Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 

Telefon ~800 lei

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#91
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Acum chiar consider închis subiectul. :D
https://forum.softpe...0#entry24460917

#92
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017

View Postunpuisor, on 26 martie 2019 - 11:50, said:

referitor la telefon de 800 lei, l-am convins pe cumnata-miu sa aleaga intre a2, ala gold si Redmi note 6. Personal imi place a2-ul dar am inteles ca e bateria mica si daca il frecusesti nu treci ziua cu el.
Chiar ieri am avut un sot de aproape 5h cu 30 de ore de la ultima incarcare ( doar pe lte ) .Eu zic ca este excelent pt 3000mah.

#93
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003
e decent dar nu grozav, 5.30 ore. Oricum depinde si de retea si de mai multi factori.
Am vazut ca Redmi note 7 se apropie de a2 si chiar peste in anumite chestii, dar e la 12 bulioane fata de 8 cat e A2-ul. Si probabil o sa se stabilizeze la vreo 1000 lei cand se umple piata si la noi.

#94
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Față de mi A1 au făcut upgrade la procesor,camera foto dar nu și la baterie, probabil nu mai ieșea subțire!

Edited by Therockstar, 27 March 2019 - 18:19.


#95
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003
se zvoneste ca si A3-ul o sa aiba baterie de 3000+ fata de unu cu 4000, se vrea a fi telefon subtire si premium, fata de cele din seria Redmi cu baterie mare. Gandire de chinez bautor de tuica de orez.
Deci la 800 lei am gasit doar A2 cu 64 sau Redmi note 6 cu 32 si pe langa multe prastii de la hamsung si restul cetei.

#96
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Un smartphone de la o firma de tradiție: https://www.pcgarage...ra-super-black/

#97
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Un smartphone de la o firma de tradiție
Firma cu traditie in ce? Motorola a fost cumparata de Lenovo care e o firma chinezeasca sadea, cam cum e xiaomi sau huowei. Cam cum e Toshiba, akai, si alte firme cu traditie :)
Motorola x4 ala desi are un procesor relativ ok-ish. Vine cu android 7 in conditiile in care astia fac teste pt 10 si majoritatea tel vin cu 9. E un telefon din 2017, baterie de 3000, desi la procesorul ala ar fi cat de cat ok, camerele sunt intunecoase, f2 / 2.2. Ca puncte ok ar fi ca poate fi bagat in apa si are si nfc, cum cauta unii. Si ecran de 5 inch. Design-ul e unul invechit.

#98
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003
din pacate la 800 lei variantele ok sunt putine. In ordinea in care le-as lua eu ar fi asa.
1 - Redmi note 6 ala de 32 si mai pui un card de memorie...
2 - A2 de 64 si esti gata dar bateria un pic mica
3 - ASUS ZenFone Max Pro M1 care e un fel de note 6 cu baterie de 5000, dar nu straluceste la nimic, e destul de ... cah optimizat si are standby cat unul de 4000.
4 - Lenovo k5 pro care e tot un fel de note 6 dar alta firma. mi se pare ca are un design mai ok dar au update-uri si suport mai slab ca Xiaomi. Posibil sa moara cu oreo in el.
5 - decat Motorola x4 mai bine un Samsung a6 2018. Are ecran amoled si e cat de cat decent. Pt cei care vor altceva in afara de tel chinezesti.
si cam atat, restul doar la promotii si BF

Ar mai fi redmi 7 la doar 650 lei. Snapdragon 632, design nou cu picatura, dar ecran cu rezolutie mai mica, camerele... ok-ish. Probabil bateria o sa tina destul de mult.

Edited by unpuisor, 01 April 2019 - 10:25.


#99
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Voi chiar nu citiți ce se postează? A cumpărat de aproape o săptămână un telefon, dar continuați să spuneți ce ați cumpăra. Sunt curios de ce. Vreți să păreți experți în domeniu, vreți să arătați că sunteți ignoranți...sau care e motivul?

#100
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,178
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Voi chiar nu citiți ce se postează? A cumpărat de aproape o săptămână un telefon, dar continuați să spuneți ce ați cumpăra. Sunt curios de ce. Vreți să păreți experți în domeniu, vreți să arătați că sunteți ignoranți...sau care e motivul?
te-ai gandit ca initiatorul nu e singura persoana din Romania care cauta sa cumpere un telefon la mirobolantul pret de 800 lei si poate isi cauta si altii?

Edited by unpuisor, 03 April 2019 - 11:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate