Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Asasinarea pacifiștilor

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017
Mă întrebam de ce mulți pacifiști ajung să fie asasinați. Cei care instigă la ură și violență nu prea sunt asasinați. Spre exemplu, Martin Luther King a fost asasinat, dar nu am auzit de vreun lider KKK să fie asasinat (poate greșesc). Recent (2016), o politiciană din UK a fost ucisă fiindcă era pro-UE, dar nimeni nu s-a gândit să-i vină de hac lui Farage & company. Mă gândesc că se formează două grupuri, unul care instigă la violență și altul care promovează pacea. Grupul care promovează pacea nu va fi violent din motive evidente, deci grupul violent ajunge să calce în picioare grupul pacifist.

Quote

Here's an interesting form of murder we came up with: assassination. You know what's interesting about assassination? Well, not only does it change those popularity polls in a big fucking hurry, but it's also interesting to notice who it is we assassinate. Did you ever notice who it is? Stop to think who it is we kill? It's always people who've told us to live together in harmony and try to love one another. Jesus, Gandhi, Lincoln, John Kennedy, Bobby Kennedy, Martin Luther King, Medgar Evers, Malcolm X, John Lennon, they all said, "Try to live together peacefully." BAM! Right in the fucking head. Apparently we're not ready for that.

George Carlin

Edited by Mr_nobody_, 13 February 2019 - 10:53.


#2
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Pentru ca nimeni nu vrea pace,vor razboi, vor legea junglei ca in mintea lor toti sunt cei mai feroce lei tinuti in lanturi de legile societatii.

Doar ca in cazul legii junglei ei sunt primii mancati ca ceea ce isi imagineaza ei ca sunt e doar o fantezie, in realitate sunt aperitivul.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMr_nobody_, on 13 februarie 2019 - 10:29, said:

Mă întrebam de ce mulți pacifiști ajung să fie asasinați. Cei care instigă la ură și violență nu prea sunt asasinați.
E nromal, pacifistii nu cunosc ura pentru a ucide.

#4
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006
1. Poate aia din KKK au un cearceaf in cap si nu vezi cine sunt...
2. pro-UE nu inseamna pacifist, si nici pro-brexit nu inseamna belicos - cel putin in sensul clasic al cuvintelor.

Altfel, un razboi comercial exista, si e normal sa existe, pt. ca la nivelul actual de dezvoltare, care nu poate fi depasit prin heirupisme cumuniste, ci numai prin foarte mult progres si bunastare acumulata real si cu rabdare, nu se poate fara cel putin o lupa comerciala si eforturi si metode prin care sa-i opresti pe altii sa-ti acapareze si distruga piata, economia, industria, magazinele, productia, importul, exportul, lucruri care se intampla deja de zeci de ani si au facut economia praf de zeci de ani si in Japonia, si in SUA si in Europa, si doar niste oligofreni nu sunt in stare sa vada asta.

Atat timp cat in UE nu se plateste vama, si atat timp cat piata e invadata de produse ieftine de import, inclusiv produse asiatice care vin de la centre din UE, dar si produse din alte tari UE, este extrem de usor ca importul sa fie mai mare decat exportul, de unde economia este distrusa, tarile sunt distruse, oamenii sunt distrusi, si inca definitiv si la un moment dat fara cale de revenire, deci sunt motive de razboi pe viata si pe moarte - cel putin unul comercial, dar daca diverse tertipuri impiedica castigarea celui comercial, atunci se poate ajunge si la confruntari belicoase in sensul clasic, de la paruieli si pana la ploaie de termonucleare.

Edited by loock, 13 February 2019 - 10:56.


#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,429
  • Înscris: 30.08.2017
Daca ar fi capabili de asasinate nu s-ar mai numi pacifisti.

#6
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
oarecum off:
Carlin ala a fost magnific. Chiar daca era un "crackhead", conform spuselor fiicei sale, omu a fost genial.

#7
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Eu nu cred ca este pacifismul cauza....

Kenedy -a fost asasinat pentru ca nu s-a luptat mai mult impotriva comunismului , ca a dorit legaturi normale cu Rusia si cu Cuba
Luther King  -a fost asasinat nu pentru pacifism ci pentru ca a spus..."ajunge, si noi suntem oameni ca toti americanii"
Indira Gandhi - a fost asasinata pentru ca fost prea moderna, prea liberala si a dorit asta pentru intreaga tara
Itzak Rabin a fost asasinat pentru ca a dorit relatii normale cu palestinienii si doua state pentru doua popoare
Benazir Bhutto a fost deasemeni prea liberala, femeie la conducere intr-o tara inhibata de extremism religios
Armand Calinescu la noi, asasinat ca a militat impotriva influentei nefaste a garzii de fier
Olof Palme....in 1986....nu era nici-un razboi

Edited by vio69a, 13 February 2019 - 11:21.


#8
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Ne apropiem cu pasi repezi de 10 miliarde de oameni.Crezi ca planeta poate sustine atat sau mai mult?Tre sa mai taiem din ei si cum altcumva daca nu decat prin razboi sau vreo molima (cea mai probabila cale).
Asa ca pacifistii nu prea sunt bine vazuti!

Edited by george_eu25, 13 February 2019 - 11:23.


#9
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

View Postvio69a, on 13 februarie 2019 - 11:20, said:

Indira Gandhi - a fost asasinata pentru ca fost prea moderna, prea liberala si a dorit asta pentru intreaga tara
Se referea la Mahatma Gandhi, cred.

#10
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View Postvio69a, on 13 februarie 2019 - 11:20, said:


Indira Gandhi - a fost asasinata pentru ca fost prea moderna, prea liberala si a dorit asta pentru intreaga tara


De fapt a fost asasinată de două gărzi de corp de origine sikh pentru masacrul de la Tempul de Aur din Amritsar (Punjab). Indira Gandhi era departe de a fi liberală și modernă (a instituit inclusiv starea de urgentă timp de 2 ani si a guvernat intr-o manieră autocratică si discretionară).

#11
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 09.12.2015

View PostMr_nobody_, on 13 februarie 2019 - 10:29, said:

Mă întrebam de ce mulți pacifiști ajung să fie asasinați. Cei care instigă la ură și violență nu prea sunt asasinați. Spre exemplu, Martin Luther King a fost asasinat, dar nu am auzit de vreun lider KKK să fie asasinat (poate greșesc). Recent (2016), o politiciană din UK a fost ucisă fiindcă era pro-UE, dar nimeni nu s-a gândit să-i vină de hac lui Farage & company. Mă gândesc că se formează două grupuri, unul care instigă la violență și altul care promovează pacea. Grupul care promovează pacea nu va fi violent din motive evidente, deci grupul violent ajunge să calce în picioare grupul pacifist.

View Postvio69a, on 13 februarie 2019 - 11:20, said:

Eu nu cred ca este pacifismul cauza....
Kenedy -a fost asasinat pentru ca nu s-a luptat mai mult impotriva comunismului , ca a dorit legaturi normale cu Rusia si cu Cuba
Luther King  -a fost asasinat nu pentru pacifism ci pentru ca a spus..."ajunge, si noi suntem oameni ca toti americanii"
Indira Gandhi - a fost asasinata pentru ca fost prea moderna, prea liberala si a dorit asta pentru intreaga tara
Itzak Rabin a fost asasinat pentru ca a dorit relatii normale cu palestinienii si doua state pentru doua popoare
Benazir Bhutto a fost deasemeni prea liberala, femeie la conducere intr-o tara inhibata de extremism religios
Armand Calinescu la noi, asasinat ca a militat impotriva influentei nefaste a garzii de fier
Olof Palme....in 1986....nu era nici-un razboi
Toți cei din listă și foarte mulți alții asemenea lor :ninja: erau oameni imperfecți, aveau fiecare în parte ''tinichele legate de de coada lor'', așadar căpitanul Kirk are dreptate :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YROjjuPycjA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Swvf3w6hcY4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

P.S. Toți ''pacifiștii' au o ''agendă ascunsă/program secret'' de îndeplinit!

Edited by TheStarkestTruthMatters, 13 February 2019 - 12:31.


#12
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Pacifistii sunt oamenii care traiesc pe insule din Pacific ?

#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postandreic, on 13 februarie 2019 - 10:51, said:

E nromal, pacifistii nu cunosc ura pentru a ucide.
Sa-i omoare cu dragoste.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HHP5MKgK0o8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

View PostMr_nobody_, on 13 februarie 2019 - 10:29, said:

...dar nu am auzit de vreun lider KKK sã fie asasinat (poate greșesc).

Dupa razboiu' de secesiune KKK facea ravagii in sud. In aceeasi masura niste baieti pe p*la lor faceau ravagii in randu' KKK. Se omorau aia intr-un mare hal.

#15
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

View PostMr_nobody_, on 13 februarie 2019 - 10:29, said:

Mă întrebam de ce mulți pacifiști ajung să fie asasinați. Cei care instigă la ură și violență nu prea sunt asasinați. Spre exemplu, Martin Luther King a fost asasinat, dar nu am auzit de vreun lider KKK să fie asasinat (poate greșesc). Recent (2016), o politiciană din UK a fost ucisă fiindcă era pro-UE, dar nimeni nu s-a gândit să-i vină de hac lui Farage & company. Mă gândesc că se formează două grupuri, unul care instigă la violență și altul care promovează pacea. Grupul care promovează pacea nu va fi violent din motive evidente, deci grupul violent ajunge să calce în picioare grupul pacifist.

Mi-am pus si eu intrebarea asta. Cu siguranta societatea de consum in care traim este impotriva pacifistilor si hipiotilor.
Pacifistii si hipiotii merg pe ideea: fii natural, multumeste-te cu putin, incearca sa consumi cat mai putin, imparte cu celalalt, bucura-te de natura, de lucrurile care le ai deja, nu pune pret pe lucruri materiale. Ideile astea sunt total opuse societatii infecte unde lumea se intrece si cumpara tot felul de tampenii de care nu are nevoie.
Pana la urma au facut sa totul sa puna in lanturi hipiotii. Unde a disparut cultura Woodstock ( https://www.google.c...i39.flhxPv_37zA )

Presedintele Uruguayului a avut dreptate : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cCEgcd7G9Bg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,648
  • Înscris: 09.05.2008

View Postgeorge_eu25, on 13 februarie 2019 - 11:23, said:

Ne apropiem cu pasi repezi de 10 miliarde de oameni...
.. dintre care 4 miliarde sunt useless.

"Pacea dauneaza grav evolutiei!"

View Postalbnegru55, on 13 februarie 2019 - 12:48, said:

Unde a disparut cultura Woodstock ( https://www.google.c...i39.flhxPv_37zA )
S-a inecat in algele de la Vama Veche.

#17
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,793
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMr_nobody_, on 13 februarie 2019 - 10:29, said:

Mă întrebam de ce mulți pacifiști ajung să fie asasinați. Cei care instigă la ură și violență nu prea sunt asasinați.

Nu auzi tu, asta pentru ca ceilalti sunt prosti nu stie nici dacu de ei, pot muri linistiti.

Apropo, Martin Luther King Jr, a fost pacifist???

#18
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nu zau, Martin Luther King "pacifist"? Esti sigur ca nu ai incurcat numele?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate