Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

amenda parcare

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#163
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Asta e, daca vinzi masina cu numere.
Data viitoare ai invatat treaba si nu mai ajuti pe altii sa fenteze legea si sa vinzi masina cu numere.

#164
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
Ce anume fentezi? Legea? Care lege? Cum? De ce?
Pai masina se vinde cu numere.
Arata-mi legea care spune ca se vinde fara numere.
De transcriere ai auzit?
Din punctul meu de vedere ala nu a fentat nimic. Am completat hartiile si amenda i-a ajuns lui.

Edited by dan1980_25, 13 March 2019 - 13:49.


#165
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Acum te faci ca nu cunosti.
Masinile se vand in mod constient cu numere pentru a ajuta proprietarul sa fenteze legea, stiind ca nu o va inregistra pe numele lui si ca va circula ilegal cu ea.
Deaceea vezi masini in care au trecut prin 10 maini prin 7 judete si au tot primul numar cu care a fost inmatriculata.

#166
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
Nu. Nu are ce sa fenteze. Nu in Romania.
Exista o rubrica pe talon: instrainat catre....
Apoi mai exista suspendarea inmatricularii dupa termenul legal.
Dar de unde sa stii matale fineturi d'astea?
Spor la vandut masini fara numere.

#167
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005

View Postprojectfp, on 13 martie 2019 - 13:50, said:

Acum te faci ca nu cunosti.
Masinile se vand in mod constient cu numere pentru a ajuta proprietarul sa fenteze legea, stiind ca nu o va inregistra pe numele lui si ca va circula ilegal cu ea.
Deaceea vezi masini in care au trecut prin 10 maini prin 7 judete si au tot primul numar cu care a fost inmatriculata.
Vrei, te rog, să ne spui cum ai vândut tu o mașină înmatriculată pe numele tău, fără să dai numerele cumpărătorului?
Care-i procedura?

#168
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postshadow_x3x, on 12 martie 2019 - 16:21, said:

Eram cu sotia si fiindca nu am stat decat 5 minute plecati din masina la intoarcere i-am prins pe politistii locali facand poze si punand invitatii. Am stat cu ei de vorba si pareau sa inteleaga situatia (nu erau locuri libere deloc in zona, tot centrul orasului e un santier, etc...) insa mi-au zis sa ma prezint azi la sectia de pol. locala pt a rezolva cumva situatia.
Am fost si am discutat cu agentul in cauza care desi mi-a dat de inteles ca fiind la prima abatere ma va ierta, a zis ca nu are cum sa nu-mi dea amenda.
Problema a fost cand a completat PV pt ca mi-a trecut toate datele mele din buletin, insa la rubrica mentiuni am zis sa noteze faptul ca nu conduceam eu masina, ci sotia mea. Am semnat doar pt luare la cunostinta si am refuzat sa semnez pt contravenient deoarece chiar daca masina e pe numele meu nu eram eu la volan.
Asta a fost tot. Am plecat fara nici o copie a PV.
V-ați pierdut în detalii. Omul e supărat că i s-a promis că scapă fără amendă și într-un final a încasat-o. Detaliul cu ”a condus soția„ e doar așa, să creeaze justificarea pentru reclamarea abuzurilor autorităților fiindca dacă se dorea clarificarea situației și încasarea amenzii pe cine are mai puține ”bube în cap” se făcea de la fața locului, unde erau cu toții: proprietar, șofer și agentul constatator.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate