Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?
 

S9 Android 9

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 18.09.2014
salut. are cineva idee cand va primi si S9 cumparat de la orange android 9? telefonul e liber de retea, ca e dual sim, dar etichetat ORO. s9 din toate celelalte retele din Romania si cel fara retea au dja Android 9. Sant cei de la orange mai puturosi, sau mai fraieri de ii trateaza Samsung cu spatele? Oricum, urmatorul meu telefon va fi un Huawei, dupa 5 telefoane de top Samsung. Pret de top, tratament de 3 lei.

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Probabil stiu cei de la Relatii Clienti Orange, ai intrebat acolor ?1

Sau google:
In general, Samsung intarzie foarte mult cu actualizarile la noile versiuni de Android, asteptand lansarea urmatoarei generatii de telefoane inainte de a oferi software nou pe modelele mai vechi.
https://www.orange.r...article/2096139
Acum, afla si tu cind sint zvonuri de lansare S10.

#3
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 18.09.2014
S9 in Germania , nu stiu ce retea, a primit din decembrie anul trecut. Alea cumparate de la emag sau de aiurea, de cateva saptamani. la fel cele vodafone si celelalte retele.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 radinel, on 18 februarie 2019 - 10:55, said:

salut. are cineva idee cand va primi si S9 cumparat de la orange android 9? telefonul e liber de retea, ca e dual sim, dar etichetat ORO. s9 din toate celelalte retele din Romania si cel fara retea au dja Android 9. Sant cei de la orange mai puturosi, sau mai fraieri de ii trateaza Samsung cu spatele? Oricum, urmatorul meu telefon va fi un Huawei, dupa 5 telefoane de top Samsung. Pret de top, tratament de 3 lei.
Pentru S9 ai nevoie de CSC ROM ca sa primesti update-ul la pie. Daca ai CSC ORO, atunci mai ai de asteptat.

#5
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 18.09.2014
mi-a dat prin minte, in sfarsit, sa intru pe sammobile. se pare ca problema e generala la orange, toate cele pe care le-am gasit listate au inca 8. israel, spania, franta, polonia, Romania.
probabil in cele din urma voi baga eu cel de rom. nu vad ce avantaje ar avea cel oro. probabil bloatware mai mult.

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Android Pie (sau Android 9) are oarece probleme cu durata de viata a bateriei - cam scade dupa update
Ceva se intampla pe acolo iar Samsung incearca sa rezolve posibila problema inainte de a da "drumul" de tot la teava.

NU Orange NICI Vodafone NICI eMAG nu sunt de vina ca nu primesti tu update.

Germania ? Who cares ?
De acolo se pare ca au inceput plangerile despre update

All-in-all / La ce naibii ai nevoie de Android 9  cand asta de acum se misca suficient de OK ?

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E mai.misto andorid 9. Mie imi place mai mult... Se misca f bine

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
O fi mai misto Android 9 dar, daca imi scade durata de utilizare cu vreo 30 min, cam fac pipi pe el
Mai bine astept sa se rezolve toate virgulele si ... mai vedem

#9
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Hmmm, cit te tine pe tine bateria, de esti asa scrupulos cu 30 de minute ?!
Daca tine 1 ora, ok, inteleg.
Daca tine 10 ore.... mai conteaza 30 de minute ?!

#10
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Ca se duc 30 min. nu ar fi mare bai pentru majoritatea dar, eu nu fac parte din majoritate Posted Image
Baiul este ca update-ul are belele - deocamdata

#11
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
OK, si pina la urma, cit te tine pe tine bateria ?
Ce alte belelele mai are, daca toti restul au primit update, in afara de Orange ?!

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu n-am sesizat nicio scadere a autonomiei.

#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Bateria ma tine pana se termina
De unde stiti ca "tot restul" au primit update, in afara de Orange ???

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Simplu: am vreo 6-7 utilizatori prin preasma. Singurii care au primit au fost cei cu CSC ROM, iar dintre cei care au primit nu se plange nimeni de nimic deocamdata.

#15
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Luat la liber, am primit updateul acu' vreo 2 saptamani. Se misca impecabil si autonomia este mai mare. Gestioneaza mai bine aplicatiile.

#16
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 Naijax, on 18 februarie 2019 - 12:25, said:

Bateria ma tine pana se termina
Gata, sa moara eu, am inteles, durata baterie e secret de stat.

 Naijax, on 18 februarie 2019 - 12:25, said:

De unde stiti ca "tot restul" au primit update, in afara de Orange ???

 radinel, on 18 februarie 2019 - 11:09, said:

S9 in Germania , nu stiu ce retea, a primit din decembrie anul trecut. Alea cumparate de la emag sau de aiurea, de cateva saptamani. la fel cele vodafone si celelalte retele.

 radinel, on 18 februarie 2019 - 11:26, said:

pe sammobile. se pare ca problema e generala la orange, toate cele pe care le-am gasit listate au inca 8. israel, spania, franta, polonia, Romania.


#17
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
In aceasi situatie cu Note 9 cu soft CSC ORO... ma gandesc ca la un telefon de 1000 euro, va veni androidul Pie cand alte telefoane la sfert de pret vor iesi deja cu urmasul lui Pie... si aici nu este vorba ca functioneaza rau sau bine cu actualul soft, ci de un gest asa de luat la fraieri proprii clienti fideli ( personal sunt la al 11-lea Samsung S sau Note) dar cu fiecare an tot mai greu vin updateurile, se decaleaza cu cate un pic si mai mult... asta e, desi cu parerere de rau vom trece in alte tabere, unde ca prin minune au si softul nou din timp si nici telefoanele nu au probleme ca le-ar fi primit prea repede. Astea cu testatul si adaptatul sunt povesti pentru creduli... altii nu testeaza si adapteaza? Nici huaweiul nu pune androidul de baza pe telefoanele sale...

#18
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Pentru cei dornici de actualizări ale SO se recomandă Google Pixel sau terminale înrolate în programul Android One (majoritatea HMD/Nokia, Motorola One, Xiaomi Mi A1, A2, A2 Lite, etc.)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate