Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

WebSite

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
tudorasd22

tudorasd22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.02.2019

View Postprojectfp, on 12 februarie 2019 - 17:36, said:

Cel mai probabil s-a angajat ca rezolva el platforma contra unei sume si acum cauta pe cineva care sa ii ofere platforma pe o suma de ridicol ca sa iasa profitul bun la intermediere.

Da. Si maine am in plan sa iau proiectul "Autostrada Bucuresti-Ploiesti" (sau cum era) si sa vin aici sa intreb cine il face pentru un meniu la Mc.

#20
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Posttudorasd22, on 12 februarie 2019 - 13:50, said:

Toate detaliile legate de acesta in fisierul atasat.
Cand vezi in documentatie "etc." inseamna ca mereu ti se va cere si altceva decat cele prevazute. Ori nu poti face un plan cand nu stii finalul.

Designul e la latitudinea dezvoltatorului? Daca nu-ti va conveni cum l-am gandit, ce facem?

Edited by neagu_laurentiu, 12 February 2019 - 18:21.


#21
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
foarte vaga documentatia.
probabil ca nu ai depasi 4000 de lei daca te multumeste ceva elementar care se incadreaza in descrierea aia si atat. adica un sistem de utilizatori, partea cu programarile si interfata cu un procesator pt plati. cu detaliile la discretia programatorului. dar nu prea cred ca o sa fie cazul, pt ca pe parcurs o sa apara discutii despre detalii, ca vrei aia, ca vrei aialalta si tot asa :)

#22
tudorasd22

tudorasd22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.02.2019

View Postneagu_laurentiu, on 12 februarie 2019 - 18:19, said:

Cand vezi in documentatie "etc." inseamna ca mereu ti se va cere si altceva decat cele prevazute. Ori nu poti face un plan cand nu stii finalul.

Designul e la latitudinea dezvoltatorului? Daca nu-ti va conveni cum l-am gandit, ce facem?

Nu ma intereseaza cum l-ai gandit cât timp arata decent. De asemenea, am nevoie de acest "proiect" in cateva luni, iar daca ma bazez pe tine sa mi-l faci si nu e cum mi-am imaginat eu la final, nu e ca si cum as putea sa ma apuc de el singur, o sa-l iau oricum asa cum e el. Dar sa speram ca nu o sa se intample asta, ideal ar fi sa mai comunicam pe parcursul proiectului.

View Postalx42, on 12 februarie 2019 - 18:41, said:

foarte vaga documentatia.
probabil ca nu ai depasi 4000 de lei daca te multumeste ceva elementar care se incadreaza in descrierea aia si atat. adica un sistem de utilizatori, partea cu programarile si interfata cu un procesator pt plati. cu detaliile la discretia programatorului. dar nu prea cred ca o sa fie cazul, pt ca pe parcurs o sa apara discutii despre detalii, ca vrei aia, ca vrei aialalta si tot asa Posted Image

Chiar ma multumesc cu ceva elementar care se incadreaza in descrierea aia si atat. De detaliile care vor aparea pe parcurs ma voi ocupa singur.

#23
zalyx

zalyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.12.2018
Pentru un programator cu 5 ani sau mai mulți de experiență acest proiect este basic și poate fi realizat în aproximativ 2 săptămâni.

#24
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010
O aplicatie desktop basic conform descrierii sumare de acolo poate fi facuta si intr-o saptamana. Sau cu cafea, daca se cunosc bine cerintele, in trei zile.

#25
zalyx

zalyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.12.2018

View Postparabellum, on 12 februarie 2019 - 23:13, said:

O aplicatie desktop basic conform descrierii sumare de acolo poate fi facuta si intr-o saptamana. Sau cu cafea, daca se cunosc bine cerintele, in trei zile.

Nu am exagerat, 2 săptămâni este un termen real. Eu spre exemplu de mult lucrez doar cu saas și am dashboard-ul avansat cu roluri, plăți și chiar generarea de facturi. Plus, nu am precizat că eu trăiesc pentru muncă, deci mereu lucrez. 2 săptămâni era un termen real pentru mine când activam ca freelancer.

#26
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010
Sigur ca e termen real. Cum la fel de real e si o saptamana cu C# si .net, etc.

#27
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017

View Postzalyx, on 13 februarie 2019 - 08:49, said:


Nu am exagerat, 2 săptămâni este un termen real. Eu spre exemplu de mult lucrez doar cu saas și am dashboard-ul avansat cu roluri, plăți și chiar generarea de facturi. Plus, nu am precizat că eu trăiesc pentru muncă, deci mereu lucrez. 2 săptămâni era un termen real pentru mine când activam ca freelancer.
Termenul e real ...bugetul nu prea :)

#28
sharp10

sharp10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.09.2011
Va rog sa imi trimiteti un email la [email protected]. Discutam in particular detaliile.
Va doresc o zi placuta!

#29
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006

View Postzalyx, on 12 februarie 2019 - 20:05, said:

Pentru un programator cu 5 ani sau mai mulți de experiență acest proiect este basic și poate fi realizat în aproximativ 2 săptămâni.
sper ca glumesti :)
"sistemul"(aka"platforma") descris in documentul postat in primul pot poate fi realizat in mai putin de o zi de un programator mediu :).
problema e ca descrierea are prea putine detalii. daca ar fi implementat strict conform specificatiei, sistemul ar fi inutilizabil. deci cu siguranta pe masura ce va fi implementat or sa apara si cerinte noi, cu sanse mari sa insotite de "pai credeam ca se subintelege ca trebuie si asta..." :)

#30
zalyx

zalyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.12.2018

View Post_Smiley_, on 16 februarie 2019 - 09:25, said:

sper ca glumesti Posted Image
"sistemul"(aka"platforma") descris in documentul postat in primul pot poate fi realizat in mai putin de o zi de un programator mediu Posted Image.
problema e ca descrierea are prea putine detalii. daca ar fi implementat strict conform specificatiei, sistemul ar fi inutilizabil. deci cu siguranta pe masura ce va fi implementat or sa apara si cerinte noi, cu sanse mari sa insotite de "pai credeam ca se subintelege ca trebuie si asta..." Posted Image

Arătă-mi un proiect pe care l-ai dezvoltat într-o zi.

#31
tudorasd22

tudorasd22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.02.2019

View Postcrisadi75, on 13 februarie 2019 - 13:11, said:

Termenul e real ...bugetul nu prea Posted Image
Nu mai am nevoie, multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate