Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

De ce este criticat Trump?

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
81 replies to this topic

#19
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,148
  • Înscris: 30.08.2017
Da, dar sistemul lor electoral e diferit...

#20
Ccah

Ccah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.11.2016

 george_alexandru, on 14 februarie 2019 - 19:32, said:

Individul tocmai s-a angajat sa il sprijine pe Orban.
Orban este un patriot adevarat care a facut multe pentru unguri. un adevarat lider de tara cum nu a existat niciodata in toata uniunea europeana
dar stirile romanesti ti l-au prezentat ca pe putin logic

#21
Ccah

Ccah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.11.2016
Nu ti se pare interesant cum Orban e anti muslimi? vezi conexiunea cu muslimii si uniunea europeana a corciturilor?

#22
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 adisz, on 14 februarie 2019 - 19:22, said:


Schimbarile climatice se produc in mod ciclic de cand exista Terra,inca de pe vremea cand nici un dobitoc,aaa pardon,om nu locuia inca pe aceasta mirifica planeta.Lucrurile astea au fost spuse si demonstrate tot de dobitoci,aaa pardon,oameni.
Cred ca meriti sa-ti dea cineva dupa ceafa cu graficele de aici:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-JIuKjaY3r4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,298
  • Înscris: 07.02.2003

 JohnnyBravos, on 14 februarie 2019 - 18:39, said:

Pare un om de treaba.
In special cu femile ha ha ha :)

#24
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 OriginalCopy, on 14 februarie 2019 - 19:01, said:

Populatia americana democrata il voia pe Sanders, dar invartelile politice au pus-o pe Hillary.
chiar si asa, hai sa ne intelegem, POPULATIA a acordat 1 MILION de voturi in plus pt Hillary

Da, Trump e presedinte desi 1 MILION de americani (the PEOPLE, cum zice el) au dorit un alt presedinte!

#25
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
Pai stii cum se spune: the winner takes it all.
Ma refer la votul electorilor.

Edited by dan1980_25, 14 February 2019 - 20:46.


#26
yagi

yagi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 08.01.2004
"De ce este criticat Trump?"

Pentru că Donald Trump este un <<OM MORT>> și profitând de statutul său de "DECUIUS" face jocul serviciilor secrete punând la cale lovituri de stat și atentate.
Trump a furat și din pușculița serviciilor secrete Românești, iar cu acești bani murdari a pus la cale Lovitura de Stat din 1989, a violat <<măicuțele extraterestre>> din ograda Preafericitului Patriarh Daniel și l-a făcut fugit în Serbia pe Sebastian Ghiță.

Cine sunt "EU" să judec? Sunt un copil care l-a descoperit pe Donald Trump în stare de putrefacție.

Să luați seama...
EU sunt Calea, Adevărul și Viața și nici un conducător să nu ia în deşert Numele Domnului Dumnezeului căci nu va lăsa Domnul nepedepsit pe cel ce ia în deşert numele Lui.

#27
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

 JohnnyBravos, on 14 februarie 2019 - 18:39, said:

s-a tinut de cuvant indeplinind toate promisiunile.

Hillary n-a fost arstata
ZIdul nu va fi finantat de Mexicani si nici nu cred ca va fi finalizat asa cum promitea
E un clown.. ah, stai asta a promis

#28
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 JohnnyBravos, on 14 februarie 2019 - 18:39, said:

Nu stiu de ce lumea il critica.  Zilnic e o stire la TV cand presa il ataca si mereu cand ma duc la cinema, nu-i un film care sa nu faca o subtilitate despre el.  
[...]
The Land of the Free and the Home of the Brave
Sunt liberi si curajosi sa o faca.

#29
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
Il critica pentru ca varul lui, Donald Duck, e ceva mai destept decat el!

The Donald o sa ramana probabil in istorie ca un exemplu proeminent pentru ”Asa nu!!!!”

[ https://i.redd.it/u6ce8u4yntl01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.ytimg.com/vi/JianvHzDVnA/maxresdefault.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004

 OriginalCopy, on 14 februarie 2019 - 19:55, said:

Cred ca meriti sa-ti dea cineva dupa ceafa cu graficele de aici:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-JIuKjaY3r4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
In loc sa-i dai omului cu graficele dupa ceafa ai putea sa ti le introduci intr-un loc unde nu ajunge soarele. :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RRuRHjR4xFk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La subiect: Trump nu este om politic, d-aia este nu criticat ci atacat cu turbare din ambele parti ale establishmentului politic.

#31
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 g_force, on 14 februarie 2019 - 22:06, said:

In loc sa-i dai omului cu graficele dupa ceafa ai putea sa ti le introduci intr-un loc unde nu ajunge soarele. Posted Image
Pune dreacu burta pe carte si lasa labareala. Tu imi arati prosti care prezinta cuvinte chioare.

Eu iti arat articole stiintifice. Baga aici: https://wildlife.onl...0.2193/2006-180

#32
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

 OriginalCopy, on 14 februarie 2019 - 22:19, said:

Pune dreacu burta pe carte si lasa labareala. Tu imi arati prosti care prezinta cuvinte chioare.


M-ai facut cumva prost?Posted Image

#33
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 adisz, on 14 februarie 2019 - 22:32, said:


M-ai facut cumva prost?Posted Image
Nicidecum. Daca as fi crezut ca esti prost, nu ti-as fi dat sa vezi ultimul grafic prezentat de Al Gore in acel clip.

Dar esti baiat destept si ai inteles acel ultim grafic.

Asta pe langa faptul ca nu esti clona lui g_force. Nu?

#34
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004

 OriginalCopy, on 14 februarie 2019 - 22:19, said:

Pune dreacu burta pe carte si lasa labareala. Tu imi arati prosti care prezinta cuvinte chioare.
Eu iti arat articole stiintifice. Baga aici: https://wildlife.onl...0.2193/2006-180
Arati pe dracu', tot ce arati sunt niste carente pe care le ai. Dar nu e vina ta, ci a regimului. :)

"Stiinta" de la temelia incalzirii globale, rebotezata schimbare climatica, a fost deconspirata de cateva ori ca fiind manipulata de indivizi interesati.
Daca ai fi un inuit cum sunt cei despre care este vorba in articoul asta din 2018( https://www.theguard...oversial-report) sunt sigur ca ai aprecia arogantele dambovitene pe care le-ai emis mai sus.
Baga-ti "stiinta" in acelasi loc unde iti sunt graficele, daca ceea ce iti rezulta de acolo este ca trebuie sa ii lasi pe altii sa decida cum si cat sa consumi pentru traiul tau.

#35
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 george_alexandru, on 14 februarie 2019 - 19:14, said:

Nasul meu de casatorie este american, avocat si republican. Mi-a zis ca el si prietenii lui oscilau intre a nu vota si a vota cu Trump. Pentru el raul cel mai mare a fost Hillary asa ca a votat intr-un final cu Trump. Mi-a zis ca ar fi votat candidatul democrat daca ar fi fost altul.
nașul ăsta al tău a făcut cumva o operație de lobotomie? a avut vreun accident cerebral recent?

 g_force, on 14 februarie 2019 - 23:04, said:

Arati pe dracu', tot ce arati sunt niste carente pe care le ai. Dar nu e vina ta, ci a regimului. Posted Image

"Stiinta" de la temelia incalzirii globale, rebotezata schimbare climatica, a fost deconspirata de cateva ori ca fiind manipulata de indivizi interesati.
Daca ai fi un inuit cum sunt cei despre care este vorba in articoul asta din 2018( https://www.theguard...oversial-report) sunt sigur ca ai aprecia arogantele dambovitene pe care le-ai emis mai sus.
Baga-ti "stiinta" in acelasi loc unde iti sunt graficele, daca ceea ce iti rezulta de acolo este ca trebuie sa ii lasi pe altii sa decida cum si cat sa consumi pentru traiul tau.
cum dracul se face că mai interesați de ”știința” care ”demonstrază” că nu-i încălzire globală sut tocmai ăia cu exploatările de cărbune și alte hidrocarburi fosile?
Ăștia sigur n-au nici un interes în ”știința” asta.

Edited by DaculScoril0, 14 February 2019 - 23:51.


#36
enough1453

enough1453

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,109
  • Înscris: 29.07.2017

 DaculScoril0, on 14 februarie 2019 - 23:53, said:


cum dracul se face că mai interesați de ”știința” care ”demonstrază” că nu-i încălzire globală sut tocmai ăia cu exploatările de cărbune și alte hidrocarburi fosile?
Ăștia sigur n-au nici un interes în ”știința” asta.
asta conform propagandei stangiste neo-marxiste
caci stiinta care se ocupa cu ciclurile climaterice si se bazeaza pe o analiza matematica serioasa
a stabilit de mult ca astazi trecem printr-o scurta perioada de incalzire a globului
inceputa in sec XIX,
ce a  urmat micii glaciatiuni din sec XV - XIX.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate