Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Mii de americani vor sa isi mute statul in Canada

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
96 replies to this topic

#1
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Peste 9.000 de persoane au semnat o petiție online prin care cer Statelor Unite să vândă Canadei statul american Montana în schimbul sumei de un trilion de dolari, acești bani urmând a fi folosiți pentru a reduce datoria națională, relatează vineri dpa și newschannel9, citate de Agerpres.

„Avem o datorie prea mare, iar (statul) Montana este inutil”, se arată în textul petiției lansate pe Change.org săptămâna trecută. Pentru ca Ottawa să fie de acord, „spuneți-le că (Montana) are castori sau ceva de genul ăsta", se mai arată în descrierea petiției.

„Voi economisi bani cu mutatul în Canada”, a scris unul dintre susținătorii petiției.

„Sunt un locuitor al Montanei care se va alătura cu bucurie Canadei. Statele Unite sunt o mizerie și POTUS este o jenă”, a spus un altul, referindu-se la președintele Donald Trump.

„Locuiesc în Montana. Vreau să trăiesc în Canada, dar nu vreau să mă mut”, a spus un altul dornic să devină canadian.

Și canadienii au părut încântați de idee. „Sunt canadian și vă primim cu bucurie”, a spus unul dintre ei.

https://m.digi24.ro/...-dolari-1086875

Pana si americanii vor sa scape de SUA:D

Edited by geostorm, 22 February 2019 - 13:46.


#2
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Eu zic sa vindem si noi Galatiul Scotiei

#3
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,308
  • Înscris: 30.01.2008

View Postgeostorm, on 22 februarie 2019 - 13:45, said:

Peste 9.000 de persoane
Montana are 1, 05 milioane de locuitori ....


Stii ce inseamna 9000 dintr-un milion ?



Ca sa nu mai spun ca nu pot face  nimic peste Constitutia SUA .

Edited by Daco_Get, 22 February 2019 - 13:53.


#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Europa de Vest, in special tinerii de acolo, au fost critici de mult timp la adresa americanilor, indiferent de culoarea politica a presedintelui american.

In general, americanii sunt vazuti ca: prosti, inculti, aroganti, egocentrici, razboinici (razboie pentru acapararea resurselor naturale ale altor tari / petrol), profitori (sacali capitalisti), religiosi indobitociti, fara sisteme bune de educatie si de sanatate care sa iti ofere siguranta sociala, asa cum e traditia in Europa.

Nu e de mirare ca si americanii de rand incep sa se trezeasca la realitate. Trump a dat tonul cand a zis ca SUA trebuie sa puna frana pe a mai fi politistii globali, ci mai degraba parteneri cu alte state pentru a rezolva problemele umanitatii.

#5
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 13.09.2009
Nu te supara, dar din ce posturi deschizi pe aici - americanii merg in Mexic sa se trateze, americanii vor sa isi mute statul in Canada, intreb si eu: faci propaganda ?
Tot ne spui cat de rau e in Statele Unite parca am fi la o televiziune comunsita care scoate in evidenta defectele capitalistilor.

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Si noi am semnat 1 milion sa nu avem penali si la ce bun?

#7
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005

View PostJammalan-the-Prophet, on 22 februarie 2019 - 13:53, said:

Eu zic sa vindem si noi Galatiul Scotiei

Nu mai bine teleormanul ?

#8
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Buey, Galeo - las'o-n p...alaria mea, de treaba. E prea de tot !

Pe prima pagina a Poienii, ai vreo 8 topice deschise. Tu vrei sa monopolizezi Softpedia ?

Io' nteleg ca ai apetit la deschis discutii, da' nu crezi ca te repeti, cu subiectele astea ?...

Ce problema e, ca unii din America, se muta-n Canada ?
Exista si canadieni care merg in USA si galateni care se duc in UK.

Traim intr-o lume libera, din fericire si nu trebuie nimeni sa se justifice, unde se cara sau alege sa traiasca...

Care-i problema ?...

Edited by sylvius, 22 February 2019 - 13:58.


#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Ii rezolva Tudor Chirila pe aia 9000, ii conduce spre victorie.

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
America are 300 milioane locuitori, cat vine in procente 9.000?

#11
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008
geostorm
Member Since 03 Dec 2017
E foarte activ pe aici, in general fara sa aiba idei proprii... arunca doar fitile, deschide subiecte, bate apropouri... E un nou soi de troll sau ce?...

Edited by vRusu, 22 February 2019 - 14:09.


#12
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Mu e de mirare ca strainii nu ii suporta pe americani, nici macar americanii nu se suporta pe ei insisi

View PostPlatonX, on 22 februarie 2019 - 13:54, said:

Nu te supara, dar din ce posturi deschizi pe aici - americanii merg in Mexic sa se trateze, americanii vor sa isi mute statul in Canada, intreb si eu: faci propaganda ?
Tot ne spui cat de rau e in Statele Unite parca am fi la o televiziune comunsita care scoate in evidenta defectele capitalistilor.

Sunt titluri de prima pagina din presa deontoloaga a Romaniei.
Hotnews si digi 24 fac propaganda ?
Eu de acolo amluat stirile, nu din sputnick

Si SUA da, cred ca e o mizerie din care pana si americanii incep sa fuga. Pana si americanii s-au saturat sa fie niste sclaveti plini de datorii la banci, cu concedii aproape inexistente , si o viatadin ce in ce mai scumpa

View Postsylvius, on 22 februarie 2019 - 13:56, said:

Buey, Galeo - las'o-n p...alaria mea, de treaba. E prea de tot !

Pe prima pagina a Poienii, ai vreo 8 topice deschise. Tu vrei sa monopolizezi Softpedia ?

Io' nteleg ca ai apetit la deschis discutii, da' nu crezi ca te repeti, cu subiectele astea ?...

Ce problema e, ca unii din America, se muta-n Canada ?
Exista si canadieni care merg in USA si galateni care se duc in UK.

Traim intr-o lume libera, din fericire si nu trebuie nimeni sa se justifice, unde se cara sau alege sa traiasca...

Care-i problema ?...

Ai zis bine,  e o lume libera unde fiecare discute despre ce vrea.
Asa ca ciocul muc si joc de glezne catre alt topic daca asta nu iti convine.
Sau ar trebui sa aprobi tu ce avem voie sa discutam si ce nu ?

Eu unul pot spune liber ca ma pis pe SUA si pe simbolurile americane. Probleme ?

Edited by geostorm, 22 February 2019 - 14:16.


#13
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 13.09.2009

View Postgeostorm, on 22 februarie 2019 - 14:10, said:

Si SUA da, cred ca e o mizerie din care pana si americanii incep sa fuga. Pana si americanii s-au saturat sa fie niste sclaveti plini de datorii la banci, cu concedii aproape inexistente , si o viatadin ce in ce mai scumpa
Pana atunci multe milioane fug spre SUA si daca amercanii s-au saturat de tara lor nici o problema, sunt sute de milioane de oameni pe aceasta planeta pentru care SUA este Paradisul.


View Postgeostorm, on 22 februarie 2019 - 14:15, said:

Sunt titluri de prima pagina din presa deontoloaga a Romaniei.
Hotnews si digi 24 fac propaganda ?
Eu de acolo amluat stirile, nu din sputnick
Da, dar pe site-urile de presa se prezinta sitrea si atat, tu vii cu nuantari: SUA este o mizerie, pana si americanii s-au saturat de tara lor, asa arata un stat esuat. Astfel de lucruri nu cred ca le iei de pe site-urile de stiri.
Iar pe site-urile de stiri se prezinta si lucruri pozitive despre State, as vrea sa vad un topic in care lauzi ceva de pe acolo.

Edited by PlatonX, 22 February 2019 - 14:18.


#14
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postgeostorm, on 22 februarie 2019 - 14:15, said:

Si SUA da, cred ca e o mizerie din care pana si americanii incep sa fuga. Pana si americanii s-au saturat sa fie niste sclaveti plini de datorii la banci, cu concedii aproape inexistente , si o viatadin ce in ce mai scumpa

Net migration for the United States
2017: 4,500,000

Ca in toate cazurile , esti total p-afara!

View Postgeostorm, on 22 februarie 2019 - 14:15, said:

Ai zis bine,  e o lume libera unde fiecare discute despre ce vrea.
Asa ca ciocul muc si joc de glezne catre alt topic daca asta nu iti convine.
Sau ar trebui sa aprobi tu ce avem voie sa discutam si ce nu ?

Eu unul pot spune liber ca ma pis pe SUA si pe simbolurile americane. Probleme ?

Vezi sa nu iti plezneasca prostata de la atata spuma!!1

#15
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu aș vinde și România Canadei.

#16
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View PostPlatonX, on 22 februarie 2019 - 14:15, said:


Pana atunci multe milioane fug spre SUA si daca amercanii s-au saturat de tara lor nici o problema, sunt sute de milioane de oameni pe aceasta planeta pentru care SUA este Paradisul.



Da, dar pe site-urile de presa se prezinta sitrea si atat, tu vii cu nuantari: SUA este o mizerie, pana si americanii s-au saturat de tara lor, asa arata un stat esuat. Astfel de lucruri nu cred ca le iei de pe site-urile de stiri.
Iar pe site-urile de stiri se prezinta si lucruri pozitive despre State, as vrea sa vad un topic in care lauzi ceva de pe acolo.

Da,parerea mea e ca SUA e o mizerie.
Nu am voie sa imi exprim opinia, sau ce ?
Ar trebui sa spunem toti ce vrei tu ?
Suntem o tara libera prietene, incata ce inseamna democratie

Edited by geostorm, 22 February 2019 - 14:21.


#17
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,451
  • Înscris: 15.01.2017
Peste tot exista cretini!

#18
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View PostPlatonX, on 22 februarie 2019 - 14:15, said:


Pana atunci multe milioane fug spre SUA si daca amercanii s-au saturat de tara lor nici o problema, sunt sute de milioane de oameni pe aceasta planeta pentru care SUA este Paradisul.



Da, dar pe site-urile de presa se prezinta sitrea si atat, tu vii cu nuantari: SUA este o mizerie, pana si americanii s-au saturat de tara lor, asa arata un stat esuat. Astfel de lucruri nu cred ca le iei de pe site-urile de stiri.
Iar pe site-urile de stiri se prezinta si lucruri pozitive despre State, as vrea sa vad un topic in care lauzi ceva de pe acolo.

E plina lumea de fraieri ce pleaca in SUA cu datorii 0, si ajung la datorii de site de miide dolari facand ca noi veniti niste joburi de cacat si prost platite. Daca atat ii duce capul, ce vrei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate