Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Traseu cu Politia

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Nu mai stiu cum e acum dar pe vremuri mai faceau politistii chestii sa te incurce. Prin 96 cand am dat eu erau niste tertipuri e care le faceau.
De exemplu cand m-am suit la volan mi-a zis de la inceput ca vrea sa vada toate vitezele de la masina. Bine, era o amarata de Dacie cu doar 4 viteze nu a fost greu dar unul dintre elevi a mers cu maxim a treia si nu i-a convenit politistului.
DUpa ce am reglat tot (scaun, oglinzi) am plecat, am mers 200 de metri si m-a pus sa fac la dreapta. Imediat dupa colt era o taraba si a zis sa opresc sa isi ia un suc. I-am spus ca nu pot acolo ci mai in fata la 50 de metri. A zis ok dar asta deja era o verificare. Si-a lasat cascheta intre scaune si a plecat dupa suc. Pe mine ma strangea centura ca nu se regla si mi-am desfacut-o. Dupa ce s-a intors politistul si mi-a zis sa mergem am uitat de frana de mana. Nu mi-a sarit in ochi ca pusese cascheta pe ea. Nici centura nu mai era prinsa jos, era doar pusa pe mine.
Am dat prin Balta Alba eu, era destul de lejera circulatia atunci dar am dat si a patra de mai multe ori. La treceri reduceam si bagam a treia. M-a pus sa intorc in vreo doua locuri si nu am intors ca era prin fata refugiului si pe un pod. La sfarsit m-a pus sa fac o parcare laterala.
Cam atat... Am avut 4 puncte penalizare pentru frana de mana si maxim erau parca 14 puncte de penalizare atunci.

#20
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Conduci cum poți, dacă nu-i bine, mai înveți până conduci cum trebuie.

Mai bine să-l pici cinstit decât să-l treci pe burtă. Părerea mea...

Edited by SmurfK, 14 February 2019 - 18:09.


#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

View PostMunst, on 14 februarie 2019 - 12:34, said:

Imi puteti da niste indicatii cu niste chestii utile pe care le pot face in momentul respectiv,

Da,sa fii calm si sa aplici tot ce ai invatat.Si sa fii calm si mai ales sa fii calm.
In rest,bafta mare si multa Posted Image
Si neaparat sa ne tii la curent cu rezultatul examenului.Asa procedeaza intotdeauna parolistii de pe forum Posted Image

#22
Munst

Munst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.03.2016

View Postadisz, on 14 februarie 2019 - 18:46, said:



Da,sa fii calm si sa aplici tot ce ai invatat.Si sa fii calm si mai ales sa fii calm.
In rest,bafta mare si multa Posted Image
Si neaparat sa ne tii la curent cu rezultatul examenului.Asa procedeaza intotdeauna parolistii de pe forum Posted Image


A fost luat!!

Edited by Munst, 15 February 2019 - 15:12.


#23
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
bravo

#24
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Felicitări! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate