Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Suspendare permis 90 de zile

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#163
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
era sa cotizez astazi la dumnealor... doar ca pana am intrat in raza lor am incetinit... si iar le-am zambit.

#164
Bogdan_ROmania

Bogdan_ROmania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 26.05.2013

View Posttehnics, on 20 februarie 2019 - 14:09, said:


Nu in primele 5 luni. Si nu am facut greseli constiente (ar fi culmea sa zici ca ai avut 50 la ora dar nu ti-ai dat seama ca defapt aveai peste suta). Ca am fost prins fara centura...nu stiu cat e de grav.
Ca am fost prins fara sa vad un stop unde defapt nu era nicio intersectie (defapt fusese o cale ferata abandonata, sinele astupate cu asfalt, dar STOP-ul era acolo printre copaci si politia la panda), ca am fost prins ca am condus mai tare, da. Dar nu in 5 luni de zile ci dupa ani de condus. Si apoi vii sa faci si pe arogantul de genul: pai daca ai masina puternica trebuie sa storci toata puterea din ea, ca de aia ti-ai cumparat-o.
Sa te doara mai mult de unde este amplasat radarul si nu iti pese in primul rand ce viteza ai...
Sa spui ca ai o masina destepta ca stie ea unde e gheata pe asfalt. Masinile sunt mai dotate, nicidecum mai destepte.
Pe bune ? Asta-i mentalitate de sofer sau cocalar ? Si apoi ai pretentia sa nu fii taxat.


Nu-i nevoie, oricum nu intelegi....

Eram ironic cand am zis de masina desteapta

View Posttehnics, on 20 februarie 2019 - 18:19, said:


1. Daca era dorinta ta de a merge potolit, mergeai potolit. Pentru astia nepotoliti exista lege.
2. Limitele legale sunt exact impuse de lege. Cum naiba sa poti spune ca limitele legale nu pot fi impuse de lege...tu te auzi ce zici ???
3. Daca nu ar fi legi, fiecare am circula cum l-ar taia capul si posibil unul cu camion sa dea peste tine pentru ca asa a simtit el ca trebuie sa conduca, nu pentru ca ar fi ceva ilegal.
Am impresia ca ai mari probleme de moralitate si orgoliu. Mari. Dupa cum am zis, sper ca atunci cand faci accident sa fie cap de pod, copac, parapet, tunel si sa fii singur in masina. Atunci sa simti cum este cu limita si pentrru ce exista ea.
Si nu uita ca au fost multi care au gandit ca tine. Deloc eronat am scris la timpul trecut. Cauta pe net, fimultele sunt destule. Tot aia credeau ca tine ca pot circula regulamentar doar cand vor ei si cum vor ei. Varul meu a murit exact din aceiasi cauza, culmea tot BMW. Cel putin a fost singur in masina.
Nu uita ca viata nu-i un joc ca atunci cand scrie Game Over apesi o tasta si o iei de la capat. Iar distanta dintre viata si cealalta lume este extrem de subtire, banuiesc ca habar nu ai cat de subtire este...eu o cunosc, posibil si altii.
Iar cand unii iti spun ca experienta este cel mai bun profesor, crede-ma ca asa este. Nu masina te face mai atent, nu limita de viteza te face mai precaut...poti sa intri in sant sau sa dai peste cineva chiar daca ai si sub 50km/h dar gheata sub roti. Am vazut accident pe asfalt curat, uscat..  doar o fasie de apa inghetata de vre-o 30 de cm de-a latul drumului ...s-a dus in stanca imediat...desi era MB ultimul model ( de ala destept cum zici tu). De ce ? Te las pe tine sa te gandesti.

Ma bucur ca deja stiti locul unde o sa fac accident,foarte matur din partea dumneavoastra :) si am zis ca nu ma face legea sa merg repede sau incet,daca vreau sa merg repede merg si ma prinde o data la cateva luni,imi asum,v am spus nu e o problema pentru mine transportul,ma pot deplasa cu taxi pentru ca ies mai ieftin,cred ca e mai inteligent celor ce li se ia permisul sa fie obligati sa fava o simulare de accident sau ceva,ca nu de frica a celor 650 de lei merg mai tare sau mai incet,iar pentru cel ce ma sfatuia sa pup in fund politistul,nu,nu am facut asta,i am vorbit respectos si l am intrebat daca pot sa platesc la dansii sa nu mai fac un drum la primarie si au refuzat

#165
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

View PostBogdan_ROmania, on 21 februarie 2019 - 13:33, said:

Ma bucur ca deja stiti locul unde o sa fac accident,foarte matur din partea dumneavoastra Posted Image s
Din pacate cam imatur pentru tine sa gandesti asa...
Succes.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate