Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Samsung Galaxy S10

  • This topic is locked This topic is locked
4177 replies to this topic

#4159
Rzv789

Rzv789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 27.03.2018
Salut , poate intereseaza pe cineva husa samsung pt s10 la un pret foarte bun.

https://altex.ro/car...d/AHSPG973TBEG/

Edited by Rzv789, 08 October 2019 - 22:13.


#4160
yanqemil

yanqemil

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,631
  • Înscris: 22.08.2009
N-am rezistat tentatiei si am pus prin adb update-ul beta oficial la Android 10 cu One Ui 2.0 🙂

#4161
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
si? schimbari majore?

#4162
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,978
  • Înscris: 13.09.2007
Eu tot mă chinui de o oră și ceva pe 10+ prin metoda SD Card și nu reușesc. Am redenumit fișierul din qrw7wvejrjdbeueg3fteh.bin în update.zip și nu vrea sa mi-l vadă. Am încercat și cu card și direct pe memoria telefonului, pe ambele puse în rădăcină. Degeaba.

Denumirea de mai sus a fișierului .bin am pus-o aleatorie.

Edited by marselcj, 14 October 2019 - 19:40.


#4163
yanqemil

yanqemil

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,631
  • Înscris: 22.08.2009
Pai si de ce nu-l pui cu adb? Ai instructiuni exacte pe xda cum se face.

Ca si noutati grafica e un pic diferita, parca are culori mai vii, aplicatia de camera este restilizata, Device care este altfel, deblocarea cu amprenta este si mai rapida...insa nu merg unele chestii...Video Library (samsung), nu-mi vede agenda in aplicatia de whatsapp in dualmessenger, disabler pro...probabil sunt aplicatii ce necesita update-uri pentru compatibilitate.
A..si mai e chestia cu gesturile pe ecran. Dar nu pot detalia intrucat nu folosesc

#4164
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 07.06.2012
@Marcelcj incearca varianta propusa de hanklbr pe XDA dar NU folosi ADB pus de el pe topic pentru ca acela da o eroare si nu se instaleaza.
Foloseste ADB-ul acesta.

In alta ordine de idei, si eu am instalat 10-le azi dimineata dar acum vreo ora am renuntat si am pus inapoi XXU3ASIG.
Sunt multe care nu functioneaza in acest moment la 10 dar pentru mine aplicatiile de banking m-au facut sa renunt.

#4165
yanqemil

yanqemil

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,631
  • Înscris: 22.08.2009
BT Pay este functională.

#4166
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,978
  • Înscris: 13.09.2007
@emilcioran99, mulțumesc, am citit și eu tot topicul și am văzut ce ai menționat. Nu mai încerc nimic deocamdată. Am citit și pe topicul cu bug-uri și mai stau măcar până la următorul build. Baftă.

#4167
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006

View Postyanqemil, on 14 octombrie 2019 - 19:52, said:

Pai si de ce nu-l pui cu adb? Ai instructiuni exacte pe xda cum se face.

Ca si noutati grafica e un pic diferita, parca are culori mai vii, aplicatia de camera este restilizata, Device care este altfel, deblocarea cu amprenta este si mai rapida...insa nu merg unele chestii...Video Library (samsung), nu-mi vede agenda in aplicatia de whatsapp in dualmessenger, disabler pro...probabil sunt aplicatii ce necesita update-uri pentru compatibilitate.
A..si mai e chestia cu gesturile pe ecran. Dar nu pot detalia intrucat nu folosesc

Au pus iar video in modul Pro sau nu?
Momentan video si pro sunt două moduri diferite si nu le poți combina.
Orice samsung de la s5 încoace știe să facă asta

#4168
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Io zau ca nu ii inteleg pe astia de la Samsung.

Puteau iesi cu o varianta Beta inca din Iulie si in Septembrie dadeau 10-le ca lumea buna.

Asa o sa vedem 10-le cand o zbura porcu.

#4169
vlad0ne

vlad0ne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.09.2003
Salutare tuturor. Sunt singurul norocos care are baterie execrabila la s10 de nou? Am primit 2 update uri de soft deja de cand il am si parca merge din ce in ce mai prost. Am portat aplicatiile si setarile de pe un S7 iar ala e zeu fata de asta la baterie desi are 3 ani. Mai are cineva problema asta?

#4170
aboniment29

aboniment29

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 28.08.2019
Al meu nu are nicio problema, Il am cam de o luna. Nu mi-am portat nimic de pe alt telefon (la setari ma refer) si poate aici e problema. Toate setarile si personalizarile au fost facute direct pe telefonul nou.

Nu ma plang de baterie deloc. Am inteles ca in primele zile consuma mai mult pana iti invata obiceiurile...

#4171
gabytzuuz

gabytzuuz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.05.2018
Ar fi bine sa nu mai dezinformezi asa cum faci de obicei. Daca n-ai nimic de zis macar abtine-te. La fiecare post al tau nu faci nimic altceva decat sa creezi confuzie printre "cititori".

1. In primul rand aici este topicul de S10  si "culmea" user-ul vlad0ne vorbea de bateria slaba la S10....iar  tu vorbesti de S10+  !? In caz ca nu stii nu este acelasi lucru. Din start S10+ are autonomie ceva mai buna pt ca are bateria mai mare (diferenta este consideranbila - o simpla cautare pe google iti elucida acest mister)
2. Nu e nimic de invidiat la S10 (chiar si varianta +). Bateria (autonomia) este cel mult mediocra.
N-o spun doar eu...o cam spune toata lumea. (ma intreb daca tu chiar ai S10+ sau doar faci misto).

#4172
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,385
  • Înscris: 29.11.2001
gabytzule, iar ti se face de pauza, si iara fara nici un sens. Te-am rugat sa nu te mai iei de utilizatori, ca o faci aiurea in tramvai.

PS: era vorba de portare, si ca asta nu aduce neaparat un minus. Cel putin nu vizibil.

PPS: NU mai ataca utilizatorii (pe mine sau pe altii) aiurea in tramvai, ca dupa aia imi vad numele pe abuzuri, fara rost! M-am saturat de tine atoatestiutor, fara nici o contributie reala pe topic sau pe forum. Macar ai bunul simt sa citesti in liniste! Posted Image

PPPS: nu o spun doar eu, ca sa nu creada lumea ca am ceva cu tine!

#4173
gabytzuuz

gabytzuuz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.05.2018

View PostTyby, on 15 octombrie 2019 - 18:24, said:

gabytzule, iar ti se face de pauza, si iara fara nici un sens. Te-am rugat sa nu te mai iei de utilizatori, ca o faci aiurea in tramvai.
Deci asta e? Ase se procedeaza ? Cand cineva iti atrage atentia si tie nu-ti convine = pauza? Pentru tine orice post este atac? Nu ti se pare deloc ca exagerezi? Eu zic poate ar fi mai bine sa-ti reconsideri comportamentul.

View PostTyby, on 15 octombrie 2019 - 18:24, said:

PPS: NU mai ataca utilizatorii (pe mine sau pe altii) aiurea in tramvai, ca dupa aia imi vad numele pe abuzuri, fara rost! M-am saturat de tine atoatestiutor, fara nici o contributie reala pe topic sau pe forum.
NU te-a atacat nimeni.Si in nici un caz eu NU atac utilizatori...(gen asa random pare ca sugerezi).  Ti s-a explicat cat se poate de frumos. Ca nu vrei tu sa accepti sau ca nu-ti convine este alta treaba. Hai totusi sa nu vorbim de contributie pentru ca cu siguranta am adus mult mai multa decat tine la acest topic. Ti-am citit postarile de-a lungul timpului si NU doar odata postarile tale au fost complet inutile si fara vreo valoare  adaugata...deci... Cumva, intamplator sau nu, dupa tine urmeaza mult flame si off topic.  Si acum...postarea asta a ta...este complet aiurea. Ai o reactie exagerata. Instigi la offtopic. Strici entropia.

View PostTyby, on 15 octombrie 2019 - 18:24, said:

PPPS: nu o spun doar eu, ca sa nu creada lumea ca am ceva cu tine!
Nu cred ca ai vrea sa stii ce credea "lumea" (lumea asta la care faci tu referire) despre tine Posted Image). Sau poate ai vrea (pentru ca este foarte amunzant)

Edited by gabytzuuz, 15 October 2019 - 21:12.


#4174
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
Eu zic sa te potolesti ca sa nu te pun eu pe tusa.

#4175
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010

View PostRealThing, on 15 octombrie 2019 - 21:13, said:

Eu zic sa te potolesti ca sa nu te pun eu pe tusa.

E invatat baiatu' cu tusa....cat de curand cred ca o sa fie pe tusa de tot.
Problema cea mai mare la el este ca are S10 dar telefonul nu e bun domnle'....
Daca Samsung ar fi pus iOS 133 pe S10,5 camere 250 megapixeli fiecare,cu 20x zoom optic,super ultra mega night mode,36 gb ram,baterie 10k mAh,procesor i9 5 Ghz si placa video dedicata GTX 20180 TI....el tot nu ar fi fost multumit bre' ;)

Eu nu inteles gandirea unora si anume daca nu iti place un produs la ce naiba il mai cuperi?

PS. am uitat sa specific....display 20k si incarcare wireless direct de la satelit

#4176
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019

View PostRavy, on 16 octombrie 2019 - 09:08, said:

Salut,
Voi ce protecție folosiți pentru față? De sticla sau silicon? Una care să nu aibă probleme cu amprenta... Tks!
O masca cu castravete!
On: ce a venit din fabrica sta pe el! Am vazut folii decupate in jurul amprentei, aifon stail, arata grotesc!

De tastat nu mai vorbesc la cat de funny devine!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate