Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Predictii indeplinite scrise de voi

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012

View Poston64, on 26 septembrie 2013 - 15:28, said:

Pan'la urma m-am inscris la business

View Postpetre69, on 26 septembrie 2013 - 18:57, said:

Aia da facultate
Din aia iesi sef ...........pe taxiul pe care-l conduci


#20
netmail

netmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 16.02.2019
Eu am prevestit pe CG din 2011 ca va fi un nou război rece, ca Putin va fi si mai dictator , ca va începe un nou război prin Orient, ca Obama va claca si va fi succedat de un republican radical si amploarea războiului economic cu China, Brexitul,  criza refugiaților, creșterea popularității a liderilor naționaliști si dezbinarea UE.


Am mai prevestit si ca va veni o noua criza  economică si oamenii vor folosi monede virtuale si carduri, renuntandu-se treptat la bancnote de hartie

Edited by netmail, 23 February 2019 - 11:56.


#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
Just, adica chestii generale care mai devreme sau mai tarziu tot se intampla :)
Si eu prevad un cutremur de 7.6 la 140km adancime in Vrancea... nu stiu cand dar il prevad :)

#22
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View PostRookie_2, on 23 februarie 2019 - 04:52, said:

Trump nu va lua niciun fel de masuri spectaculoase, doar se va balbai aiurea de pe noul post, nestiind cum sa asigure lumea ca el nu e extremist

A nimerit-o exact ca nuca in perete. Chiar nimic n-a facut tipul - nu a renegociat toate tratatele economice care-i priveau, nu a relansat economia, nu a taiat 100.000 de reguli inutile, nu a rezistat incercarii serviciilor secrete din US sa-l dea jos...bun.

Sa inteleg ca daca sunt anti EU, sunt extremist de dreapta? Ca asa eram considerat si cand eram anti-URSS.
Am nimerit perfect. Nu a facut gardul mult promis, nu a expulzat imigranti in masa, nu a schimbat absolut nimic de substanta in economie.

Extremist de dreapta esti atunci cand pui natiunea deasupra unor constructii mai mari precum uniunea europeana, extremist de dreapta esti atunci cand asociezi culoarea pielii sau originea etnica cu anumite comportamente(aka prostie pura)

#23
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Ai nimerit fix xxx. A declarat stare de necesitate sa poata faca zidul (mai sunt vreo 14 stari inca active, de la 0bama si Bush) si ai lui Republicani vor sa-l termine. Nu-i vina lui. Oricum constructia merge brici, nu ca va rezolva ceva.

Extremist de dreapta esti atunci cand pui natiunea deasupra unor constructii mai mari precum uniunea europeana

Ia mai spune mai Stalin si Ana Pauker in acelasi corp. Mai spune. Meritam sa murim in lagare,  cand nu ne place Uniunea Sovietica? UK, Italia, Cehia, Polonia, Ungaria, Austria sunt aproape sa se rupa de EU sau le rejecteaza net politica de emigratie.  Sa vedem undeva va gasiti job atunci.

asociezi culoarea pielii sau originea etnica cu anumite comportamente

truthhurts.

nu a schimbat absolut nimic de substanta in economie.

Sper ca ai ajutor social, sincer. Fiindca meriti.

Edited by Rookie_2, 05 March 2019 - 18:42.


#24
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Lasati "subtilitatile" de acest gen, ca nu sunt nici subtile si nici in ton cu atmosfera pe care ne straduim sa o mentinem pe aceasta arie!
Si exista suficiente motive pentru ca pe aria de fata sa nu toleram devierea discutiilor spre teme politice: "Abordarea oricarei teme social-politice care poate face obiectul ariei Poiana lui Iocan va fi considerata off-topic in aria de fata."
Va rog sa va conformati regulamentului ariei: https://forum.softpe...ormal-sugestii/

#25
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Chiar primul post contine previziuni referitoare la politica. Daca se poate demonstra ca sunt sau nu reale... cum putem? Am eu impresia ca anumite comentarii deranjeaza.

tldr: "predictia" a fost de 2 bani.

Edited by Rookie_2, 05 March 2019 - 19:33.


#26
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Una este previziunea politica (de tipul celei din primul post: "a prevestit pe 2 ianuarie 2010 ca urmatorul presedinte al Romaniei va fi Klaus Iohannis") a carei explicatie poate fi cautata in zona paranormalului (dat fiind specificul ariei si a optiunii initiatorului topicului de a deschide topicul pe aria de fata) sau care poate fi explicata prin mijloace obisnuite (adica in contradictoriu cu explicatia parapsihologica) si alta este ce s-a discutat in aceasta pagina (discutie care a pierdut intr-un mod cat se poate de evident orice legatura cu tema topicului si specificul ariei).
Exista o limita de la care off-topicul nu mai este acceptabil, ca sa nu mai zic si ca discutia a inceput sa se indrepte catre un conflict care strica atmosfera pe care ma straduiesc sa o mentin.

In alta ordine de idei, incercati sa va justificati afirmatiile! Altfel dezbaterea devine complet inutila. "Predictia a fost de 2 bani" de ce? Dat cu banul de doua ori si nimerit stema? (cauza pur probabilistica). Sursa indoielnica? Nu indeplineste toate criteriile epistemologice ale adevarului? Deci, da, exista comentarii care deranjeaza (in lipsa argumentarii), iar pentru unele comentarii neregulamentare, cum ar fi "Sper ca ai ajutor social, sincer. Fiindca meriti." (parte pe care abia acum mi-au picat ochii) primesti acest avertisment (deocamdata doar pe forumul public).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate