Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Simona Halep, dată în judecată de BNR! Despăgubirile cerute sunt uriașe.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,412
  • Înscris: 25.08.2009

View Postpasilla, on 11 februarie 2019 - 22:02, said:

Un alt atac la adresa lui Isarescu.

E pacat ca "generali de paie" ca Nastase se compromit in halul asta.
Pasilla, sunt de acord cu comentariul tau, dar am o mica obiectie in privinta generalilor de paie, sa nu generalizam.
Parca si Ivan Patzaichin este general si nu cred ca poate fi comparat cu numitul Ilie Nastase decat in privinta performantelor, amandoi au fost sportivi de exceptie. Intamplarea face ca teoretic apartineau unor cluburi ale MApN sau MAI care aveau posibilitatea de a rasplati performanta cu grade militare deci cu bani. Asta era modelul atunci, avantaj pe care alte cluburi nu le aveau. Probabil pentru conditiile mai bune de acolo, multi sportivi au devenit "militari" desi nu au nici o legatura cu viata militara.
Deci dl Ilie Nastase ar fi mult mai decent daca ar lasa haina militara la pastrare in dulap si nu s-ar afisa cu ea in momente nepotrivite. El e general la fel cum (printul) Radu Duda este colonel, daca nu a inaintat in grad si el. Nu am auzit sau nu l-am vazut pe Ivan Patzaichin in situatii similare.
Ai dreptate in privinta generalului Ilie, vrea si el sa fie bagat in seama, ori nu s-a maturizat ori e pe panta descendenta cu mintea, se apropie iar de varsta copilariei.

#56
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostAlin007_ro, on 11 februarie 2019 - 22:09, said:

Isarescu ce naiba a facut pentru Romania?
Decat sa spui o prostie, mai bine citeste o carte.

#57
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018
https://www.digispor...na-halep-607783

Va ambalati atata fara a verifica.

#58
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,370
  • Înscris: 25.04.2007
Normal ar fi ca initiatorul sa fie penalizat pentru trolling.

Edited by Cousteau, 12 February 2019 - 09:07.


#59
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 21.08.2008

View PostPuferiu_, on 11 februarie 2019 - 22:11, said:

Foarte rau. Stiai ca Isarescu este mason?
Păi și tu ești!
Și cei din tabăra cealaltă sunt.

--

Observ că s-a vorbit pe lângă subiect cam tot topicul.
Eu nu am citit deocamdată știrea, nu știu despre ce este vorba, și nu am reușit să aflu citindu-vă părerile.

Avem ca în orice conflict două tabere,
- BNR-ul condus de domnul Isărescu,
- iar de cealaltă parte 3 sportivi care s-au remarcat obținând performanțe în tenis,

Nu am înțeles decât că mărul discordiei sunt Arenele BNR.

Puteți să mă lămuriți și pe mine cu subiect și cu predicat?

.

Edited by Koal, 12 February 2019 - 12:54.


#60
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
A aruncat unu piatra si v-ati si repezit s-o scoateti. Nah, e timpul vostru liber, puteti scoate chiar si o bascula de  pietris, nu e treaba mea. :D
Succes.

Edited by iancuMIC, 12 February 2019 - 13:04.


#61
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,370
  • Înscris: 25.04.2007

View PostKoal, on 12 februarie 2019 - 12:54, said:

...........
Eu nu am citit deocamdată știrea, nu știu despre ce este vorba, și nu am reușit să aflu citindu-vă părerile.

Avem ca în orice conflict două tabere,
- BNR-ul condus de domnul Isărescu,
- iar de cealaltă parte 3 sportivi care s-au remarcat obținând performanțe în tenis,

Nu am înțeles decât că mărul discordiei sunt Arenele BNR.

Puteți să mă lămuriți și pe mine cu subiect și cu predicat?

.
Terenurile de tenis detinute de BNR nemaiavad acordul inspectoratului de a se organiza meciuri pe ele din cauza ca tribunele sunt degradate, Tiriac s-a oferit sa le cumpere cu doua milioane de euro, pentru a le renova si a le reintroduce in circuite de tenis. BNR cere 35 milioane de euro, fiind vorba totusi de 17 hectare de teren in buricul capitalei. De aici Tiriac, sustinut de Halep si Nastase au dat in judecata BNR dar au pierdut procesul. Nastase, golan cum il stim a baut cam mult si a declarat ca BNR i-ar fi dat la randul ei in judecata pe cei trei ca sa le ceara despagubiri doua milioane,cel putin asa sustine initiatorul, lucru neadevarat. BNR nu numai ca nu i-a dat in judecata pentru ca nici nu ar fi avut motiv, dar a oferit terenul cu Arenele B.N.R. statului roman, la schimb pe alt teren echivalent ca valoare.
Initiatorul s-a grabit sa deschida topic fara sa se documenteze, alimentat probabil de ura impotriva lui Isarescu care stim ca a indraznit sa il atace pe valcov ieri.

edit: Celor care ce cred ca BNR are rea vointa, le spun ca Banca respecta intocmai noile legi introduse de pesede.
"Mugur Şteţ, reprezentant BNR: "Nu poate fi folosită dintr-un motiv simplu, trebuie consolidată. Are grad seismic 2 si 3."
Reprezentanţii băncii spun că nici investiţii majore nu au voie să facă. Legea le-ar interzice asta: "A investi în alte imobiliare decât cele care sunt necesare ţie înseamnă a finanţa deficitul bugetar."
Aşadar, cea mai mare arenă de tenis din România are soarta pecetluită: va ajunge o ruină. Asta dacă nu o cumpără cineva. Ion Ţiriac a făcut prima ofertă. Doar că banca are alte pretenţii. Unele mult mai mari.
Ion Ţiriac ameninţă că va da în judecată Banca Naţional pentru că nu ar fi respectat nişte protocoale care impuneau întreţinerea arenelor. Între timp, a acordat Ungariei licenţa turneului ATP care se disputa până anul trecut la Bucureşti şi care aducea între 20 şi 30 de milioane de euro României."

Deci Tiriac, ca un "mare patriot" ce se da sau il cred unii, in loc sa intervina pe la prietenii lui din pesede cu care a fost dintotdeauna apropiat, ca sa dea o derogare lui BNR ca aceasta sa renoveze Arenele, s-a oferit sa cumpere el un teren de 35 milioane de euro pe mai nimic, crezand ca o sa-i mearga smecheria. Cum nu i-a mers, patrihotul a dat cu tifla Romaniei si a inlesnit Ungariei sa castige zeci de milioane euro. Halal patrihot, coane Fanica!

Edited by Cousteau, 12 February 2019 - 13:26.


#62
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

View Postpasilla, on 11 februarie 2019 - 22:12, said:

Habar nu are ce insemna numele lui, pentru o intreaga generatie de romani.

Ba are habar,dar el crede ca toata bufoniada de care da dovada si unde este mascariciul sef este de bine,un exemplu.Nu-l duce capul ca sa-si dea seama ca se face in mod constant de ras cu toate magariile pe care le comite.
El crede ca are dreptul sa faca orice si orice face ii sta bine.Asta-i o dovada de senilitate deja.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate