Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Sfat pentru boxe/sistem (1.000) lei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#181
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Gasesti tu ceva decent pe piata SH sau cineva care are ani de experienta in spate, initiatorul are toate sansele sa ii arunce. Toate electronicele mele sunt SH, dar nu pot sfatui pe un necunoscator sa atace piata sh.

#182
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cu banii aia ia frumusel adresa zeedoshop, audiosys, djsuperstore, senia, avmall, f64 si care firma i-o mai place lui si le bate la pas in cateva zile. Are acolo ce sa vada in showroom-uri, sa asculte direct si boxe de 1000 lei si de 10.000 lei. Oamenii nu sunt agresivi, ei vor sa vanda, daca esti politicos si faci o auditie de 10-20 de minute iti faci foarte repede o parere daca ce te multumeste pe tine se regaseste in bugetul de 1000 de lei sau mai sus.

Optiuni deja are, si nu e vb de OP, ca el vad ca e MIA, ci pentru cei care mai citesc si sunt in situatii similare. Am facut acelasi lucru chiar luna trecuta cand am cautat sa aud eu, cu urechile mele, nu cu urechile review-erilor mai mult sau mai putin platiti. Bineinteles, luand act si de acele review-uri m-am dus in cunostinta de cauza, dar asta nu m-a oprit sa ascult si boxe mai ieftine, si boxe mult mai scumpe decat permite bugetul. Ca sa stiu si unde ma aflu si unde ma pot intinde daca e nevoie.

Am avut si noroc, am prins o super-oferta, dar deja eram setat pe ce voiam 90%.

Edited by MembruAnonim, 17 February 2019 - 18:32.


#183
rkn_alex

rkn_alex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.02.2016
Am văzut o grămadă de boxe și amplificatoare pe Olx, mi-au atras atenție cele de la
1) Yamaha A-s701, ( 1300 lei) negociat
2) Harman Kardon NK 980 (800 lei) negociat

iar la boxe este o nebuloasa mare...



Apoi am zis că mă întorc la:
1) audioengine 5+
2) Boxe Klipsch The Three ebony,
3) Sistem 2.1 Harman Kardon SoundSticks III

Dacă voi găsiți ceva mai bun in prețul lor va rog să îmi dați ceva linkuri ( maxim 2000 lei) cu boxe și amplificator. Sau daca merita sa nu mă mai complic și să iau pe cele Active... Ce ziceți? Cum ar fi mai ok?



#184
emilian67

emilian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 07.12.2013

View Postrkn_alex, on 17 februarie 2019 - 20:28, said:


Dacă voi găsiți ceva mai bun in prețul lor va rog să îmi dați ceva linkuri ( maxim 2000 lei) cu boxe și amplificator. Sau daca merita sa nu mă mai complic și să iau pe cele Active... Ce ziceți? Cum ar fi mai ok?
E a nu stiu cata oara cand intrebi de care boxe sa iti iei...active sau pasive. si de fiecare data ai primit multe sfaturi pe care vad ca le ignori pur si simplu , ca sa reintrii pe acest topic si sa pui exact aceeasi intrebare iar si iar si iar....sunt din ce in ce mai convins ca e la caterinca deschis topicul...

#185
Calinuus

Calinuus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 29.03.2006
La 1800 lei. Am aceste boxe si sunt foarte bune. Ideal ar fi sa le adaugi si stative.

https://www.avstore....dio-topaz-am10/

#186
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007

View Postpacaliciosu01, on 17 februarie 2019 - 01:23, said:

Sa-ti schimbi genul muzical doar dupa ce spun unii si altii nu este ok Posted Image
( este o gluma, am inteles ce ai vrut sa spui...doar ca am vrut sa subliniez exprimarea nefericita ...atat )

De la club, dance, house, am ajuns la astea, pe langa muzica veche care e de neuitat, lista e mult mai mare dar nu au intrat in print screen
Attached File  Untitled.png   1.53MB   35 downloads

Sunt foarte multi care cer sfaturi doar ca sa primeasca o aprobare ca ce zice el e bun, de multe ori orice recomandare de noi nu e luata in serios, poate nu arata in poze asa de bine cum ar vrea

Edited by FloriN_83, 17 February 2019 - 22:11.


#187
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrkn_alex, on 17 februarie 2019 - 20:28, said:

Dacă voi găsiți ceva mai bun in prețul lor va rog să îmi dați ceva linkuri ( maxim 2000 lei) cu boxe și amplificator. Sau daca merita sa nu mă mai complic și să iau pe cele Active... Ce ziceți? Cum ar fi mai ok?
Mai incerc odata si apoi ma las pagubas. Le-am auzit, au bas, au inalte, sunt perfecte de ascultat. Sunt active, nu mai trebuie sa iti faci probleme de cum se imperecheaza, au intrari si balansate si ne-balansate, deci merge si cu iesire direct din PC. Succes!!

[ https://cdn.zeedoshop.ro/59212-thickbox_default/adam-audio-t7v.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.zeedosho...dio-t7v_34396_0

Edited by MembruAnonim, 17 February 2019 - 22:34.


#188
rkn_alex

rkn_alex

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.02.2016
Dupa atatea cautari si injuraturi luate tin să vă anunț că am ales boxele Adam Studio T7V, se aud super frumos și chiar mă mir ce diferență mare de claritate și bass este intre acele Edifier R2730DB care le-am returnat și aceste T7V.
Mulțumesc mult lui Misupita, și tuturor celor care mi-ați dat sfaturi!
Multa sănătate și tot ce vă doriți! 😉☺️👍



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate