Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Teapa zipy.ro

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
ascee_ro

ascee_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 15.02.2005
Cipru e in EU.  Probabil pot face scheme cu TVA si taxe vamele acolo, si dupa aia iti trimit tie ca un colet intra-comunitar, fara taxe.

#20
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
daca tu ai fost corect si ai respectat ToS-ul site-ului si ai platit prin banca/card poti initia chargeback la banca si ii forteaza sa iti restituie banii in cont, disputa trebuie sustinuta de dovezi, schimb de email-uri etc. astfel incat sa dovedesti ca vanzatorul/intermediarul au fost rau-intentionati.

#21
budulan

budulan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 11.06.2007
Problema este ca banca prin care am platit a fost preluata de alta Banca....Desigur ca am dovezi, insa banca noua sustine ca ei nu se pot implica...Plata a fost facuta in Noiembrie 2018 iar banca a fost preluata in ian 2019 si desigur contul meu vechi nu mai exista....

#22
PastaiaDibace

PastaiaDibace

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.11.2018

View Postbudulan, on 14 februarie 2019 - 18:56, said:

Din comoditate in primul rand, apoi m-am gandit ca fiind o "firma romaneasca" sa-i ajut si eu sa prospere...cat putea fi comisionul?!? Dar din pacate la unii e in sange sa tepuieasca.



daca te uiti la lista lor de angajati mai de "top", poti obeserva ca nu au chiar nume romanesti si daca ii cauti pe net, afli ca sunt toti evrei

#23
roni01

roni01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 23.09.2005
Salut, desi sunt un cumparator fidel si destul de vechi pe Aliexpres am incercat si eu acest site zipy.ro cu un produs in valoare de 12 lei. Platit in februarie 2019, am primit zilele trecute un mesaj de la zipy prin care ma intreba daca am primit produsul iar daca nu sa deschid disputa. Nu am primit produsul, de fapt si uitasem ca am comandat prin ei, drept pt. care am deschis disputa. Astept, fara speranta, ca se va rezolva ceva. O singura data mi s-a intamplat sa nu primesc produsul de la Aliexpres, un OBD in valoare de aproximativ 5 dolari pentru care trecuse perioada de disputa.

#24
flanker_88

flanker_88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.09.2018
A mai comandat cineva prin ei? experiente noi? vreau sa imi cumpar niste brichete in valoare de ~300 RON si am cautat pe google despre ei, am ajuns pe acest forum si ma gandesc ca poate nu mai are rost sa comand prin ei acum

#25
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ti-a fost lene sa citesti ce s-a scris pe aici?

#26
thulla

thulla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.04.2009

View PostPastaiaDibace, on 29 martie 2019 - 10:17, said:

daca te uiti la lista lor de angajati mai de "top", poti obeserva ca nu au chiar nume romanesti si daca ii cauti pe net, afli ca sunt toti evrei

Intr-adevar sunt evrei si chiar am gasit un articol despre unul dintre ei http://pelephoneport...ticleID=1250302
Am cautat cu click dreapta pe poza de la zipy.ro si am dat "search google for image"

#27
tosasilviu

tosasilviu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.12.2019

 flanker_88, on 26 septembrie 2019 - 20:51, said:

A mai comandat cineva prin ei? experiente noi? vreau sa imi cumpar niste brichete in valoare de ~300 RON si am cautat pe google despre ei, am ajuns pe acest forum si ma gandesc ca poate nu mai are rost sa comand prin ei acum

Cumpara direct de pe Aliexpress ca sa eviti tepele de pe site-urile de genul.
Pe siteurile astea produsele sunt mai scumpe decat cele de pe Aliexpress, chiar si mai scumpe daca ai fi platit si TVA luand prin Aliexpress, asa ca STAY AWAY si nu fi lenes! Asigura-ti comanda cumparand direct de la chinezi.

#28
Kogaion78

Kogaion78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 31.05.2008
.....bine , dar, daca nu poti cumpara direct, de unde sa cumperi atunci ?.......in dragonu rosu sau unde dreac poti gasi lucrurile alea ?.....

#29
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Care lucruri ?
Ce ai nevoie ieftin și nu ai găsit pe aliexpress ?

#30
TankRED

TankRED

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.03.2009
nu cumparati de pe zipy nu merita sunt doar intermediari   ( Un nou mesaj de la Zipy: Am contactat pentru dvs. Protecția cumpărătorului Ali Express ) si nu isi asuma nici un fel de rasundere daca nu iti vine nimic

#31
TankRED

TankRED

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.03.2009
Zipy este un site de tepari nu cumparati de acolo, chinezii au rambursat banii iar zipy nu . findca voi cumparati de la zipy care este un intermediar nu de la chinezi si trimiteti banii la zipy . zipy plateste chinezii , chinezii daca fac ramburs il fac catre zipy care nu mai da banii inapoi asa ca luati teapa si zipy ramane cu banii iar cipru unde este zipy este in turcia si nu este in eu .

Edited by TankRED, 30 July 2021 - 14:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate