Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Pareri oferta munca: seriosi sau inselatorie?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
bocicu

bocicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.12.2011
Buna seara. Am gasit o oferta de munca pe site-urile de anunturi. O agentie de plasare international, oferea locuri de munca in Elvetia, la o fabrica de ciocolata, ca necalificat, salar net 2300 euro, prima instalare 200 euro, o masa calda zilnic, cazare asigurata gratuit, se platea doar utilitatile. Agentia este din Sibiu, telefonic nu mi-a dat numele firmei si adresa, numarul de telefon este 0754319322, pentru detalii trebuie sa ma deplasez la sediu, se plateste 630 lei transportul pana in Elvetia. Doamna care raspunde la telefon se prezinta ca d-na Dinca. As vrea sa va cer opinia este o oferta reala sau inselatorie?

#2
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Teapa clasica in domeniu era cu fabrica de ciocolata.
Deci as miza pe teapa.

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
De unde sa stim noi. Incearca... dar sa iti iei bani la tine sa ai si de transport inapoi acasa , eventual o cazare intr-o noapte si de mancare... ca cine stie peste ce dai...

#4
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Imi pare foarte cunoscut "d-na Dinca" ! tot pe internet, inselatorie, bani luati avans pt. transport si taxe de angajare la munca in strainatate pe un salariu mare.
Parerea mea e ca e teapa, inselatorie......  Posted Image

#5
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
Fake!

Elveția nu are nevoie de muncitori necalificați.

#6
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 TruculMagic, on 21 februarie 2019 - 22:22, said:

De unde sa stim noi. Incearca... dar sa iti iei bani la tine sa ai si de transport inapoi acasa , eventual o cazare intr-o noapte si de mancare... ca cine stie peste ce dai...
Teapa e ca dai banii in avans pe motiv de transport/comision/etc si dupa aia astepti mult si bine, pana te prinzi ca ai luat teapa.
Deci nici o sa paraseasca domiciliul :D

Ca si la cele cu concursuri, in care iti cer in avans plata transportului, impozitului, etc... dupa care teapa.

Edited by projectfp, 21 February 2019 - 22:26.


#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Tot e bine, ca nu mai are de platit transportul inapoi acasa... Posted Image Eu unul nu as da nici un ban in avans... sau mai erau italieni care duceau romani prin sicilia si ii tineau ca intr-un lagar... Posted Image

#8
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 bocicu, on 21 februarie 2019 - 22:18, said:

pentru detalii trebuie sa ma deplasez la sediu
De ce ?!

 bocicu, on 21 februarie 2019 - 22:18, said:

se plateste 630 lei transportul pana in Elvetia
De ce ? E treaba ta cum ajungi acolo.

#9
bocicu

bocicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.12.2011

 TruculMagic, on 21 februarie 2019 - 22:22, said:

De unde sa stim noi. Incearca... dar sa iti iei bani la tine sa ai si de transport inapoi acasa , eventual o cazare intr-o noapte si de mancare... ca cine stie peste ce dai...
Cer doar o parere, daca nu stii stai pe margine...

#10
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 iliketoforkmyself, on 21 februarie 2019 - 22:24, said:

Fake!

Elveția nu are nevoie de muncitori necalificați.
Areee; nevoie de marmote necalificate.Posted Image

#11
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
http://www.mesagerul...national-video/

Este povestea unor tineri din Gorj, care au plătit 540 de lei comision unei firme de recrutare din Sibiu, pentru a ajunge la o fabrică de ciocolată din Marea Britanie, relatează Știrile ProTV. Ce s-a întâmplat în realitate depășește orice imaginație.


bonus:

Quote

Cautam atat femei cat si barbati pentru a lucra la o fabrica de paste fainoase in Zurich.
Se va lucra la framantarea,modelarea si pregatirea aluatului pentru uscare sau la ambalare,etichetare,depozitare.
Se ofera 2300 euro si cazare in conditii bune. Contractul se incheie pe perioada nedeterminata iar limba germana
nu este obligatorie. Sunt acceptati atat vorbitori cat si nevorbitori de limba germana.
Pentru mai multe informatii, ne puteti contacta de L-V, intre orele 9-17
la numarul de telefon: 0754319322.

Cautam personal pentru a lucra la o fabrica de cafea naturala si cafea instant in Elvetia.Se lucreaza la ambalat,vidat si etichetat cafea naturala si cafea instant.Se ofera 2300 euro, cazare si o masa la pranz, la cantina fabricii.Angajatii mai beneficiaza de asigurare medicala, concediu platit si sick days platite.Pentru aceasta oferta pot opta si cuplurile interesate sa lucreze in acest domeniu.Limba germana nu este obligatorie, insa constituie un avantaj.Pentru alte informatii si inscrieri, ne puteti contacta de L-V intre orele 9-17. 0754319322

Important producator de cesuri din Stockholm, Suedia cauta personal pentru sectia de ambalare ceasuri.Se ofera 2200 euro,cazare si transport la locul de munca.Experienta nu este necesara, angajatorul asigurand un training de 2 zile inainte de a incepe munca efectiv.Angajatii mai sunt recompensati cu o serie de prime, in functie de munca prestata.Pentru aceasta oferta pot opta si cuplurile interesate sa lucreze in acest domeniu.Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta de Luni-Vineri intre orele 9-17. 0754319322

Edited by Jammalan-the-Prophet, 21 February 2019 - 22:40.


#12
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
Am căutat nr. ăla pe Google, eu nu m-aş încurca cu aşa ceva.

https://www.publi24....767f68655e.html
http://joburistraina...ase-in-elvetia/

#13
ianos777

ianos777

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 07.02.2019

 bocicu, on 21 februarie 2019 - 22:18, said:

Buna seara. Am gasit o oferta de munca pe site-urile de anunturi. O agentie de plasare international, oferea locuri de munca in Elvetia, la o fabrica de ciocolata, ca necalificat, salar net 2300 euro, prima instalare 200 euro, o masa calda zilnic, cazare asigurata gratuit, se platea doar utilitatile. Agentia este din Sibiu, telefonic nu mi-a dat numele firmei si adresa, numarul de telefon este 0754319322, pentru detalii trebuie sa ma deplasez la sediu, se plateste 630 lei transportul pana in Elvetia. Doamna care raspunde la telefon se prezinta ca d-na Dinca. As vrea sa va cer opinia este o oferta reala sau inselatorie?
Daca cere bani inaite  de instalare e tapa, Zici ciocolata.... e duce , asa sa nu gandesti.

#14
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image E o țeapă ''boccie'' , de tot rahatul, înșelătorie de cea mai joasă teapă
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dcGLIg7J5qE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 bocicu, on 21 februarie 2019 - 22:31, said:

Cer doar o parere, daca nu stii stai pe margine...

Tu nu citesti sau nu stii sa citesti ? EU iti ziceam sa iei bani la tine daca te hotarasti sa mergi, ca nu se stie niciodata peste ce dai. Am auzit de persoane care au mers tot asa fara bani si s-au trezit ca nu pot da un telefon si nu au cu ce sa vina inapoi... au ajuns la mila celor de pe acolo, si stai relax ca intr-o tara straina, mai ales daca te vede mai sarantoc nu te baga nici dreq in seama, te lasa sa mori pe strada si trece pe langa tine, eventual iti face o poza sa puna pe ceva grup de facebook sa faca likeuri.

#16
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 bocicu, on 21 februarie 2019 - 22:18, said:

Buna seara. Am gasit o oferta de munca pe site-urile de anunturi. O agentie de plasare international, oferea locuri de munca in Elvetia, la o fabrica de ciocolata, ca necalificat, salar net 2300 euro, prima instalare 200 euro, o masa calda zilnic, cazare asigurata gratuit, se platea doar utilitatile. Agentia este din Sibiu, telefonic nu mi-a dat numele firmei si adresa, numarul de telefon este 0754319322, pentru detalii trebuie sa ma deplasez la sediu, se plateste 630 lei transportul pana in Elvetia. Doamna care raspunde la telefon se prezinta ca d-na Dinca. As vrea sa va cer opinia este o oferta reala sau inselatorie?
2300 ca necalificat e... cam tras de păr.
Ca să ajung la 2300 net trebuie să am ore suplimentare, se mai întâmplă, dar nu-mi place deloc.
Aș vrea să te ajut, dar fiiind necalificat... mai greu.

 TruculMagic, on 21 februarie 2019 - 22:41, said:


Tu nu citesti sau nu stii sa citesti ? EU iti ziceam sa iei bani la tine daca te hotarasti sa mergi, ca nu se stie niciodata peste ce dai. Am auzit de persoane care au mers tot asa fara bani si s-au trezit ca nu pot da un telefon si nu au cu ce sa vina inapoi... au ajuns la mila celor de pe acolo, si stai relax ca intr-o tara straina, mai ales daca te vede mai sarantoc nu te baga nici dreq in seama, te lasa sa mori pe strada si trece pe langa tine, eventual iti face o poza sa puna pe ceva grup de facebook sa faca likeuri.
Prin câte țări străine ai trecut Trucule de știi atâtea? Posted Image
Ai ieșit măcar din țară?

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 bocicu, on 21 februarie 2019 - 22:18, said:

...telefonic nu mi-a dat numele firmei si adresa,....
Pentru treaba asta trebuie sa-ti pui ceva semne de intrebare. Nu pierzi nimic daca mergi pana acolo si ceri detalii. Daca afli numele firmei si numele persoanelor sau numele directorului acelei agentii te interesezi, intrebi stanga, dreapta, cauti pe net informatii despre ei. Asa, ca idee, in Sibiu s-au mai dat tepe cu firme fantoma cara teoretic recrutau muncitori pentru strainatate. De fapt e plin netul de asa ceva.

https://www.google.c...i39.52rlevUYkP4

Edited by MembruAnonim, 21 February 2019 - 22:51.


#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu am iesit, m-am impiedicat la iesirea din judet si m-am intors inapoi Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate