Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Ravenol 5w30

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Sfatul meu sincer este să nu mai revii niciodată la GM.
După ce încerci Ravenol, dacă nu ești mulțumit, bagă și Motul.
Ce am uitat să-ți spun în cazul uleiului Motul, este că nu ține 10.000 de kilometri. De la 7000 în sus dă semne de oboseală.
Eu îl schimb la 8000 de kilometri.

#20
CominP93

CominP93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 06.03.2017
Am citit si eu chestia asta despre Motul, unii se si plang de chestia asta pt. ca e un ulei nu chiar ieftin. Sincer, decat sa bag Motul mai bine incerc Liqui Moly, sau Valvoline. Valvoline e in top 3 in USA, aproape in toate topurile(cat de profi sunt topurile, nu stiu). Cum a mers 25 de mii cu GM, un experiment cu 1,2 marci diferite nu cred ca-i dauneaza.

#21
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Până la urmă poți să bagi orice marcă consacrată de ulei, atât timp cât respectă normele specifice motorului tău.
Ideea e să-l cumperi de la comercianți de încredere pentru că există multe falsuri în comerț.

#22
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
A-propos de uleiurile falsificate și de Ravenol: ce mi-a plăcut foarte mult la el a fost faptul că fiecare bidon are înscris pe el un cod unic. Codul unic nu poate fi citit decât dacă se rupe sigiliul sub care se găsește, iar dacă se introduce acel cod unic pe site-ul oficial al producătorului, afli imediat dacă bidonul cumpărat e original sau contrafăcut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate