Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Soarele si luna

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
479 replies to this topic

#433
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020
Dragi colegi, priviti, barosaneala, de la Arad. Lucrarea se face asa cum apare in oferta, atat ca nu neam hotarat la extensii, L/H sau H/L.

Attached Files



#434
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Da, da, da, am avut și eu acum două luni așa ceva, cu compensare pe toate părțile, că vroia să se întoarcă omul cu cărămidă aparentă. Numai că la mine erau albe compensările. Veka SL 82 Siena Noce cu adaosuri de 30 mm.

#435
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020
Da din astia cu caramida aparenta am avut si eu cativa dar aici nu este cazul, polistiren si atat, nu le-a acceptat albe chiar daca teoretic le acopera. Practic la interior intr-o parte o sa fie nevoie de extensie pentru rulouri in viitor, una putea sa ramana color.

#436
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020
Reparatii termopane in Arad.

Attached Files



#437
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Ai de capu' meu! Totuși, e justificat, pentru o reparație provizorie, nu poți să stai fără geam două-trei zile, sau până se termină concediul de sărbători.

#438
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020
Nu este de acum, este de acum doua luni, a venit o furtuna si a rupt usa in toate 4 colturile ( in coltul dreapta jos are “pansament” pe exterior), nu mai retin profilul, ceva rahat turcesc sau romanesc. Interesant ca sticla nu s-a spart.

Am fost sunati in timpul unui montaj mai mare care s-a prelungit pana seara, ca urgenta, ca usa de spatiu comercial, ca praf. Am terminat treaba noastra si am mers acolo, era noapte, ploua inca.

Cand am vazut ce e, ne-am uitat Dorel1 la Dorel2 si am zis hai sa “pansam” usa, cu ce, cu ce avem la noi, si asta a iesit. Bine, a fost reparatie cu interventii, ne-a sunat un client de-al nostru  sa ajutam, altfel usa ramanea nepansata, nu era usa noastra.

#439
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006
Salutare,
Stiu ca au cam crescut prețurile in ultimul an. Tare.
Ce părere aveți de ofertă asta? Extensia de sus este pentru un eventual rulou.
Mulțumesc.

Attached Files



#440
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Preturile au crescut mult in ultimul an.la mine cam 40%.Fereastra nu e mica…e pe bicolor….probabil platesti extensia aia intreaga….
Pe de alta parte daca nu ma insel,esti din Constanta.Cum nu avem producator de Rehau prin zona e oferta de dealer.Trebuie sa manance si el ceva.
Ca sa ai o idee la mine probabil ar fi cu 10% mai ieftin pe profil echivalent

#441
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006
Bogumilandia, sunt din Sibiu.

#442
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Nu stiu de ce traiam cu impresia ca suntem “vecini”.probabil de la “atsea”

#443
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020

View Postbogumilandia, on 18 ianuarie 2022 - 18:13, said:

Preturile au crescut mult in ultimul an.la mine cam 40%.Fereastra nu e mica…e pe bicolor….probabil platesti extensia aia intreaga….
Pe de alta parte daca nu ma insel,esti din Constanta.Cum nu avem producator de Rehau prin zona e oferta de dealer.Trebuie sa manance si el ceva.
Ca sa ai o idee la mine probabil ar fi cu 10% mai ieftin pe profil echivalent

Profil “echivalent” cu geneo? Adica ranforsat pentru a putea fi executat fara armare in anumite limite dimensionale. Stiu ca nu este bine asa cum zice producatorul profilului, stiu ca pentru a fi sigur mai bine armezi. Am lucrari pe geneo cu armaturi de 1.5 si de 2 mm, albe si color. Personal consider ca geneo armat cu 2mm nu are “echivalent”, mai ales la concurentul salamander, stii tu subarmarea, am mai discutat. Despre geneo cu 2mm se poate spune lejer ca este supraarmat.

#444
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Din ciclul “nu se mai fac lucruri cum se faceau odata” 😁

Attached Files



#445
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
A folosit brad, în loc de stejar/fag și a dat gaura în lungul fibrei. :)

#446
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
o unealta versatila cu care puteti monta sticla de mari dimensiuni. este o combinatie intre terminator si transformer iar in zona bucuresti/ilfov costa 750 euro/zi cu transport si manipulant.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G6CUp15DdU4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

urmatorul video este cu fratele mai mare


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BWG8a9RlKdY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#447
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Da, da. am văzut și eu chiar ieri așa ceva. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8luczBwoAZ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#448
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020
Avem si noi, pozele sunt din 2019.

Asteptam varianta de stejar auriu, la bmw.

Si in caz ca nu ati vazut inca. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MEbCDXdIvuk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by Dorel-Jefuitorul, 05 November 2022 - 08:03.


#449
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 22.02.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lzfL6AVLj54?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]....... si ne chinuim noi sa dam atatea explicatii la configurati, montaj .....Posted Image Posted Image

#450
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 05.03.2020

View Postmmiclaus, on 16 noiembrie 2022 - 23:43, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lzfL6AVLj54?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]....... si ne chinuim noi sa dam atatea explicatii la configurati, montaj .....Posted Image Posted Image
mi-a plăcut explicația la montajul ferestrei cu tot cu sticla și cercevele( la ochi 🤣🤣🤣🤣)🤕 ,mai mult nu am rezistat 🤭🤭🤣,din păcate "exista" mulți "termopanisti" din ăștia 🤐

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate