Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Predictii indeplinite scrise de voi

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
netmail

netmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 16.02.2019
Vi s-a intamplat sa vi se indeplineasca predictiile scrise pe forum acum 5-10 ani ?
De exemplu, cineva a prevestit pe 2 ianuarie 2010 ca urmatorul presedinte al Romaniei va fi Klaus Iohannis!
Următorul preşedinte - Forumul Softpedia

Quote

qudatheo Posted 02 January 2010 - 20:03
1. Iohannis ! Ca e neamt. Adica strainez - numai unu din asta ne mai scoate din rahat, ca noi ca neam... vai si amar.
2. Sa nu fie de la pesede
3.  In niciun caz Geoana - ala e mort dpdv politic. Prostanacu iese pe usa din dos a istoriei, drept the greatest looser. Va fi dat la o parte de pesedei si nu o sa mai auzim vreodata de el.
Edited by qud

E vreun user  care a mai  prevestit ceva acum 10-15 ani  ?
Daca da, citati aici postarea. Trebuie sa fie scrisa  cu minim  5-10 ani in urma.

Edited by netmail, 23 February 2019 - 01:25.


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003
In general sunt chestii aruncate la gramada... cand ceva se potriveste mama predictie... cand nu, se uita.

#3
netmail

netmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 16.02.2019

 andreic, on 23 februarie 2019 - 01:20, said:

In general sunt chestii aruncate la gramada... cand ceva se potriveste mama predictie... cand nu, se uita.
Chiar si daca e o coincidenta, merita mentionat.
Tu ce ai prevestit acum 5-10 ani printr-o intamplare ?

Edited by netmail, 23 February 2019 - 01:24.


#4
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 29.10.2017
Daca e scrisa cu 4,8 ani in urma, de ce nu se pune?
Poate motivezi cumva conditia.
In contextul actual, un neica-nimeni va avea sanse sa iasa presedinte.
Dar cu astfel de oameni sunt sanse nule sa fie un presedinte util.
Avea sanse, dar era in alta tabara atunci.

Faptul ca a schimbat-o, te punea pe ganduri de ce si pentru ce?


#5
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,008
  • Înscris: 02.12.2007
Clonache, zici ca Iohanis, ca un neamt adevarat ce este, ne-a scos din rahat?

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003

 netmail, on 23 februarie 2019 - 01:22, said:

Chiar si daca e o coincidenta, merita mentionat.
Tu ce ai prevestit acum 5-10 ani printr-o intamplare ?
Nu mai tin minte, nu mi-am pus problema asa...

#7
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Era vorba aia, ca si un ceas defect arata macar o data ora corecta.

Asa e cu predictiile... daca faci suficiente speculatii pentru o situatie nimeresti una din ea.

Eu am nimerit cateva fara sa fac multiple pentru aceeasi situatie. Doar ca nu le-am scris public, cel mult pe un chat/sms/messenger in discutii 1 la 1 sau un grup restrans.

#8
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
Un mic Nostradamus:

 MrReason, on 17 ianuarie 2017 - 05:54, said:

cam tarziu, dar...

pe plan extern:

- razboiul din siria va continua, dar cu assad si rusii pe pozitie de putere, vor castiga tot mai mult teren(putin probabil sa se incheie complet razboiul anul asta)
- nu cred ca vor fi legi impotriva imigrantilor, ci mai degraba se vor cauta solutii de securizare a granitelor externe UE, cine stie poate ceva procesare extra-UE(insa e greu de digerat politic, nimic sigur)
- spre disperarea trepadusilor de extrema dreapta, nu va castiga nici lepen nici altcineva de extrema dreapta si nu va fi nici un frexit, italexit(mama ce aberatie), nexit sau mai stiu eu ce
- cu valutele e aiurea de facut predictii pe termen lung(ma amuza aia ce prezic dolarul sau chf), dar un lucru e 99,999% sigur: daca uk da semnale de hard brexit, lira se va duce si mai la vale(azi sau ieri, a ajuns la cel mai jos prag din ultimii 31 de ani)
- trump nu va lua niciun fel de masuri spectaculoase, doar se va balbai aiurea de pe noul post, nestiind cum sa asigure lumea ca el nu e extremist
- theresa may probabil se va balbai in martie, nestiind cum sa impace si varza si capra(posibil sa activeze codul ala, dar lucrurile probabil se vor taragana, fara un efect imediat in afara de inca o plonjare a lirei in neant)
- UE va ramane stabila si unita, ferma in caz de hard brexit

pe plan intern:

- psd va reusi sa acapareze puterea in ciuda "serviciilor", dragnea nu va merge la bulau, iar codruta probabil va fi scoasa din functie, daca nu cumva o vom vedea si pe ea si coldea la beciul domnesc
- va fi marit salariul minim, cel mediu va creste usor, ca si in anii precedenti
- multe smiorcaieli psd la adresa lui ciolos si a altora, evident ca nu vor fi bani si de alte promisiuni, probabil nu se vor face investitii in infrastructura
- critici din partea UE is posibil SUA daca reusesc psd sa-si faca jocul impotriva coldea & codruta.
- posibil sa-l vedem pe baselu' cu ceva probleme penale
- ghita nu va fi gasit, sau cel putin nu va fi adus
- leul va ramane in continuare stabil

:naughty:

#9
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Trump nu va lua niciun fel de masuri spectaculoase, doar se va balbai aiurea de pe noul post, nestiind cum sa asigure lumea ca el nu e extremist

A nimerit-o exact ca nuca in perete. Chiar nimic n-a facut tipul - nu a renegociat toate tratatele economice care-i priveau, nu a relansat economia, nu a taiat 100.000 de reguli inutile, nu a rezistat incercarii serviciilor secrete din US sa-l dea jos...bun.

Sa inteleg ca daca sunt anti EU, sunt extremist de dreapta? Ca asa eram considerat si cand eram anti-URSS.

#10
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
eu am prezis demult asta ....... dar nu ma crezut nimeni

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GdZc2erX37c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by truthwarrior, 23 February 2019 - 07:28.


#11
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

 Tipiric, on 23 februarie 2019 - 01:52, said:

Clonache, zici ca Iohanis, ca un neamt adevarat ce este, ne-a scos din rahat?
Cand ai o gasca de mafioti pe langa tine, greu sa faci schimbari.

#12
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

 _Smiley_, on 19 iulie 2002 - 10:31, said:

in 2019 o sa deschida cineva un topic despre predictii


#13
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Op,este ca esti player 1x2?   Recent(ianuarie) am zis ca bugetul va aparea in jur de15/20 feb. si va intra in paine la inceput de martie. Si euru pocneste iar cu 10 zile inainte de Pasti. Si va da inapoi dupa foarte putin .    Ps. ca sa merg la sigur: in 2019 vor pleca mai multi ca/n 2018!  Posted Image

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu mai e loc de preziceri c-a prezis DJL tot în cele aproape 90 de mii de postări.

#15
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017

 Fjell, on 23 februarie 2019 - 07:47, said:

Cand ai o gasca de mafioti pe langa tine, greu sa faci schimbari.

Iohaniss se inscrie in crescanda lista de lideri europeni care nu au copii. Coroborat cu preocuparile lui din anii '90 (inlesnirea adoptiilor internationale, ulterior interzise datorita abuzurilor) m-au lamurit suficient in privinta lui. Il doare la basca, traficantul de copii, probabil e suparat ca herr Merkel nu mai este si nu mai vin catralioane de rapefugiati.

Nu stiu EXACT ce fel de schimbari visati voi ca trebuie facute, in afara de mai rau. Suntem intr-o eterna bulibaseala din '90 incoace, mereu "reforma", mereu ordonante de urgenta, invatamantul e praf, sistemul de sanatate pe butuci tocmai ca nu exista o stabilitate si fiecare idiot care vine la putere, ministru sau secretar de stat, se apuca sa schimbe el schimbarea.

Poate stiu eu, ne trebuie o situatie democratica ca in Franta unde politia bate la manifestanti pe strada de luni de zile si le zdrobeste fetele si EU nu zice nici miau? Sau ca in Anglia, unde daca ii zici la unul pe twitter ca este barbat dar el vrea sa se considere femeie iti bate politia la usa ca l-ai jignit si esti vinovat de hate crime?

Sau o societate utopica unde nu exista coruptie? Toti liderii tarilor mari din Europa, presedinti sau prim-ministri, au fost si sunt pana in gat in scandaluri de corupte si/sau chestii sexuale. Ca si mai marii comisari EU. Dar noi trebuie sa fim mai radicali decat Bin Laden in lupta impotriva coruptiei, pana in punctul unde sa permitem reinvierea Securitatii, desi multi care urla sunt si ei mai mici sau mai mari evazionisti si corupatori. Unde au ajuns vajnicii oameni din echipa lui Basescu - aaa... au fugit care incotro sa nu infunde puscariile. Si acum sunt unii care apara o curva proasta si penala ca Udrea, care a distrus juma' de Romania.

Miscati fratilor la nivelul vostru, ca mita si spaga e omniprezenta de la gradinita pana la cimitir din cauza noastra.

#16
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 netmail, on 23 februarie 2019 - 01:12, said:

Daca da, citati aici postarea. Trebuie sa fie scrisa  cu minim  5-10 ani in urma.
singura chestie remarcabila pe care stiu ca am prevestit-o este mandatul lui Trump,
se intampla cand A3 difuza Ucenicul, cu Donald "you're fired". (2005/2006)

nimic paranormal, doar spirit de observatie

Edited by MarianG, 23 February 2019 - 09:35.


#17
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,293
  • Înscris: 07.02.2003

 Rookie_2, on 23 februarie 2019 - 08:52, said:

Iohaniss se inscrie in crescanda lista de lideri europeni care nu au copii. Coroborat cu preocuparile lui din anii '90
Iar teza cu nu ai copii nu dai bine la public ? :P

#18
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Empatie crescuta, zic eu. Pe mine m-a schimbat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate