Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Asasinarea pacifiștilor

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
MalcolmX, pacifist?!

#20
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostMr_nobody_, on 13 februarie 2019 - 10:29, said:

Mă gândesc că se formează două grupuri, unul care instigă la violență și altul care promovează pacea. Grupul care promovează pacea nu va fi violent din motive evidente, deci grupul violent ajunge să calce în picioare grupul pacifist.

Hai să-ți spun un secret... Ambele grupuri consideră că promovează pacea și bunăstarea... Pacifist e ăla care câștigă în final, pentru că ăla ajunge să scrie istoria.

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003

View Postgeorge_eu25, on 13 februarie 2019 - 11:23, said:

Ne apropiem cu pasi repezi de 10 miliarde de oameni.Crezi ca planeta poate sustine atat sau mai mult?Tre sa mai taiem din ei si cum altcumva daca nu decat prin razboi sau vreo molima (cea mai probabila cale).
Asa ca pacifistii nu prea sunt bine vazuti!
Niciun pas repede, tot 7.7 miliarde ca anul trecut. Nu e nevoie de taieri ci de toleranta si civilizatie. Planeta sustine si 20 miliarde usor, daca oamenii se inteleg si isi folosesc mintea.

Edited by andreic, 13 February 2019 - 23:23.


#22
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,872
  • Înscris: 28.11.2006
Parca JFK debarcase in Cuba sa-i ia gatul lui Fidel si a luat-o in freza in Golful porcilor. Pacifist sadea, ce mai...

#23
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Pentru tine OP, azi si Napoleon cu Hitler ar fi catalogati ca pacifisti - doar pe criteriul ca doreau un Imperiu European si pace pe 1000 de ani. Lincoln a fost asa pacifist ca sub el au murit peste jumatate de million de americani in razboi civil...culmea, fiindca unii au decis sa paraseasca o federatie. MLK era comunist. Malcom-X a fost un extremist care promova fatis ura fata de albi si a declarat ca Kennedy "a meritat-o" si a fost eliminat de fostii lui prieteni radicali din Natiunea islamului.

Care e exact pacatul lui Farage de instiga la "ura si violenta"? Adica, ceva real, nu propaganda de extrema stanga care catalogheaza pe oricine anti-EU ca fascist. Propaganda care pe aici e apanajul celor "de dreapta", in timp ce toti care o sustin afara se identifica la stanga spectrului politic. Nici nu-mi place tipul, mi se pare un demagog si un circar.

Anii '70 si '80 au fost plini de asasinate ale capitalistilor setosi de razboaie de catre pacifistele miscari militante de extrema stanga din Italia, Germania si Franta. Mai recent unul care-mi vine in minte este Pim Fortuyin - era el pe invers, dar se opunea migratiei masive din tarile islamice. Bam bam in 2002, problema rezolvata - azi "extrema dreapta" se converteste la islam religia "pacii" (Arnoud van Doorn si Joram van Klaveren in Olanda, chiar din partidul lui Geerts, Arthur Wagner fost Afd in Germania...)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate