Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Adresa de email invadata de reclame

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Am si eu o adresa de yahoo pe care primesc spam, cu newslettere cu ochelari, haine, genti, parfurmuri. Am dat dezabonare si au inceput sa vina tot mai rar. Deci se poate :))

#20
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009

 ionutsb, on 25 februarie 2019 - 07:38, said:

Sall, cum pot scapa de emailurile cu reclame ce le tot primesc pe adresa de email ? M-am saturat sa tot sterg la ele. Mersi
Si eu am o adresa de yahoomail veche, cand am facut-o prin 2003, am pus o adresa de US. Ma omoara cu oferte erotice in spam. As raspunde, m-as duce personal la fatucile respectice dar n-am pasaport, nici nu-mi da voie nevasta.
Asa ca le-am dat blocare, stergere, etc dar degeaba! Acum cand verific adresa respectiva de email nici nu ma mai uit in spam, sterg totul de acolo fara sa mai verific.
Se pare ca sunt un tip mai atragator decat credeam, nu ma iarta. Probabil ca privit de peste ocean par mai frumos, mai macho!.
Asculta sfatul, treci la gmail.

#21
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Eu primesc mail-uri spam cu farmaceutice,chestii medicale.Astea reprezinta cred ca vreo 90% din totalul mail-urilor spam.O suspectez pe sora-mea,desi a spus si ea ca a cautat ceva pe net sau a pus mail-ul meu undeva,cert e ca mai mult ca sigur,nu cauta porcarii medicale pe Google,ca e acu rezidenta,probabil Yahoo are un algoritm prost si-ti trimite toate porcariile,chiar daca tu n-ai cautat nimic legat de acele produse,servicii etc.Am mai umblat acu,si am pus cat de multe am putut pe lista spam si ulterior am golit folder-ul spam.Sper ca fi imbunatatit filtrul spam al Yahoo si sa-mi blocheze toate porcariile astea.

 altuser09, on 25 februarie 2019 - 17:36, said:

Si eu am o adresa de yahoomail veche, cand am facut-o prin 2003, am pus o adresa de US. Ma omoara cu oferte erotice in spam. As raspunde, m-as duce personal la fatucile respectice dar n-am pasaport, nici nu-mi da voie nevasta.
Asa ca le-am dat blocare, stergere, etc dar degeaba! Acum cand verific adresa respectiva de email nici nu ma mai uit in spam, sterg totul de acolo fara sa mai verific.
Se pare ca sunt un tip mai atragator decat credeam, nu ma iarta. Probabil ca privit de peste ocean par mai frumos, mai macho!.
Asculta sfatul, treci la gmail.
Mai bine ii dai mark as spam,presupun ca pe viitor,va invata si va bloca automat mail-uri cu erotice.Cert e ca Yahoo are un filtru anti-spam de toata jena.Pe Gmail nu primesc deloc,aproape.Mai scapa uneori 1-2 mail-uri in folderul principal,dar rar.Probabil,de cand i-a achizitionat Oath,va fi din ce in ce mai rau.Nu mai are rost sa spun,ca acum cativa ani aproape toate conturile de Yahoo au fost sparte.Initial au mintit si au spus ca doar cateva sute de milioane de conturi au fost afectate,ca mai apoi sa spuna ca e posibil,ca in decurusl anilor,toate cele 3 mld de conturi sa fi fost afectate.Imi schimb parola de cateva ori pe an+am activat autentificarea in doi pasi,dar nu stiu cat de eficienta e.

Edited by Vlad_22, 25 February 2019 - 19:28.


#22
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
la multa lume am recomndat inchiderea contului de la Yahoo...
eu unul mi-am inchis adresa de la yahoo cu distrugerea completa a contului.

cine ma cauta pe aia si a ignorat mail meu in care i-am informat ca noua mea adresa va fi ...... sa fie sanatos.
acum am doar gmail personal si imi este suficient, reclame si prostii mai vine si pe asta insa foarteeeeeeee putine aterizeaza in inbox cele mai multe se duc in SPAM/Junk folder.

Edited by Mihai_3, 26 February 2019 - 11:11.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate