Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Iphone 6s 16gb cat mai merita?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View PostXantoS441, on 11 mai 2019 - 16:11, said:

Pentru a nu deschide alt topic: daca fac trecerea la iOS (first time) de la android, 6s-ul e o alegere decenta? 1200 sigilat 32gb?
Salut! Eu am făcut trecerea de la un Sony Xperia X la un iPhone 6S de 32 GB și merita, mai ales fiind primul meu iPhone. Prețul de 1200 lei sigilat nici nu este mult.

#20
polter

polter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.07.2008
Eu am 6s 128GB si vreau sa i schimb bateria si microfonul  , am eu impresia ca nu ma aude lumea bine , in rest se misca decent.
Stie cineva preturile la apple pentru baterie?

#21
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
1. Ai actiune de service pentru baterie: https://www.apple.co...pectedshutdown/
Este facut si topic pe aceasta arie, cu actiunile de service pentru acest telefon: https://forum.softpe...hone-6s-6-plus/
Daca nu intri la actiunea de service si totusi vrei sa inlocuiesti bateria, ai pe site la istyle preturile: https://istyle.ro/service-istyle/

2. Cum verifici microfoanele: https://support.appl.../ro-ro/HT203792

Edited by December, 25 May 2019 - 07:43.


#22
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 22.03.2007
Eu i.am luat fetitei iphone 6s 16Gb la oferta BlackFriday, cu 1200, sigilat de la Altex.

Sunt foarte placut surprins de felul in care se comporta acest telefon. Ecran excelent, fluid in rulare, calitatea audio peste tot ce exista pe piata, browsing 4g sau wifi fara sacadare, ce mai , un telefon vechi, depasit ca design, dar care isi face treaba foarte bine. Sigur ca 16Gb sunt insuficienti, mai ales pt un copil care face 100 de poze pe zi, dar pt asta exista laptop, sa descarci surplusul. Eu cred ca merita! 2gb de ram in Ios nu e acelasi lucru cu 2gb de ram in Android...

#23
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Calitatea audio peste tot ce există pe piață? Hai că asta ai dat-o...

#24
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 22.03.2007
La 1200 ron, am uitat sa specific :D

#25
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009
Incearca sa gasesti LG V30 pe la 1300 Ron si dupa discutam de calitate audio.


#26
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

View PostLex404, on 15 martie 2019 - 20:02, said:


In ziua de azi 16GB sunt doar sistemul... in cazul fericit. Fara aplicatii prea multe.

Iphone face mult cache pe care nu il poti sterge. Ajungi sa ai system storage si de 25GB pe care nu il poti sterge.
Inseamna ca ai un telefon de tot rahatul pentru care TU ai platit si altii il folosesc sa te spioneze.
Bravo tie!!!

View Postdem3ntor, on 15 martie 2019 - 12:20, said:

eu l-am vandut cu 600, tot 16gb, in cutie.
Si nu l-am vandut usor!
Snobismul si prostia se vand in Romania mult mai usor. Mai ales daca este ultimul model.
Daca Ceasca, Stalin sau Hitler va forta sa tineti la voi un aparat cu care sa va spioneze non-stop facea-ti pe dracu in 4 sa scapati de el.
Acum dati bani pe ele, cu cat mai 'performante' cu atat mai bine.

#27
polter

polter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.07.2008

View PostDecember, on 25 mai 2019 - 07:40, said:

1. Ai actiune de service pentru baterie: https://www.apple.co...pectedshutdown/
Este facut si topic pe aceasta arie, cu actiunile de service pentru acest telefon: https://forum.softpe...hone-6s-6-plus/
Daca nu intri la actiunea de service si totusi vrei sa inlocuiesti bateria, ai pe site la istyle preturile: https://istyle.ro/service-istyle/

2. Cum verifici microfoanele: https://support.appl.../ro-ro/HT203792

Multumesc pentru ajutor din pacate ''The serial number you entered is not eligible under this program because either:
- It's not one of the serial numbers in the affected range''...

Microfonul merge dar prost , am testat si chiar daca am pus alcool izopropilic tot nu este clar.
Problema cea mai mare o am cu difuzorul de la ureche , se aude extrem de prost , distorsoneaza si daca e volum mai tare nu mai intelegi nimic.

Vreau sa schimb bateria la ei pentru ca este originala dar microfonul si difuzorul daca sunt scumpe le schimb eu , comand de pe ebay unele sh sau ceva aftermarket...
Din fericire 6s-ul este foarte usor de servisat fata de telefoanele noi cu rating IP...

nu stiu daca are importanta ca este modelul de 128GB dar se misca foarte bine pentru vechimea lui .

Si nu sunt fanboy , am Samsung ca si telefon zilnic dar imi place si iphone -ul , am nevoie de 2 telefoane si nu ma deranjeaza sa impart platformele , pe ambele imi fac treaba foarte bine.
Sotia inca are samsung s6 si nu are balarii instalate pe el , cu toate astea  mi se pare ca se misca mai slab si mai incet cu ceva agatari fata de iphone 6s care merge extrem de fluid in aplicatii cat si pe internet...

La camera am eu asa ceva de comentat dar compenseaza asa ca nu e chiar o problema majora.

Edited by polter, 27 May 2019 - 22:25.


#28
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Ai incercat sa cureti difuzorul pentru ureche cu periuta de dinti si ceva solutie(igienol, de geamuri,alcool)? Mie mi-a rezolvat problema in trecut.

#29
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 09.11.2016
Cum spunea cineva pe alt topic...a aparut 7,8,x,xs, si o sa apara in toamna 11..si tu vrei sa dai o suma asa mare pe 6s?:)) La 1200 iti iei telefon de anul asa si nou. Si presupun ca 6s-ul o sa-l mai tii un an sau chiar 2 .Dar na,ai iphone.

#30
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Cine isi ia aifon 6S acum nu isi ia asa ceva ca sa dea bine la el pe strada sau pe masa lui la o terasa, nu cand e vorba de un 6S.
Totusi, e vorba de fluiditatea OS-ului, de stabilitate, de lipsa problemelor (ma rog, sa nu fi primit un DOA, iar daca sunt probleme de soft se rezolva cu un update), lipsa bloatware, etc.
Eu, dupa multi ani de Huamei si de Samsung, am revenit la aifon. Am mai avut cateva tentative in trecut, dar urmand fanboy-smele momentului la brandurile mentionate nu am ramas in zona iOS.
Pentru mine, mai bine mai tarziu decat niciodata, sunt fericit ca am dat Mate 20 Pro cat am putut primi un pret ok, apoi am dat iama in livada cu mere. Posted Image

#31
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Deci pe scurt, din câte văd, în 2019 mai merită un Iphone6s dacă eşti un utilizator ce nu are nevoie de mulţi giga şi de tot felul de aplicaţii.

Eu vreau să îmi iau un telefon SH şi am încredere mai multă într-un IOS. Mă gândeam să îmi iau un 6s, ascult muzică pe spotify şi în rest folosesc telefonul pentru browsing şi stat pe facebook şi aia rar, când nu am laptopul lângă mine. Deci merită?

#32
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010

View PostXantoS441, on 11 mai 2019 - 16:11, said:

Pentru a nu deschide alt topic: daca fac trecerea la iOS (first time) de la android, 6s-ul e o alegere decenta? 1200 sigilat 32gb?

Sper ca nu ai cumparat la acel pret. La 1200 gasesti iphone 7 cu accesorii si garantie

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate