Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Antivirus free Android

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Salut.Ce solutie antivirus recomandați pentru Android,cu condiția să fie versiune free si potenta?In mare,mi-am făcut o idee din ce am citit pe AV-Test și Av-Comparatives.Si da,obișnuiesc să mai descarc aplicații din surse mai mult sau mai puțin sigure,nu doar de pe Play Store,desi și aici poți avea nenorocul de a descarca aplicatii cu intenții nu tocmai bune.

Edited by Vlad_22, 12 February 2019 - 00:10.


#2
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

 Vlad_22, on 12 februarie 2019 - 00:03, said:

Salut.Ce solutie antivirus recomandați pentru Android,cu condiția să fie versiune free si potenta?
Android-ul nu are nevoie speciala de antivirus. Daca telefonul sau tableta sunt actualizate la zi,este suficient.Aplicatiile le descsrci numai din Google Play sau din surse de incredere.
NU roota device-ul!
Daca totusi informatiile mele nu sunt de ajuns, poti incerca BitDefender varianta pentru Android dar iti recomand versiunea platita (nu este scumpa dar nici obligatorie).

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
sunt apa de ploaie pana si alea platite cand vine vorba de aplicatii luate din surse dubioase
ia apk-ul si incarcal pe https://www.virustotal.com/ inainte sa-l instalezi pe telefon

Edited by gumball3000, 12 February 2019 - 00:11.


#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Inca nu s-a inventat aplicatia care sa trosneasca peste degete utilizatorul care insista sa-si faca rau singur... Dar, na, asa'i cand sunt scumpe aplicatiile pentru Android.

#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pai, primele de pe av test si av comparatives.
Cam ce alte recomandai ai vrea sa primesti, in afara de acele 2 site-uri care listeaza 99% din optiunile disponibile ????
Le fel ca si la PC, o multime din ele sint gratuite.
Provbabil la fel ca si la PC, diferenta intre gratis si platit este ca iti ofera unele module care, probabil, oricum nu le vei folosi niciodata.

#6
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Dupa cum a spus mai sus un coleg, cele gratuite sunt apa de ploaie, iar cele platite sunt un fel de apa de ploaie imbuteliata. Sunt bune doar pt a-ti oferi un fals sentiment de siguranta.
Singurul antivirus eficient se afla intre urechile utilizatorului.

#7
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Da,oricum eu mă bazez in mare parte pe ad-blocker,am Adguard și am mai incercat și Blokada,Block This si altele.

Edited by Vlad_22, 12 February 2019 - 14:43.


#8
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
De ce ai avea nevoie de antivirus? Nu esti 100% protejat. Dar totusi daca insisti iti bagi si tu bitdefender free. Eu descarc tot felul de aplicatii si jocuri piratate de pe tot felul de site-uri dubioase si nu am luat nici un virus. Am bitdefender free pe care il tin mai mult inchis. Am o tableta cu kitkat pe care fac teste care are si root facut prin apk cu exploits. Totusi nici o problema cu aplicatiile si jocurile piratate si instalez foarte multe. O singura data un joc mi-a cerut acces root... Aia a fost singura data cand am patit ceva mai dubios. Ai grija ce permisiuni acorzi. Daca aplicatia iti cere multe permisiuni  inutile nu o instala. Activeaza si Play protect.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate