Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Update Huawei Mate 9

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Pentru cei care detin un astfel de telefon, vin cu o veste buna.
Am intrebat pe cei de la Huawei daca acest model de telefon va primi Andoid 9, repectiv Emui 9. Raspunsul este ce-l de mai jos:

Quote

În ceea ce privește solicitarea dumneavoastră, menționăm că, în urma verificării Numărului de serie, smartphone-ul apare ca fiind comercializat pentru Europa de Vest. Acest model de smartphone se află în planul de actualizare la Android 9, astfel că începând cu luna aceasta va începe distribuirea actualizării pentru acest model. Menționăm că actualizările sunt trimise automat de către un server, pe baza codului IMEI.


#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Dar noi sintem in Europa de Est, corect ?!
Si tu la fel, da ?!
Daca se va face actualizarea prin operatorul de telefonie, se va face si in Romania ?!

#3
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
Se va face pentru toata Europa. De fapt pentru toate modelele.
Cu ocazia asta umbla vorba ca va primi si Volte+ vowifi care va functiona in functie de operator.

#4
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014

View Postbuyonevideo, on 15 februarie 2019 - 10:33, said:

Dar noi sintem in Europa de Est, corect ?!
Si tu la fel, da ?!
Daca se va face actualizarea prin operatorul de telefonie, se va face si in Romania ?!
Corect, suntem in europa de est insa eu am telefonul cumparat de la o casa de amanet, deci nu am de unde sa stiu de unde provine cu exactitate. Doar am trimis la Huawei seria telefonului si asa dansii au constatat ca telefonul meu este fabricat pentru europa de vest.

PS. Am uitat sa mentionez ceva:
Cand le-am scris celor de la Huawei, am intrebat si cum pot reveni iarasi la android 7? Raspunsul a fost ca acest lucru nu mai este posibil deoarece bootloader-ul a fost blocat in urma unei decizii la cel mai inalt nivel (probabil sefii de la Huawei) si nici macar ei ca reprezentati oficiali nu mai au acces la codurile de deblocare.

Edited by petre-vitan, 15 February 2019 - 11:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate