Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Dedemetal Sibiu - neseriozitate/teapa maxima ! Nu recomand!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
drndcg

drndcg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 11.07.2014
Dedemetal Srl
Persoana de contact: Radu Ioan
Adresa: Soseaua Alba Iulia, Nr. 51
Localitate: Sibiu
Judet: Sibiu
Telefon: 0726778748




Buna ziua. Din pacate a venit vremea si ptr mine sa postez aici...sper si ultima oara.
  Pe 7 ianuarie 2019 am comandat o usa antiradiatii ptr cabinetul dentar. Aveam o promisiune de la alta firma ptr a treia saptamana din februarie dar aveam nevoie rapid. Sunat la ei si asigurat ca in 5 zile am usa.
  De 12 ani tot comandand din tara si neavand probleme, am achitat suma integrala ceruta prin OP ( 2 200 lei ) si de aici a inceput circul...ideea e ca azi, 19 februarie 2019 eu am in cabinet de la ei, o usa simpla, venita dupa TREI saptamani fara toc fara balamale, dupa alte 2 saptamani primit un toc total neadecvat si pana azi nu am primit balamalele.
  De prisos sa spun ca am schimbat ca prostul pe nr de telefon mai sus amintit vreo 100 de mesaje pana acum, tot felul de scuze ( e curierul de vina, nu a vrut sa ridice usa, nu am avut materiale etc), minciuni gen "te sun intr-o ora etc".
  Mirosind ca voi mai sta luni bune fara usa, am comandat alta de la o alta firma ( a venit completa in 5 zile - toc, usa, balamale + ghid de montaj etc) si acum vreau sa le-o trimit inapoi pe asta a lor care oricum e o mizerie.
  Neavand pana acum probleme de genul acesta, cum ma sfatuiti sa procedez? Am doua variante:
- varianta normala pesemne sa chem curierul si sa le trimit usa inapoi ( ce acte etc trebuie trimis aici ca sa imi inapoieze banii? ) si ce fac daca nu vor?
- varianta propusa de un "amic" - "da-mi mie usa ca am drum pe la sibiu saptamana viitoare, le-o arunc in curte si pana nu imi dau banii nu plec din curtea lor, fac scandal etc".

  In fine, o bataie de joc in toata regula, i-am si spus celui care raspunde la telefon ca sunt dispus sa imi anulez pacientii pe o zi si sa fac o "excursie" la Sibiu sa ne vedem "face to face".
  Evitati-i, nu comandati de la ei, total nemultumit de ei,

#2
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Au legatura cu Dedeman?

#3
giovani_x7

giovani_x7

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.07.2018
Lasa asa, nu te mai complica pt 2000 de lei.
Poate si ala are copii si e vaisamar de capul lui, de ce sa ii faci viata si mai grea?
In viata mai si pierzi si castigi, asta e
Tu esti dentist si faci banii aia intr'o ora,dar el face munca fizica manuala grea ca sa faca usa

Edited by giovani_x7, 19 February 2019 - 12:01.


#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postgiovani_x7, on 19 februarie 2019 - 11:57, said:

Lasa asa, nu te mai complica pt 2000 de lei.
Poate si ala are copii si e vaisamar de capul lui, de ce sa ii faci viata si mai grea?
In viata mai si pierzi si castigi, asta e
Tu esti dentist si faci banii aia intr'o ora,dar el face munca fizica manuala grea ca sa faca usa
Eu cred că ai glumit. Nu de alta, dar ai luat apărarea unui hoț.

#5
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postdrndcg, on 19 februarie 2019 - 11:13, said:

  Neavand pana acum probleme de genul acesta, cum ma sfatuiti sa procedez? Am doua variante:
- varianta normala pesemne sa chem curierul si sa le trimit usa inapoi ( ce acte etc trebuie trimis aici ca sa imi inapoieze banii? ) si ce fac daca nu vor?
- varianta propusa de un "amic" - "da-mi mie usa ca am drum pe la sibiu saptamana viitoare, le-o arunc in curte si pana nu imi dau banii nu plec din curtea lor, fac scandal etc".

Având în vedere că e contract între profesioniști, e mai dificil, pentru că n-ai o instituție la care să te poți adresa, cu excepția instanței de judecată.

Eu le-aș trimite o adresă, prin care le sesizez neseriozitatea și le propun să le trimit ușa înapoi și să-mi restituie banii. În niciun caz nu m-aș pune pe drumuri aiurea, și nici n-aș trimite ușa până n-aș avea aprobarea că o acceptă.

Mai departe, fiecare după cum are chef. Dacă acceptă, se rezolvă, dacă nu acceptă, proces, care, în principiu, se va câștiga destul de ușor. N-ar trebui să le convină varianta asta, pentru că vor plăti și cheltuielile de judecată, plus ce daune soliciți tu, probabil că ți-au perturbat puțin activitatea.

#6
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postgiovani_x7, on 19 februarie 2019 - 11:57, said:

...dar el face munca fizica manuala grea ca sa faca usa

Sa fim seriosi, doar n-o taie cu bomfaieru'.

#7
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009

View Postgiovani_x7, on 19 februarie 2019 - 11:57, said:

Lasa asa, nu te mai complica pt 2000 de lei.
Poate si ala are copii si e vaisamar de capul lui, de ce sa ii faci viata si mai grea?
In viata mai si pierzi si castigi, asta e
Tu esti dentist si faci banii aia intr'o ora,dar el face munca fizica manuala grea ca sa faca usa
Ce-mi place cand le plangi de mila !
citez din pagina lor de comtact :
,,Gama noastră de oferte și servicii de consultanță este exclusiv pentru comercianți și utilizatori comerciali. Vă rugăm să înțelegeți că, din păcate, nu putem procesa întrebări private, deoarece produsele noastre și dimensiunile lor de ambalare vizează prelucrarea comercială. Dacă aveți nevoie de produse private în cantități mici, angrosiștii oferă o gamă de dimensiuni de ambalaj adecvate pentru aplicații mai mici, cu un serviciu de consultanță adecvat.,,
Adica ei lucreaza numai la nivel mare, intamplator s-au incurcat pentru o usa

#8
Sasha_brejner

Sasha_brejner

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.04.2019
Salut. Aceeasi mizerie am facut si eu. Dupa 3 saptamani de vandut gogosi in stil grosolan m-am urcat eu in masina si m-am dus dupa usa. Bineinteles ca nu erau montate balamale, broasca, clanta si altele. Am chemat un domn care se pricepe s-o montam, iar la aplicarea balamalelor “speciale” de la Dedeman a inceput sa crape efectiv usa. In fine, nu mai are rost, vreau sa-mi spui si mie te rog de unde ti-ai comandat a doua usa, cea care a venit completa si intro perioada de timp relativ mica.



#9
C18

C18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 23.01.2018
Pe ăștia ar trebui Dedeman să-i dea în judecată, pentru că au un nume evident ales cu intenția de a profita de reputația Dedeman.

#10
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 28.11.2001
Voi astia care va aberati pe aici cu dedeman sunteti analfabeti functionali? Ce scrie mah in titlu si pe primul rand din postul initial? Dedemetal Srl!!! Ce treaba are mah dedeman cu aia?
@initiator. Ai vreun contract, proforma, factura pe care sa scrie data de livrare? Tot ce poti sa le faci este sa-i notifici ca nu si-au indeplinit obligatiile si sa-i ameninti cu un proces. Dar la cum se misca lucrurile la noi in tara ... slabe sanse sa rezolvi ceva. Daca nu e greu poti incerca varianta amicului ca poate rezolvi ceva cu scandalul si cu reclama negativa.

#11
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postpetman, on 22 aprilie 2019 - 18:02, said:

Voi astia care va aberati pe aici cu dedeman sunteti analfabeti functionali? Ce scrie mah in titlu si pe primul rand din postul initial? Dedemetal Srl!!! Ce treaba are mah dedeman cu aia?
Numele e ales in mod inselator, sa creada lumea ca au vreo legatura cu Dedeman, in tarile civilizate astfel de firme sunt date rapid in judecata de marile companii.

#12
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 28.11.2001
Daca a fost acceptat la ONRC inseamna ca nu e nicio problema cu asemanarea de nume.

#13
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Postgiovani_x7, on 19 februarie 2019 - 11:57, said:

Lasa asa, nu te mai complica pt 2000 de lei.
Poate si ala are copii si e vaisamar de capul lui, de ce sa ii faci viata si mai grea?
In viata mai si pierzi si castigi, asta e
Tu esti dentist si faci banii aia intr'o ora,dar el face munca fizica manuala grea ca sa faca usa
Asa ai reactiona daca ai pati-o tu? Ma indoiesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate