Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum arata viața după 40-50 de ani?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
:lol:
Ce vina am eu ca astia sunt niste personalitati insasi prin caracterul si atitudinea lor?

#56
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
eu sunt cel mai bun dintre cei buni

#57
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.11.2006
Wow, constat ca sunt printre tinerii forumului la peste 50 ani. Avem colegi de 70, de 80+, imi plec palaria in fata lor. Despre viata la varsta aceasta ce pot spune? Foarte activa, atat fizic cat si intelectual, dar mai ales sexual (poate frica ca se apropie timpul cand te lasa), Chiar acum merg la un training. Deci, se poate.

#58
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
Daca prin absurd ne-am strange toti bosorogii le-am da clasa la luzerii de 25-30.

La ORICE

:lol:

Mai bine ca sunt(em) anonimi.
Ar creste dracu rata sinuciderilor, :lol:

Se aude acolo-n spate? Hey ala inecat in facebook!
:lol:

#59
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Fa-ti si tu niste filme, inotand cu rechinii...
N-ai ambitie, daca nu le urci pe Softpedia.

Uite, Putin chiar l-a calarit pe Marele Alb. Si-a facut lumea tricouri cu poza lui.

Attached Files


Edited by Cr1spy, 19 February 2019 - 08:32.


#60
Anca12

Anca12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 12.04.2008
Cu siguranta, aceasta doamna de 84 de ani, poate 85, nu si-a propus la tinerete sa se consume intens pana la 30 de ani, ca, nu-i asa, peste 30 nu mai faci nimic...

Clipul o arata cum compune pe loc un fel de Nocturna.

Nu conteaza ca batranetea i-a modificat degetele (a propos de intrebarea daca mai stiu sa zambesc...):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uT7mfREKG44?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ei, tinerete, tinerete, cum mai pierdem noi anii pe nimic!

#61
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

 Anca12, on 24 februarie 2019 - 00:26, said:

Nu conteaza ca batranetea i-a modificat degetele (a propos de intrebarea daca mai stiu sa zambesc...):

:lol:
Vezi ca uitasi un accent. Chiar grav!
:lol:

#62
Anca12

Anca12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 12.04.2008
De ani buni, academia franceza a lansat indemnul sa se renunte la acentele circumflex, grav si ascuitit (cat nu este vorba de literatura) pentru a se simplifica scrierea comerciala.

in plus, tastatura mea este Microsoft German (Switzerland) si o respect.

#63
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
Vai tu, ("du")

ALT + 0224
à

Sa inteleg ca mai zambesti din cand in cand

#64
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Pai la 60 de ani o sa mai ai cine stie, poate inca 15 ani de munca dupa legea pensiilor din 2050. O sa arati a pensionar oricum, de nervi. O sa fii numit asistat social de o gasca de metrosexuali de 35 de ani aflati in drum spre prima lor zi de servici in cubiculul din call center. Te mai pocneste vreun somalez a 5-a generatie nascuta aici pentru ca ai avut stramosi stapani de sclavi, ca asa i s-a spus in scoala. La spital astepti 8 ore in sala de primire, esti in varsta stii deja sa astepti si rezidentul pus acolo la triaj e la al 10-lea chat pe telefon.

Deci nu pot sa ma gandesc la vreun aspect negativ. Viata va fi plina de surprize si atunci.

#65
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Cum adica n-ai ce face dupa 50 incolo?

Attached Files



#66
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,550
  • Înscris: 15.06.2007

 myshyk, on 17 februarie 2019 - 20:40, said:

Uite, pot eu sa-ti spun ceva despre varsta de 70+ de ani: Ieri m-am intors din Italia de la munca. E destul?
pe bune? 70+???

#67
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,550
  • Înscris: 15.06.2007

 Ythrixium, on 18 februarie 2019 - 01:05, said:

Cum arata viata dupa 50 de ani...pai, te trezesti dimineata, te uiti sa vezi daca s-a ridicat cortu'...nimic, e ca fideaua.
stiu un caz cu un nefericit.. a murit la amanta de infarct. Luase pastila albastra incercand sa o impresioneze. Proasta n-a chemat ambulanta de frica.. varsta  victimei.. 35! Omfg.

 utopium, on 18 februarie 2019 - 16:02, said:

Acu' nu stiu daca stii, dar barbatii ies oficial la pensie dupa 65 de ani in mod normal (chiar spre 70 se duce limita) ... deci teoretic ar trebui sa fii suficient de ocupat o vreme indelungata si dupa 50 de ani.
postasul care-i aduce mamei cuponul de pensie,  aducea pensia bunicei mele acum 30 de ani. Arata neschimbat, aceeasi bicicleta.. ma si miram ba mai traieste ala?  Un fel de Virgil Iantu, carunt din tinerete.  Niciodata nu am reusit sa-i ginesc varsta.

 rosix, on 17 februarie 2019 - 20:43, said:



Pai.. cam depinde ce ai facut in viata pana atunci.. daca ai familie, copii, un job stabil, o casa.. o lejeritate financaira... Cu cat ai mai putine din toate astea esti ceva mai liber dar nu ai o viata de povestit altora.  Calitatea vietii scade exponential odata cu cresterea in varsta.  Practic, dupa 45 de ani chiar nu mai merita sa mergi la munca pentru a te pensiona la 65 de ani.. ca nu mai ai nimic de trait dupa varsta respectiva din pensie... Ce sa faci, sa te duci sa vizitezi manastiri sau sa te intorci la cele Sfinte dupa ce ai muncit o viata?

Realist vorbin.. viata omului dupa 50 de ani nu prea mai face banii... adica cautam sa ne agatam noi de una-alta.. dar viata in sine, fundamental, gandind la rece, nu mai merita traita dupa aceasta varsta.
am un vecin vaduv, plin de viata, harnic, plin de planuri, are vreo 75. Ocupat omu'. Le-a luat case la copii, la nepoti, chiar se laudase ca dupa revolutie s-a apucat de imobiliare, si afacerile i-au mers din plin.  Impresia pe care mi-a lasat-o parea destul de multumit de viata lui. Inca mai avea planuri sa cumoere imobile, sa le modifice,  etc.

Uitati-va la Donald Trump- nevasta fotomodel, miliardar, si el vrea sa mai candideze la un mandat.. pai ce draci? Nu are nimic mai bun de facut decat sa fie prim bugetar?

Edited by tfmercedez, 12 March 2019 - 14:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate