Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vice (2018) & W.(2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
viperianorder

viperianorder

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.02.2019
Ce parere aveti in privinta acestor doua filme despre  George Bush jr si   Dick Cheney?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jhz6gjcUqog?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g09a9laLh0k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by viperianorder, 20 February 2019 - 16:25.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
Parerea mea este ca personajele intruchipate in aceste filme nu meritau sa fie imortalizate in acest fel.N-au facut ceva deosebit ca sa o merite.

Au fost niste personaje de pluton.

#3
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 19.05.2002
Am incercat Vice-2018.
Documentar despre o personalitate-nimic de zis! pur americana.
Am vazut cam o ora...si gata.

#4
netmail

netmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 16.02.2019
Ca au fost sau nu pioni, au schimbat istoria totusi

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
Nu ei,adica nu deciziile luate de ei.Pentru ca ei nu au fost instare sa ia decizii capitale.Echipajul Bush jr - Cheney nu s-a remarcat prin nimic deosebit in mandatul,mai bine zis in bimandatul castigat cinstit,validat fiind de electori.
Din pacate,as putea zice ca acest tandem a deschis poarta raului si nenorocirilor de care avem parte si acum.Singura mea nedumerire este cum dracu au ajuns si in cel de-al doilea mandat.

ps.
Sa fiu dinafara de subiect,personajul numit Trump pe care l-am considerat (in totala necunostinta de cauza) un mascarici,este peste acest figurant Bush,incercand sa repare si sa carpeasca daunele aproape ireversibile facute de aceste doua insignifiante persoane.
Iar miscarea cu tragerea de ureche a membrilor  NATO,este una de geniu.Le-a tras un sut in cur infatuatilor francezi,ingamfatilor germani si de asemenea i-a provocat pe orgoliosii rusi.Adica trei natiuni (cvasi) europene,doua cele mai tari si una care se zbate de secole sa ajunga cea mai tare,fara rezultate concrete insa.Aici ma refer la Franta Macron-ului.

Edited by adisz, 23 February 2019 - 01:31.


#6
netmail

netmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 16.02.2019
Cred ca o sa se faca vreo 10-20 de filme si seriale cu Trump din 2020 incolo.  Posted Image E trist ca  totusi  Trump este mai criticat  decat  Bush jr.
Cu toate ca tot ce a realizat el nu o sa aiba efect pe termen lung. Totul o sa se duca pe apa sambetei dupa ce pleaca de la Casa Alba.  Zidul e posibil sa nu fie construit, economia americana se duce oricum dracu din cauza inflatiei si datoriilor,  imigrantii mexicani  tot vor veni si se vor inmulti la urmatorul presedinte democrat incat ca republicanii vor disparea din peisajul politic definitiv.  Iar izolationismul american e implementat inca de pe vremea lui Obama ca idee, inca de cand am observat cat de pasiv a fost la atentatele din Franta, anexarea Crimeeii si aparitia ISIS, de atunci mi-am dat seama ca americanii nu mai vor ca SUA sa fie jandarmul global.  


Razboiul terorismului izbucnit de Bush  o sa continue insa.    
Echipa Bush-Cheney, chit ca au schimbat cursul istoriei la modul negativ, au schimbat-o.
Influenta lor o sa se resimta 50-100 de ani de acum inainte.
Razboiul impotriva terorismului oricum incepea si daca castiga Al Gore alegerile, sa fim seriosi! De fapt, ar fi fost mult mai rau.  
Probabil ca  America era terminata economic demult.

Edited by netmail, 24 February 2019 - 00:08.


#7
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 03.03.2007
Vice e o opera de fantezie.

Pe de-o parte e ceea ce crede stanga ca e dreapta.
Pe de alta parte e ceea ce ar vrea dreapta sa fie dar nu reuseste.

W e un film cuminte.

#8
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Strict despre Vice:

Trailerul m-a lasat oarecum rece, totusi am decis sa ma duc sa-l vad la cinema, nu mai fusesem de mult.
N-am regretat, a fost un film chiar foarte bun. Felul in care au fost filmate scenele, secventele trecut-prezent schimbate destul de des, imitatia personajelor (felul de a vorbi al lui Cheney, accentul texan al lui Bush sr &jr etc).
Este o poveste interesanta, un fel de vis american al unor vremuri foarte interesante. Cine-ar fi crezut ca un electrician de stalpi ajuns betiv si certat cu legea sa ajunga la un internship intr-o institutie de inalt prestigiu al statului american?!
Nu vom sti niciodata, noi, oamenii obisnuiti, ce s-a intamplat in acea camera de urgenta in timpul atacurilor 9/11, ori cei 2 directori cu figurile cenzurate care s-au asezata cu Cheney la masa. Ori faptul ca Petrom (atunci apartinea statului) aparea in dreptul Romaniei intr-o lista cu numeroase tari care detin companii petroliere stat/particulare.
Au fost momente comice, inclusiv partea cand credeam cu totii ca filmul se terminase. Nu dau detalii, va las pe voi sa-l vizionati.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate