Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Probleme Iphone 5s

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
Salut baieti, am si eu un iphone 5s si am probleme cu el  in sensul ca , cablurile de incarcare se rup usor si nu mai fac contact si mereu trebuie sa imi cumpar altele , am luat si original , m-a tinut si ala 1 luna si la fel , m-am saturat sa dau atatia bani pe ele ce sa fac, trebuie sa le pun intr-un anumit fel ca sa faca contact si as mai avea la microfon , nu se aude deloc decat foarte putin cand vorbesc la telefon, m-am gandit sa il dau la schimb , stiti ce as putea lua pe el?

#2
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Pentru cabluri exista doar o solutie: nu sunt din otel deci trebuie sa ai grija cum le manipulezi si depozitezi.
Pentru ce ai putea lua pe el doar piata si tu pot decide: olx (de ex.).

Dar trebuie sa iei in considerare ca si cablurile de la ce vrei sa cumperi (sau sa iei la schimb) sunt la fel de putin rezistente fata de pretentiile tale!

Alta solutie este sa-ti comanzi (la orice service GSM) cablul pe care il doresti (10-15 mm diametrul) dar o sa ai (in continuare) probleme cu conectorii (pana nu or face din titan)!

Edited by breitner, 15 February 2019 - 17:11.


#3
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
daca ma gandesc bine in 2 ani am dat mai mult pe cabluri decat face el

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cumpara-ti un nokia cu lanterna ca sa nu mai ai de-l bagat atata la incarcat. Nu stii sa folosesti un cablu...

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Nu te-ar ajuta un dock (similar telefoanelor DECT)? Ma gandesc ca noaptea/la birou l-ai putea tine acolo si n-ai mai avea nevoie de cabluri decat in masina.

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ori e problema la tine, ca maninci cabluri pe piine.
Ori problema e la telefon, ca e mufa defecta si trebuie sa rasucesti cablul de 100 de ori ca sa stea pe pozitie.
Da; serios, dupa ce ai cumparat 7 cabluri, de ce ai continuat sa cumperi inca 180 ?!
Nu am auzit pe nimeni sa-l duca mintea atit de tare incit sa cumpere 1 cablu pe luna, serios ???!!!

Microfonul - ori il cureti de mizerie, ori il repari.
Sau il duci la un service, daca tu nu te pricepi sau n-ai sculele necesare.

Da, poti sa-l dai.
Primesti pe el 2 pachete de tigari sau 3 covrigi sau 200 de lei, depinde cum ai noroc.
Intotdeauna se gaseste un client mai slab la minte ;)

#7
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 Pololica, on 15 februarie 2019 - 17:17, said:

Nu te-ar ajuta un dock (similar telefoanelor DECT)? Ma gandesc ca noaptea/la birou l-ai putea tine acolo si n-ai mai avea nevoie de cabluri decat in masina.

Ce vorbesti tu straine (parafraza)?
Birou?
Acolo nu sunt cabluri? Totul e wireless?

Edited by breitner, 15 February 2019 - 17:21.


#8
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 Pololica, on 15 februarie 2019 - 17:17, said:

Nu te-ar ajuta un dock (similar telefoanelor DECT)? Ma gandesc ca noaptea/la birou l-ai putea tine acolo si n-ai mai avea nevoie de cabluri decat in masina.
Problema NU e la cablu, stai linistit. :)

#9
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
nu mananc cabluri stai linistit , l-am dus la cineva sa ii curete mufa  apoi a mers super (el mi-a zis ca e necesar sa ii schimb mufa de incarcare) dar am zis ca alti bani alta distractie si cand am vazut ca se incarca nu am mai dat importanta.
Ideea e ca se vad urme dupa ce il incarc pe capatul de la cablu ca si cum s-ar arde si dupa 1 saptamana -2 trebuie sa il pun intr-un anumit fel sa se incarce.Cat m-ar costa sa repar si mufa si microfonul?

Edited by robyboss2018, 15 February 2019 - 17:25.


#10
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 breitner, on 15 februarie 2019 - 17:20, said:

Ce vorbesti tu straine (parafraza)?
Birou?
Acolo nu sunt cabluri? Totul e wireless?

Am inteles aluzia, dar nu cred ca e Ghita Muresan sa-l arunce in dock (sau o fi John Cena)?

#11
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Treaba lui!*
Si mie mi-a ros cablul la un incarcator cainele (de nervi probabil si sigur ca am fost eu neglijent) dar nici prin cap nu mi-a trecut sa schimb telefonul pentru 5€ (l-am reparat si pe ala)!

* Oare stie cine e G. Muresan (fara internet)?

#12
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 robyboss2018, on 15 februarie 2019 - 17:23, said:

nu mananc cabluri stai linistit , l-am dus la cineva sa ii curete mufa  apoi a mers super (el mi-a zis ca e necesar sa ii schimb mufa de incarcare) dar am zis ca alti bani alta distractie si cand am vazut ca se incarca nu am mai dat importanta.
Ideea e ca se vad urme dupa ce il incarc pe capatul de la cablu ca si cum s-ar arde si dupa 1 saptamana -2 trebuie sa il pun intr-un anumit fel sa se incarce.Cat m-ar costa sa repar si mufa si microfonul?
Ah, deci nu dai bani o data sa repare mufa, dar dai de 20 de ori sa cumperi 180 de cabluri.
Ia-ti alt telefon.
De obicei costa mult reparatia la iphoane.
Nu te mai chinui.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
RAhatele de Iphone au probleme frecvent cu microfonul. Am un 7 plus care de nou a facut figuri ... Nu l-am dus in garantie de lene...

#14
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 11.02.2016
Eu am cabluri originale in casa care au si 4 ani vechime. Inca mai am cablul cu care a venit 5-ul si functioneaza. Normal ca pe tine nu te tine niciunul daca tractezi masini cu el sau cine stie ce

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate