Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Swiss lake Residence - zona de nord

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
MirunaI

MirunaI

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.11.2018
Buna! Caut apartament in zona de nord. Am fost la Greenfield si Cosmopolis deja, am citit despre ele pe forum. Am mai vazut si Swisslake Residence, vecin cu Cosmopolis. Stie cineva ceva de acesta?
Multumesc!

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Doar asta;
http://www.comunicat...municatId=12321

#3
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,494
  • Înscris: 18.10.2011
La prima vedere pare ceva super pentru Bucuresti. Nu am vazut preturi, dar cred ca-s pe masura.

#4
MirunaI

MirunaI

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.11.2018
Nu sunt asa mari preturile. Sunt comparabile cu ce e prin zona. E pe site-ul lor lista si mai negociaza pentru ca inca nu e finalizat.

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Piscina exterioara comuna, lol.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Ar trebui ca fiecare apartament sa aiba piscina proprie?

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007

 Mizu, on 12 februarie 2019 - 17:19, said:

Piscina exterioara comuna, lol.

Ce anume e de ras? In Cosmopolis sunt mai multe astfel de piscine, ce e in neregula cu o piscina comuna?

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Nu prea le vad functionale mai mult de o saptamana, iar daca zici ca in Cosmopolis exista si cineva le intretine si mentine calitatea apei, situatia devine o chestie de natura sacra pe care n-o pot crede decat daca o vad cu ochii mei.

Edited by Mizu, 13 February 2019 - 17:54.


#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007
Pai vino si vezi, cine/ce te tine (in afara de prejudecati)? :)

#10
MirunaI

MirunaI

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.11.2018

 Mizu, on 13 februarie 2019 - 17:53, said:

Nu prea le vad functionale mai mult de o saptamana, iar daca zici ca in Cosmopolis exista si cineva le intretine si mentine calitatea apei, situatia devine o chestie de natura sacra pe care n-o pot crede decat daca o vad cu ochii mei.
Buna! Eu nu vad o problema in legatura cu piscina. Cinevaul in situatiile astea e fie dezvoltatorul care ramane ca administrator, fie asociatia de proprietari. ca la orice bloc. Daca platesti, angajezi om etc, normal ca sunt intretinute. Apa nu vine de la ploaie si ansamblul nu e sat fara caini.

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Un bloc de oameni nu pot cadea de acord sa repare acoperisul sau sa curete gunoaiele din beci ca sa nu mai puta a mortaciuni, si voi credeti ca vor intretine o piscina? Serios, ati locuit vreodata la bloc?
Cati dintre voi ati luat anul asta lopata sa curatati trotuarul de zapada? Poate ati angajat un om pentru asta, 5 lei de la fiecare apartament... mai putin batranica de la parter care are pensie mica, si vecina de la 1 care are cam multi copii si sta pe ajutoare sociale, poate nici boul ala de la 6 care a zis ca pe el nu-l intereseaza si nu da bani.

#12
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007
Nu inteleg tu cu cine te certi sau ce vrei sa demonstrezi. Complexul (Cosmopolis) are echipe de intretinere care chiar intretin toate spatiile comune, inclusiv piscinele.
Cine te opreste sa vii sa vezi cu ochii tai? Te-am intrebat si mai sus si ai continuat cu blabla-ul...

#13
MirunaI

MirunaI

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.11.2018

 Mizu, on 15 februarie 2019 - 16:29, said:

Un bloc de oameni nu pot cadea de acord sa repare acoperisul sau sa curete gunoaiele din beci ca sa nu mai puta a mortaciuni, si voi credeti ca vor intretine o piscina? Serios, ati locuit vreodata la bloc?
Cati dintre voi ati luat anul asta lopata sa curatati trotuarul de zapada? Poate ati angajat un om pentru asta, 5 lei de la fiecare apartament... mai putin batranica de la parter care are pensie mica, si vecina de la 1 care are cam multi copii si sta pe ajutoare sociale, poate nici boul ala de la 6 care a zis ca pe el nu-l intereseaza si nu da bani.
Acelasi lucru va fi valabil si in ansamblul asta despre care intreb eu, Swiss Lake residence, si in Cosmopolis si in Greenfield si in alte ansambluri. Se platesc niste taxe de intretinere ale ansamblului cu un motiv. Am colegi care au exact acelasi discurs, sunt cei care stau in blocuri comuniste sau in plombe noi si care nu ar da 200 de lei lunar (AlexEn - atat e la 2 camere la voi?) Tocmai asta e diferenta.

#14
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007
In jur de. Noi inca nu ne-am mutat, maine primim contractul final cu toate taxele detaliate.

#15
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Ce preturi sunt in zona?

#16
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
https://swisslake.ro...ence-site-2.jpg

Sunt si pe site. Sorry.

#17
Castor05

Castor05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.02.2013
Complexul Swiss Lake a fost una din vedetele ultimului reportaj "Romania te iubesc". Constructorul a fost surprins cum trasese tubulatura pentru deversarea dejectiilor catre luciul de apa. Cu buna stiinta se incalca legea, se deverseaza ape reziduale, rahat si pisat in lac.

Se poate vedea de la minutul 13:00 insa recomand vizionarea materialului in intregime pentru a intelege care sunt problemele care vor aparea in lipsa statiilor de epurare dimensionate pe masura ansamblurilor din zona:

https://stirileprotv...-capitalei.html

#18
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Parca aici stau pseudo-vedete.
Daca vrei sa ai parte de “lume buna”, marchezi banu’.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate