Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Service auto bun in Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Am primit recent un Ford Focus din 2001 si as vrea sa remediez ceva probleme. As dori recomandari pentru un service bun in Timisoara, un loc unde se lucreaza corect, nu carpituri, indiferenta, furtisaguri samd, de care e plina Romania. Am citit review-uri pe net, la mai toate service-urile sint pareri pro si contra. M-as duce la reprezentanta Ford, dar am citit lucruri nasoale (chiar si aici pe forum) chiar si despre ei. Merci.

#2
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
N-ai citit rău defel Posted Image

Clar evită-l pe cel de lângă stadionul CFR, de pe Dunărea.

Poți pune o pleoapă la Ciclop, da' să vezi exact cine și cum îți lucrează.
Că au și pe acolo ceva tineret speranțe cu mâini stângi, și din ceilalți pe care-i recomandă doar vârsta, că experiență n-au, ori nu o știu folosi...

#3
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
In trecut, cu masina veche, mergeam la Auto Service Luca pe Calea Bogdanestilor si am fost foarte multumit.

Edited by epuru, 23 February 2019 - 12:31.


#4
dani555

dani555

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 02.12.2011
Cel mai bine este sa vezi cine iti lucreaza la masina
Ideal este sa stai langa masina sa nu te deplasezi de langa masina
Chiar daca iti zice ca nu ai voie sa stai
In general daca nu stai langa masina pune un mecanic mai incepator
Si ramai cu suruburi sau montate gresit

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu mă duc cu mașinile la service la frate-meu. Posted Image

Hai la Craiova cu ea !

#6
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,590
  • Înscris: 31.01.2010
http://jarnes.ro/
Acolo am mers si merg cu masinile de aproape 20 de ani.
N`am avut probleme cu ei, sint corecti.
La inceput am stat cu ochii pe ei ca pe butelie, dupa vre`o 5 revizii si o interventie m`am lamurit si am schimbat procedura.
Le las masina, bani in torpedou daca mai e necesar ceva si se descurca.
Nu sint multi si n`au ucenici asa ca sansele de a da chix sint mici.

Edited by Ion_Bumbu, 23 February 2019 - 14:05.


#7
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nu stiu daca mai exista atelierul de la "7 constructii", in curba de langa Stadionul CFR, spre Calea Bogdanesti. Eu am fost mutumit de cele facute la ei, inclusiv vopsirea completa a masinii.Doar ca a fost in urma cu cativa ani.

#8
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Daca vrei meseriasi care se pricep la Ford in Timisoara incearca grupul de mai jos. Este si un mecanic bun in Giroc care se ocupa de Ford-uri.
https://www.facebook...41390786205855/

 myshyk, on 23 februarie 2019 - 14:26, said:

Nu stiu daca mai exista atelierul de la "7 constructii", in curba de langa Stadionul CFR, spre Calea Bogdanesti. Eu am fost mutumit de cele facute la ei, inclusiv vopsirea completa a masinii.Doar ca a fost in urma cu cativa ani.
Mai exista, acolo am si eu un mecanic bun la care apelez cand trebuie facut reparatii la al meu Mondeo.

 Ion_de_la_Raion, on 23 februarie 2019 - 12:08, said:

[...]
M-as duce la reprezentanta Ford, dar am citit lucruri nasoale (chiar si aici pe forum) chiar si despre ei. Merci.
Am fost eu la reprezentanta Ford de pe Sagului cand am schimbat kitul de ambreaj. Totul a decurs normal, la acea vreme aveam si o cunostinta la service.
La reprezentanta Ford de pe centura(ExpressLine) in sala de asteptare ai un monitor mare si vezi ce se lucreaza la masina ta.

Edited by feribalint, 23 February 2019 - 15:42.


#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Multumesc tuturor. feribalint, care centura ? Stiam de o singura reprezentanta Ford, cea de la iesirea spre Sag. In general, caut un service care sa lucreze corect si sa aiba si aparatura necesara, evit garajuri si service-uri in fundul curtii, printre gaini. Pe cand aveam Renault, ma duceam la reprezentanta lor, lucrau curat si corect (scump, ce-i drept), dar ei repara doar Renault si Nissan.

#10
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Timisoara are doar un singur drum de centura, cea de pe Lugojului care de in Aradului.....Aeroport. De pe Lugojului cum mergi catre Aeroport, dupa Jumbo ai un sens giratoriu. Acolo mergi pe directia Dumbravita si imediat pe dreapta ai reprezentanta Ford, Jaguar si Land Rover. Mai jos ai locatia exacta Posted Image
https://goo.gl/maps/pBpVcW7RnDC2

Edited by feribalint, 23 February 2019 - 17:29.


#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
OK, merci.

#12
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008
Eu am fost la Ovarom cam de fiecare data pentru schimburi si probleme. Urmeaza sa fac distributia la ei..nu m-am fentat pana acum ca si cu pitstop de exemplu.

#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
https://renasterea.r...-din-timisoara/

De asta ma tem. Mecanicii sint ca doctorii, fiecare are reviewuri pozitive si negative, nu stii ce sa faci.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate