Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Free energy din ulei și apă

  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postbusiness11, on 14 februarie 2019 - 16:00, said:


nu, eu sunt de la vrei sa fi miliardar?
si eu sunt de la "vrei sa fii dependent de rusia????"

#38
invest20042001

invest20042001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 04.02.2008
degeaba intrebati voi daca karax are sau a avut vreo treaba cu scoala, tipul asta nu e prost deloc, cred ca lanseaza fumigene si se amuza teribil cand vede ce furtuni de gandire poate sa starneasca,,,, Nu mai puneti voi botu` ca nu e chiar asa.... karaxe, baga mare tata!

        eu m-am tot uitat la ce posteaza el si va zic, ca sa iti debiteze mintea asa enormitati, trebuie in primul rand sa stii despre ele.... Ori cine stie despre ele, nu e nici prost si nici paralel cu scoala.....

Ascultati aci la mine......

#39
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pai nu-i mai simplu sa folosesti un singur rezervor, jumatate apa, jumatate ulei. Cand il intorci, uleiul urca sus.
Pe vremuri, cand mergeam sa inoptam pe malul Timisului cu toata "gasca" de sambata dupamasa pana duminica noaptea, foloseam o singura sticla pentru ulei si otet pentru salata. Pe principiul de mai sus.

#40
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ceea ce consuma energie deci e  nerentabil...

View Postbusiness11, on 14 februarie 2019 - 14:51, said:

karax, daca mai ai o idee de acest gen geniala, te rog scrie-mi in privat ca iti ofera 5000eur recompensa. Poate ne imbogatim impreuna
nope....o sa caut finantare la astfelde  idei pe vreun site de sponsorship....sau ceva
cu escrow , logging de date si conversatie,  username si toate cele necesare .....

#41
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011

View Postinvest20042001, on 14 februarie 2019 - 16:16, said:

degeaba intrebati voi daca karax are sau a avut vreo treaba cu scoala, tipul asta nu e prost deloc, cred ca lanseaza fumigene si se amuza teribil cand vede ce furtuni de gandire poate sa starneasca,,,, Nu mai puneti voi botu` ca nu e chiar asa.... karaxe, baga mare tata!

eu m-am tot uitat la ce posteaza el si va zic, ca sa iti debiteze mintea asa enormitati, trebuie in primul rand sa stii despre ele.... Ori cine stie despre ele, nu e nici prost si nici paralel cu scoala.....

Ascultati aci la mine......

exista 2 posibilitati la care m-am gandit eu:

1. schizofrenic / autist (care nu prea cred)
2. un troll destul de destept, care dupa vocabularul folosit se vede ca stie sa se exprime si are habar despre ce vorbeste, dar rade de noi pe aici.

#42
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai ba chiar sunt schizofrenic .. .intr-o zi o sa pun si poza cu actele de la spital....

#43
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 07.05.2018

View Postmyshyk, on 14 februarie 2019 - 17:35, said:

Pai nu-i mai simplu sa folosesti un singur rezervor, jumatate apa, jumatate ulei. Cand il intorci, uleiul urca sus.
Pe vremuri, cand mergeam sa inoptam pe malul Timisului cu toata "gasca" de sambata dupamasa pana duminica noaptea, foloseam o singura sticla pentru ulei si otet pentru salata. Pe principiul de mai sus.
Chiar sunt curios cum turnai si ulei si otet din aceeasi sticla.

#44
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Pe rând. Apleca sticla, curgea ulei, stopa curgerea până se separau fluidele și lăsa apoi să curgă și oțet. E simplu, poți încerca acasă cu o sticluță mica in care pui 50-50 ulei oțet.
Se bazează pe densitățile diferite ale fluidelor, cam cum vrea să facă și inițiatorul acestui topic care însă merge cu raționamentul procedeului de perpetuum mobile doar până unde ii convine lui :)
Interesantă forma asta de schizofrenie pe care declară că o are, pare ciudat de selectivă, când sa apară tocmai la fix...

#45
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 07.05.2018

View PostAmaryl, on 16 februarie 2019 - 14:32, said:

Pe rând. Apleca sticla, curgea ulei, stopa curgerea până se separau fluidele și lăsa apoi să curgă și oțet. E simplu, poți încerca acasă cu o sticluță mica in care pui 50-50 ulei oțet.
Se bazează pe densitățile diferite ale fluidelor, cam cum vrea să facă și inițiatorul acestui topic care însă merge cu raționamentul procedeului de perpetuum mobile doar până unde ii convine lui Posted Image
Interesantă forma asta de schizofrenie pe care declară că o are, pare ciudat de selectivă, când sa apară tocmai la fix...
Pai uleiul nu e mereu sus?Nu ar trebui sa curga tot uleiul pentru a curge si otet?Intreb si eu

#46
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Sigur că e, dar durează până ajunge sus, nu se separă instant.
Fă mă omule proba cu o sticluță de 250 ml și înțelegi exact ce se petrece :)
A, nu mai zic că le poți pune intr o sticlă de plastic, un pet de ăla mic, dai de câteva ori cu el de pământ/copac și ai obținut o emulsie in procent de 50-50 aproximativ, mai eficient, nici nu mai trebuie sa mai amesteci salata prea mult :)

#47
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 07.05.2018

View PostAmaryl, on 16 februarie 2019 - 18:11, said:

Sigur că e, dar durează până ajunge sus, nu se separă instant.
Fă mă omule proba cu o sticluță de 250 ml și înțelegi exact ce se petrece Posted Image
A, nu mai zic că le poți pune intr o sticlă de plastic, un pet de ăla mic, dai de câteva ori cu el de pământ/copac și ai obținut o emulsie in procent de 50-50 aproximativ, mai eficient, nici nu mai trebuie sa mai amesteci salata prea mult Posted Image
Pai te cred.Incercam doar sa-mi imaginez,O sa incerc sa vad cum functioneaza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate