Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

De ce este criticat Trump?

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
81 replies to this topic

#1
JohnnyBravos

JohnnyBravos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 14.02.2019
Nu stiu de ce lumea il critica.  Zilnic e o stire la TV cand presa il ataca si mereu cand ma duc la cinema, nu-i un film care sa nu faca o subtilitate despre el.  
Daca ma uit pe statisticile de pe net, Trump e cel mai bun presedinte american din ultimii 100 de ani dupa parerea mea. Economia americana a crescut, somajul a scazut, incearca sa previna imigratia ilegala, sa reduca birocratia, sa previna infractionalitatea si terorismul, s-a tinut de cuvant indeplinind toate promisiunile. Pana la sfarsitul anului a promis ca va construi zidul cu Mexicul ca sa nu mai vina imigrantii ilegali si infractorii , deci nu inseamna ca  interzice de tot emigratia din Mexic.  Si ca va incerca sa pedepseasca China pentru concurenta neloiala ca sa readuca locurile de munca si productia la americani. Si a facut pace cu Coreea de Nord, o mare realizare dupa 70 de ani, inclusiv teroristii ISIS au fost eliminati din Irak si Siria.Acuzele ca e marioneta Rusiei si ca a hartuit femei  s-au dovedit false.
Care e problema cu el ca e un politician patriot?  Pare un om de treaba.Observ ca cel mai mult il critica feministele si corectii politici, si mai ales jurnalistii nesimtiti care nu au bun simt. Care e motivul real pentru care il critica? Sunt asa oficati democratii ca au pierdut dupa 3 ani? Inclusiv multi romani il critica.

Edited by althea, 14 February 2019 - 18:59.
limitează-te la subiectul pe care l-ai propus


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
E un fel de Becali.
Da' mult mai prost.
Și mult mai nesimțit.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S9YxXJBvYS4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by waterman, 14 February 2019 - 19:01.


#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Trump nu a castigat alegerile pentru ca e bun.

Trump a castigat pentru ca Bernie Sanders a pierdut in primaries.

Populatia americana democrata il voia pe Sanders, dar invartelile politice au pus-o pe Hillary.

Atunci, populatia americana democrata a facut in ciuda democratilor, si intr-o smucitura, a votat cu opozitia, cu Trump.


De aceea, Trump e doar un accident nefericit.

E un fel de Basescu american. Un Becali incult, care nu stie lucruri fundamentale despre geografie si despre politica.


Un politician care zice ca schimbarile climatice nu sunt provocate de om nu poate fi decat un dobitoc.

Edited by OriginalCopy, 14 February 2019 - 19:03.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Colecție de Trump-isme.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2yCMy4xpF6U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VgNcC7f2SDQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kAIfU5RBBso?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Plus freza aia imposibilă.
Cocalarus maximus.

#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
Nasul meu de casatorie este american, avocat si republican. Mi-a zis ca el si prietenii lui oscilau intre a nu vota si a vota cu Trump. Pentru el raul cel mai mare a fost Hillary asa ca a votat intr-un final cu Trump. Mi-a zis ca ar fi votat candidatul democrat daca ar fi fost altul.

#6
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Eu cred ca Putin sta ceva mai mult in banca lui datorita barbatiei lui Trump...altfel Țarul era mult mai vocal si activ.

GO TRUMP...!!

#7
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 04.09.2008

 JohnnyBravos, on 14 februarie 2019 - 18:39, said:

Nu stiu de ce lumea il critica.  Zilnic e o stire la TV cand presa il ataca si mereu cand ma duc la cinema, nu-i un film care sa nu faca o subtilitate despre el.

Ca e batut in cap. Au de ce sa faca misto.

 JohnnyBravos, on 14 februarie 2019 - 18:39, said:

Daca ma uit pe statisticile de pe net, Trump e cel mai bun presedinte american din ultimii 100 de ani dupa parerea mea.

Depinde pe care statistici te uiti. Si statistica asta e cu dus si intors... fiecare arata cu statistica numai ce vrea...

 JohnnyBravos, on 14 februarie 2019 - 18:39, said:

Economia americana a crescut, somajul a scazut, incearca sa previna imigratia ilegala, sa reduca birocratia, sa previna infractionalitatea si terorismul, s-a tinut de cuvant indeplinind toate promisiunile.

US nu e o republica bananiera unde in presedinte sta toata puterea. Chiar si cu cineva ca Trump (sau chiar si mai tampit), US merge inainte foarte bine.

 JohnnyBravos, on 14 februarie 2019 - 18:39, said:

Care e problema cu el ca e un politician patriot?  Pare un om de treaba. Observ ca cel mai mult il critica feministele si corectii politici, si mai ales jurnalistii nesimtiti care nu au bun simt. Care e motivul real pentru care il critica? Sunt asa oficati democratii ca au pierdut dupa 3 ani? Inclusiv multi romani il critica.

O sa mai scriu inca o data ca e batut in cap. Ce trebuie sa intelegi e ca cu sau fara el, oricum US merge inainte foarte bine.
US nu e unde e, datorita lui Trump sau altor oameni ca Trump.

Edited by greywolfact, 14 February 2019 - 19:19.


#8
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017

 OpelAstra2002, on 14 februarie 2019 - 19:15, said:

Eu cred ca Putin sta ceva mai mult in banca lui datorita barbatiei lui Trump...altfel Țarul era mult mai vocal si activ.

GO TRUMP...!!

Nu stiu daca ai observat, dar prin Europa lucrurile se cam desfasoara conform cu ce vrea Putin, iar Trump si iliberalii lui nu sunt straini de asta.

#9
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016
Contracandidatii lui Trump sunt luptatori anticoruptie. ;)

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

 OriginalCopy, on 14 februarie 2019 - 19:01, said:

Un politician care zice ca schimbarile climatice nu sunt provocate de om nu poate fi decat un dobitoc.

Schimbarile climatice se produc in mod ciclic de cand exista Terra,inca de pe vremea cand nici un dobitoc,aaa pardon,om nu locuia inca pe aceasta mirifica planeta.Lucrurile astea au fost spuse si demonstrate tot de dobitoci,aaa pardon,oameni.

#11
Ccah

Ccah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.11.2016
daca nu era trump, putoarea aia de clinton incepea al treilea razboi mondial de mult
tot ei au sponsorizat statul islamic cu arme si au pregatit campul de lupta
daca nu ii bombarda putin cu acordul lui trump, erau gata sa intre peste noi in europa cu mitralierele

presa romaneasca comunista nu este libera, il critica. tot ce face el pozitiv, nu prezinta interes national sau european
un razboi in schimb ar fi fost foarte bun pentru ei la partea financiara

#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

 Eekstein, on 14 februarie 2019 - 19:21, said:

Contracandidatii lui Trump sunt luptatori anticoruptie. Posted Image

Contracandidatii lui Trump sunt inexistenti,din pacate.
Si pana la urma,mai mult de 50% de americani sunt de acord cu politica presedintelui lor.Si pana la urma asta-i ceea ce conteaza,asa-i in democratie.Aia putini si destepti se supun celor multi si prosti,conform unor clasici in viata (de pe acest forum,evident).
Imi plac la nebunie acest gen de subiecte in care dezbatem cum e la ei,uitand ca la noi e vai de mama noastra.Da-i bine ca nici capra din vecini nu prea behaie a fericire.Sau nu?

#13
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
@Ccah

Dovezi ai? Presa de ce e comunista, ca nu raspandeste tampenii?

#14
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 JohnnyBravos, on 14 februarie 2019 - 18:39, said:

Nu stiu de ce lumea il critica.  Zilnic e o stire la TV cand presa il ataca si mereu cand ma duc la cinema, nu-i un film care sa nu faca o subtilitate despre el.  
Daca ma uit pe statisticile de pe net, Trump e cel mai bun presedinte american din ultimii 100 de ani dupa parerea mea. Economia americana a crescut, somajul a scazut, incearca sa previna imigratia ilegala, sa reduca birocratia, sa previna infractionalitatea si terorismul, s-a tinut de cuvant indeplinind toate promisiunile.

tu ești din ăia care trăiesc în lumea faptelor alternative? Sau fumezi ceva tare și nu vrei să ne spui și nouă?

#15
Ccah

Ccah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.11.2016

 george_alexandru, on 14 februarie 2019 - 19:19, said:

Nu stiu daca ai observat, dar prin Europa lucrurile se cam desfasoara conform cu ce vrea Putin, iar Trump si iliberalii lui nu sunt straini de asta.
minciuni, tot ce s-a intamplat in europa in ultimii ani a fost din cauza lui merkel. suntem invadati de muslimi din cauza ei. si vom mai fi cat timp o vor urma altii asemanatori. putin e dat mereu la tv ca un exemplu antitetic, ca sa nu observam cum ne distruge uniunea europeana din interior, pe cand realitatea arata ca pe putin il doare fix in cur de uniunea europeana. pe el il intereseaza strict economia ruseasca si sistemul de aparare care este inconjurat de tot ceea ce se numeste nato

 george_alexandru, on 14 februarie 2019 - 19:26, said:

@Ccah
Dovezi ai? Presa de ce e comunista, ca nu raspandeste tampenii?
presa noastra este comunista pentru ca nu ofera stiri adevarate publicului. prezinta diverse metode de cenzura. filtreaza doar anumite subiecte si le modifica propagandist ca sa sune bine romanului
intr-un fel este adaptata regiunii
ne mentine indobitociti de atatia ani de cand la stiri vezi doar babe violate sau alte bazaconii stil youtube

Edited by Ccah, 14 February 2019 - 19:33.


#16
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017

 Ccah, on 14 februarie 2019 - 19:29, said:

minciuni, tot ce s-a intamplat in europa in ultimii ani a fost din cauza lui merkel. suntem invadati de muslimi din cauza ei. si vom mai fi cat timp o vor urma altii asemanatori. putin e dat mereu la tv ca un exemplu antitetic, ca sa nu observam cum ne distruge uniunea europeana din interior, pe cand realitatea arata ca pe putin il doare fix in cur de uniunea europeana. pe el il intereseaza strict economia ruseasca si sistemul de aparare care este inconjurat de tot ceea ce se numeste nato

Ce muslimi te-au invadat pe tine? De Steve Bannon, strategul lui Trump si individul dim spatele Cambridege Analytica ce zici? Individul tocmai s-a angajat sa il sprijine pe Orban.

#17
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
Ei ... unii din SUA castiga f bine cu cmoertul din China. Cica atunci cand un murican da 1 dolar pe o chinezarie ... 89 de centi intra in buzunare americane.  Si este vorba de f multi dolari la care se plaica regula 80%!!

#18
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

 george_alexandru, on 14 februarie 2019 - 19:14, said:

Nasul meu de casatorie este american, avocat si republican. Mi-a zis ca el si prietenii lui oscilau intre a nu vota si a vota cu Trump. Pentru el raul cel mai mare a fost Hillary asa ca a votat intr-un final cu Trump. Mi-a zis ca ar fi votat candidatul democrat daca ar fi fost altul.
Cu toate acestea Hilary a avut mai multe voturi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate