Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Terminare facultate farmacie

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,453
  • Înscris: 24.02.2017
Si pentru a termina facultatea iti trebuie aptitudini. Si pentru a fi sudor iti trebuie aptitudini. Daca dupa 5 ani de studiu, te mai poti intreba daca le ai sau nu.... mai bine iti dai foc la valiza. Te apuci de altceva si cu asta basta.

Are rost sa sriu aici ca toti membrii fostei trupe Divertis (inclusiv regretatul Gyuri Pascu) erau absolventi de politehnica ? (unul singur facuse arhitectura).  Oamenii si-au dat seama ca erau buni la altceva, nu la inginerie.

#20
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 05.04.2012
Trupa Divertis s-a fondat inainte de 89 pe cand exista cenaclu studentesc. Azi nu mai exista asa ceva. Atunci era o forma de distractie, fiecare facultate avea asa ceva fara sa aiba de a face cu actoria.

#21
kiki93

kiki93

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.12.2019
Buna,

Sper sa fie cineva pe aici care mă poate ajuta cu informații concrete referitoare la rezidentiatul in farmacie, de preferabil cineva care a terminat rezidentiatul in anii precedenti.

Am luat examenul de rezidențiat anul acesta pe data de 8 decembrie, si am intrat la Farmacie Generala (ceva nou, ceva idee despre ce este vorba, am înțeles ca a fost reintrodusa după xx ani).

Eu momentan locuiesc în Anglia, și am sa vin in ianuarie doar pentru semnarea contractului individual de munca, ca apoi între 14-16 ianuarie sa aflu repartitia pe clinici.

Îmi doresc sa intrerup rezidentiatul pentru 6 luni, și nu știu exact care sunt pașii. Doresc sa mentionez ca voi fi in România într-un timp relativ scurt, 9 ianuarie - 17 ianuarie, și as dori sa fac tot posibilul sa am totul pregatit.
Imi puteti spune va rog care sunt etapele după repartitia pe clinici, și cand anume pot intrerupe rezidentiatul? De ce documente am nevoie pentru întrerupere, și cam in cat timp primesc un răspuns?

Va multumesc anticipat.

Cu respect,

Kiki

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate