Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Canalele PRO TV ar putea să nu mai fie disponibile în rețelele Telekom si NextGen

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
210 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu daca as fi pers de decizie la telekom sa mor dacă  nu i-as scoate o lună sa vad câți deconectează. Poate dupa ii scoate si rcs. Nu prea e plăcut sa negociezi cu bocancul pe grumaz cum vad ca face protv

#38
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019

 projectfp, on 22 februarie 2019 - 23:35, said:

In utima vreme televiziunile romanesti cer foarte multi bani de la operatori pentru drepturi de transmitere, s-au vazut cu public si acum incearca sa santajeze cumva folosind acel public companiile TV pentru a le plati drepturi de transmitere supraevaluate.
Gresit ...vrei emisiuni ...astea se fac cu bani grei nu cu vorbe ...iar banii vin din publicitati si taxe .
Ne-am cam obisnuit cu mocangeala

#39
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Sa ceara PRO TV 1 euro/abonat e mult prea mult in conditiile in care abonamentul in Romania e 5 euro.
Daca se cred asa valorosi sa treaca in pay-per-view sa vedem cine plateste pentru ei... nici naiba, iar operatorii stiu asta si vor refuza toti sa plateasca banii si vor sta pe spate sa vina PRO TV si cei ca ei sa vina in genunchi sa se roage sa ii bage inapoi gratis ca in sistem pay-per-view o sa moara de foame ca nu mai baga nimeni bani in publicitate cu zecile de milioane la ei pe post daca au 10 abonati amarati :D

#40
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019

 projectfp, on 22 februarie 2019 - 23:39, said:

Sa ceara PRO TV 1 euro/abonat e mult prea mult in conditiile in care abonamentul in Romania e 5 euro.
Daca se cred asa valorosi sa treaca in pay-per-view sa vedem cine plateste pentru ei... nici naiba, iar operatorii stiu asta si vor refuza toti sa plateasca banii si vor sta pe spate sa vina PRO TV si cei ca ei sa vina in genunchi sa se roage sa ii bage inapoi gratis ca in sistem pay-per-view o sa moara de foame ca nu mai baga nimeni bani in publicitate cu zecile de milioane la ei pe post daca au 10 abonati amarati Posted Image
Din nefericire esti total pe langa realitate  :)

#41
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Se oferă reducere. Nimeni nu dă 1 euro. S-a postat tabel.

Attached File  disc.png   13.07K   8 downloads

Edited by _-KALMAN-_, 22 February 2019 - 23:43.


#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 pacaliciosu01, on 22 februarie 2019 - 23:37, said:


Gresit ...vrei emisiuni ...astea se fac cu bani grei nu cu vorbe ...iar banii vin din publicitati si taxe .
Ne-am cam obisnuit cu mocangeala

Pai la 5 euro pe luna sa dai 1 euro la protv?

Daca-s buni sa facă  cum zice colegu, payperview. Ca la netflix

#43
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 16.08.2007
inlocuiesc cu hbo posturile pro si abonatii vor ramane.acum sunt 3 posturi de hbo.

#44
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 _-KALMAN-_, on 22 februarie 2019 - 23:42, said:

Se oferă reducere. Nimeni nu dă 1 euro. S-a postat tabel.
Bine, jumatate de euro cu discount... si tot e mult, 10% din abonament se duce la PROTV?

#45
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019

 projectfp, on 22 februarie 2019 - 23:45, said:

Bine, jumatate de euro cu discount... si tot e mult, 10% din abonament se duce la PROTV?
Si cine a spus ca aia 5 euro reprezinta pretul real pe care ar trebui sa-l platesti ?

#46
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

 _-KALMAN-_, on 22 februarie 2019 - 23:42, said:

Se oferă reducere. Nimeni nu dă 1 euro. S-a postat tabel.

disc.png
sint peste 200 de firme mici, mult sub 300,000 de abonati fiecare! plafoanele alea sint mai la misto, asa!

#47
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
REACȚIE. "Pro TV vrea creșterea prețului." Reacția Telekom după anunțul agresiv al Pro TV că "ar putea ieși" din grila operatorului

Ce spune Telekom despre decizia Pro TV de a anunța în mod agresiv o posibilă ieșire din rețeaua Telekom?

„Suntem surprinși de anunțul făcut de Pro Tv. Discuțiile cu grupul media sunt în derulare și negocierile cu acesta sunt purtate in beneficiul clienților noștri, in condițiile in care Pro TV vizează o creștere semnificativă a pretului”, au declarat reprezentanții Telekom într-un punct de vedere trimis Paginademedia.ro.

Reacția Telekom vine în condițiile în care Pro TV a anunțat pe toate site-urile sale că "ar urma să iasă din grila Telekom și Next Gen".

Presiune fără precedent din partea Pro TV
Este pentru prima dată în relația dintre Pro TV și cabliști când stația își folosește cu o așa agresivitate suporturile media pe care le deține în interes comercial.
Pro TV nu numai că a anunțat că "ar putea ieși de la 1 martie" - un anunț făcut în timp ce negocierile se află în derulare, dar a și "inundat" site-urile pe care le deține cu o mulțime de bannere care poartă același mesaj.

Sursa: https://www.paginade...-anuntul-pro-tv

Edited by _-KALMAN-_, 22 February 2019 - 23:48.


#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 dany23ro, on 22 februarie 2019 - 23:44, said:

inlocuiesc cu hbo posturile pro si abonatii vor ramane.acum sunt 3 posturi de hbo.

Eu am acasa si digi si dolce si foxussat. La dolce e inclus hbo in pachetul lor ala mare L. La rcs vad ca nu e... ce sa mai înlocuiască?

#49
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 pacaliciosu01, on 22 februarie 2019 - 23:46, said:

Si cine a spus ca aia 5 euro reprezinta pretul real pe care ar trebui sa-l platesti ?
Tu chiar ai plati mai mult pentru TV?
Daca vin cu AXN, HBO, etc atunci da, as plati mai mult, dar pentru pachetul de baza cu canale romanesti sa platesc mai mult? Niciodata. E suficient cate sute de milioane fac din reclame si contracte cu statul... de evaziunea televiziunilor nici nu mai zic, ca PRO TV e televiziunea aia care platea din banii firmei luxul familiei Sarbu, pana si pensia alimentara la divort era platita de firma Posted Image Iar apoi cereau ajutoare de stat ca nu iese profitul bun in acte.

Edited by projectfp, 22 February 2019 - 23:50.


#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 _-KALMAN-_, on 22 februarie 2019 - 23:47, said:

vizează o creștere semnificativă a pretului”, au declarat reprezentanții Telekom Ăźntr-un punct de vedere trimis Paginademedia.ro.



Poate protv se teme de a pierde un cablist. Sa il bafe intr un pachet separat. Sa il.cumpere cine vrea, ca la hbo. Eu nu :)

#51
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,176
  • Înscris: 15.07.2005
pro tv ca protv ca mai vezi un film bun ceva...dar kanal d sa ceara bani ...asta intrece orice eu daca as avea firma de cablu astea cu plata in pachet extra le-as pune ! cine vrea sa plateasca! dai draq si pe pro si pe antena si pe kanal!!! vreti platiti! as face 50 de pachete extra cu fiecare kkt! atunci o sa vedem ca audienta cea mai mare o sa aiba canalele din must carry

#52
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Telekom era ca sponsor principal la Românii au talent. Coincidență treaba asta sau nu? :)

#53
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019
Boss..faci o mica confuzie ...atunci a fost atunci ..acu is altii care fac afaceri pe bani . Simplu .
Si da ...se fac presiuni si al mai tare castiga . Ce-i asa greu de inteles?
Repet ...aveti pretentia de emisiuni de calitate dar habar nu aveti de costuri ....la costuri cu mai sariti in sus ..doar mocangeala

#54
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Si antenele vor bani multi :D

Daca aveam acum niste milioane de distractie sau un finanttor bun langa mine ma apucam sa fac o televiziune cu acelasi continut si o ofeream free operatorilor in schimbul neacceptarii santajului PRO/Antena/Kanal (adica sa le elimine din grila), ca imi scoteam banii din reclame o data ce tot publicul avea canalul meu in fata :D

 djmaxx, on 22 februarie 2019 - 23:51, said:

pro tv ca protv ca mai vezi un film bun ceva...dar kanal d sa ceara bani ...asta intrece orice eu daca as avea firma de cablu astea cu plata in pachet extra le-as pune ! cine vrea sa plateasca! dai draq si pe pro si pe antena si pe kanal!!! vreti platiti! as face 50 de pachete extra cu fiecare kkt! atunci o sa vedem ca audienta cea mai mare o sa aiba canalele din must carry


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate