a fost un an destul de prost in privinta filmelor. Chit ca Mercury e o feblete de-a mea iar Bohemian Rhapsody e o experienta extraordinara in cinematograf daca esti fan Queen - filmul e destul de subtire la poveste (si pe alocuri extrem de liberal in privinta adevarului). Vice e foarte inegal, BlackkKlansman e tipic Spike (cand e vorba de rasa, omul stie una si buna), The Favourite e cam pentru "ladies" etc.

#33
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ce panarama au ajuns premiile oscar....mai bine ma uit la filme de zmeura de aur

#34
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004
Pai eu le prefer de mult timp celor cu Oscar.
Poate ca nu sunt "bune" din punct de vedere al "criticilor", dar macar au priza la public.

#35
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Posteiffel, on 26 februarie 2019 - 09:30, said:

Pai eu le prefer de mult timp celor cu Oscar.
Poate ca nu sunt "bune" din punct de vedere al "criticilor", dar macar au priza la public.
Cateva filme care meritau sa fie si ele nominalizate....numai ca din pacate oscarul a ajuns doar o sleahta de nebuni bolnavi mintali si nu poti avea pretentii

https://www.filmnow....nsiderare-37387

Edited by I2O, 26 February 2019 - 11:26.


#36
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002

View Posteiffel, on 26 februarie 2019 - 09:30, said:

Pai eu le prefer de mult timp celor cu Oscar.
Poate ca nu sunt "bune" din punct de vedere al "criticilor", dar macar au priza la public.

Au o priza...mama-mama!

https://adevarul.ro/...5ea1/index.html

Edited by drgroza, 26 February 2019 - 12:00.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate