Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Soarele si luna

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
479 replies to this topic

#73
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Manerul swing face toti banii.Atat ca estetica cat si calitativ

#74
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,066
  • Înscris: 22.06.2004
Mihai090909 lasa mi un nr de telefon in privat. este destul de explicat si imi ia timp sa scriu. banuiesc ca cel cu 750 euro are un adaos mai mare. diferenta intre clasa a si clasa b are trebui sa fie undeva intre 7 si 10%

#75
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,066
  • Înscris: 22.06.2004
am vorbit acum la telefon cu Mihai090909. chiar sunt curios ce o sa puna pe casa intr un final.

#76
Mihai090909

Mihai090909

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.02.2019
Multumesc conu71 pt ca m ai apelat si pt  informatiile oferite.detaliile oferite m au scos din dilema in care ma aflam.

Recomand sa apelati la conu71.

#77
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,066
  • Înscris: 22.06.2004
multumesc

#78
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View PostMihai090909, on 20 februarie 2019 - 17:52, said:


Conu71 zi mi te rog daca este diferenta mare intre clasa a si b. merita diferenta de pret de cca 750 (cu mici negoccieri cu cei ce mi au facut oferta de  clasa b sper sa obtin o diferenta de pana la 950euro)?


Adevarul e ca iti doresc sa obtii cei 950€ si sa cumperi acea lucrare si nu pe cealalta.

E adevarat, frumos ar fi sa pui si ofertele de pret, dupa ce ai cumparat tamplaria. Am senzatia ca gasim diferenta de 950€ si ea nu vine doar din clasa profilului. Chiar si cei 750 nu cred ca vin doar din clasa profilului.

Dar pe tine nu pare sa te intereseze o tamplarie buna, pare ca te interesaza profilul Salamander si nu orice Salamander ci cel mai ieftin Salamander. Iti doresc sa-l obtii.

Adica iti zice Conu ca diferenta de clasa este de 7/10% eu cred ca e chiar mai mica. Ai deja o oferta cu 16% mai mica, tu vrei sa obtii 20%. Sper sa-ti iasa, poate data viitoare o  sa cauti o tamplarie buna si nu un profil.

Bine, nu te ingrijora, multi beneficiari cauta doar un profil (daca se poate la cel mai mic pret),ca e Salamander, Veka, Rehau (conteaza mai putin), putini sunt insa cei care obtin o tamplarie buna, completa, de calitate de la A la Z in toate componentele ei. Majoritatea obtin exact ceea ce isi doresc, denumirea de profil si ceea ce pentru ei inseamna un pret bun. Sigur pretul doar pare bun, de fapt este ieftin.
Daca unii din ei frecventeaza femeile usoare cu siguranta nu aleg ce e mai ieftin dar sa o cheme Larisa.

View PostBaxon, on 20 februarie 2019 - 18:13, said:

Synego 80/(6+7) Standard MD
Alb
42mm, Low E4+F6+Low E4+Ag
Maco Multi-Matic Alb
Rama 72 MD SYNEGO
Set Fero.: CC OO Std
Cercevea: Canat Z59 rotund SYNEGO
Solbanc


Io am pus de astea la o casa veche , e bine sau nu aia e Posted Image is montate in ramele de lemn de la tamplaria veche ( ca de le dadeam jos complet cadea si casa ... )

E posibil ca in foarte multe alte cazuri sa fie mai bun decat aveai nevoie, sa fi platit mai mult fara sa fie necesar.

Din ce spui tu nu are cum sa fie rau.

#79
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pretul a fost foarte ok , de fapt a " batut " detasat toate celelalte oferte de la firmele care lucrau cu profile  salamander si veka . La indrumarea d-lui Conu71 a fost ales pachetul de sticla ( ca io habar nu aveam ce trebuie ) . Bine , lucrarea s-a facut pe o recomandare de la un prieten Posted Image
Io sper sa fie ok - vedem impresii dupa ce e gata de renovat toata casa aia .

#80
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Hai sa incepem cu o poza din ciclul promis.Astazi usa intrare

Attached Files



#81
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View PostBaxon, on 20 februarie 2019 - 20:22, said:

Pretul a fost foarte ok , de fapt a " batut " detasat toate celelalte oferte de la firmele care lucrau cu profile  salamander si veka . La indrumarea d-lui Conu71 a fost ales pachetul de sticla ( ca io habar nu aveam ce trebuie ) . Bine , lucrarea s-a facut pe o recomandare de la un prieten Posted Image
Io sper sa fie ok - vedem impresii dupa ce e gata de renovat toata casa aia .

Din cate il cunosc eu pe Conu nu se rezuma doar la sfaturi despre sticla. Esti sigur ca nu ti-a reconfigurat intreaga lucrare?

Sinego md cu maco este in pret cu produsele concurentei. Doar prin configurari diferite se obtin diferente mari de pret, sau prin absurd ai obtinut un pret bun datorita recomandarii.

Spun prin absurd pentru ca la cunostinte si rude de regula preturile sunt mai mari si produsele mai slabe. La recomandari se pastreaza regula, numai ca uneori produsele sunt bune, pentru ca este nevoie si de alte recomandari.

#82
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.02.2009

View Postbogumilandia, on 20 februarie 2019 - 20:53, said:

Hai sa incepem cu o poza din ciclul promis.Astazi usa intrare
MA.. asta e usa de la intrare de acasa?

#83
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Ea este.Deja simt cum va roade invidia.Dorel e mut bantuie pe topicul asta si nu zice nimic.Nu isi gaseste cuvintele :)))

#84
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postmmiclaus, on 20 februarie 2019 - 21:11, said:


MA.. asta e usa de la intrare de acasa?

Vezi ca-l jignesti, asta-i usa de castel.

Altfel mie imi place. Nu e chiar asa rau cum ne-a amenintat. Ma asteptam la o foaie de usa plina de t-uri si bombate, de fapt la doua foi, credeam ca e cu doua cante.

#85
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.02.2009

View Postbogumilandia, on 20 februarie 2019 - 21:15, said:

Ea este.Deja simt cum va roade invidia.Dorel e mut bantuie pe topicul asta si nu zice nimic.Nu isi gaseste cuvintele Posted Image))
Usa e frumoasa ,mult de lucru la ea, eu intodeauna apreciez lucru manual nu ce este iesit din masinarie....da zici ca e usa de crama/intrare in biserica sau altceva numai de intrare in casa :D

Le. Glumesc ..dar e frumoasa!

Edited by mmiclaus, 20 February 2019 - 21:20.


#86
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Bombatele sunt la ferestre :)))

#87
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postbogumilandia, on 20 februarie 2019 - 21:15, said:

Ea este.Deja simt cum va roade invidia.Dorel e mut bantuie pe topicul asta si nu zice nimic.Nu isi gaseste cuvintele :)))

Hai si cu o poza din interior si daca tot esti producator, sa vedem si colturile in falt la foaie ca la imbinarea la t ma gandesc ca e ok.

#88
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.02.2009

View PostDorel-Mesterel, on 20 februarie 2019 - 21:18, said:

Vezi ca-l jignesti, asta-i usa de castel.

Altfel mie imi place. Nu e chiar asa rau cum ne-a amenintat. Ma asteptam la o foaie de usa plina de t-uri si bombate, de fapt la doua foi, credeam ca e cu doua cante.
M-am asteptat sa fie in 2 canate.

#89
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
"@ mm uite ca la asta nu m-am gandit usa de la chilia lui Bogu Termopan Facatorul de Minuni
@DOREL problema am avut la bagheta de la supralumina.Am bulit-o din prima si fiind pe semirotund nu am mai avit ce sa repar.Dar o sa chem un coleg sa bage putin silicon si trece

Edited by bogumilandia, 20 February 2019 - 21:24.


#90
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.02.2009

View Postbogumilandia, on 20 februarie 2019 - 21:21, said:

Bombatele sunt la ferestre Posted Image))
Dar vad ca ai 2 furtune pt becuri trase acolo le-ai montat...?

View Postbogumilandia, on 20 februarie 2019 - 21:23, said:

"@ mm uite ca la asta nu m-am gandit usa de la chilia lui Bogu Termopan Facatorul de Minuni
De mai pui si 2 icoane popa te faceai :D

View Postbogumilandia, on 20 februarie 2019 - 21:23, said:

"@ mm uite ca la asta nu m-am gandit usa de la chilia lui Bogu Termopan Facatorul de Minuni
@DOREL problema am avut la bagheta de la supralumina.Am bulit-o din prima si fiind pe semirotund nu am mai avit ce sa repar.Dar o sa chem un coleg sa bage putin silicon si trece
Pfffff... ai taiat prea scurta bagheta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate