Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema instalare Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
SEAL007

SEAL007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.04.2014
Salutare, am un laptop ASUS A540S cu OS Windows 10 x64, de curand nu se mai deschide,nu mai pot intra in windows, in sensul ca doar se aprinde si imi apare bios-ul, atat. Acum incerc sa reinstalez windows-ul, insa problemele nu inceteaza sa apara. In loc de 5 partiti, cate ar fi trebuit sa am in mod normal, am doar o partitie care, se pare ca e goala. Deci sa inteleg ca am pierdut toate fisierele (poze, documente, etc)? Daca da, cum e posibil?
HDD-ul e 500 GB.
[ https://i.imgur.com/CGrZzfG.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Uite ce este posibil!
Tu nu te imbolnavesti niciodata?
HDD bulit (cel mai probabil)!

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
E posibil sa se fi busit doar MBR-ul.
Daca ai un alt PC poti conecta HDD-ul asta la el si sa incerci sa recuperezi ce e pe el cu un program dedicat.
Eu mi-am sters niste partitii de pe un HDD si pe urma m-am trezit ca aveam nevoie de niste date de pe ele - am restaurat partitiile cu un soft de la EASEUS https://www.easeus.c...overy/index.htm

Eventual daca nu merge poti incerca cu alte programe de recuperare date - https://forum.softpe...rma-formatarii/

Atentie - daca scrii ceva pe el - sansele sa recuperezi ceva vor tinde spre 0 - valabil si ptr reinstalare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate