Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Trebuie sa dau inapoi toate bursele primite daca vreau sa ma retrag de la facultate?😱🤔

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

 Andreea803, on 11 februarie 2019 - 21:12, said:

Da, sunt de acord. Problema e daca scrie in contractul de studiu ceva de restituit banii, desi nu cred... In regulamentul universitatii nu se specifica nimic, mai trebuie sa gasesc contractul si sa citesc si acolo...

:lol:
Ar fi misto sa le dai un angajament scris ca de acum incolo un an pentru ca sa poti pleca fara sa platesti inapoi bursa, vei invata prost si foarte prost, adica nici nu vei invata deloc si, in plus, vei fi triviala la ore cu nenea profesoru', ca sa ti se opreasca bursa brusc.
Ii mai spui secretarei ca probabil o sa o palmuiesti pentru a contribui si ea la frana brusca a bursei si vei merge la biserica sa o blestemi sa-i cada tartrul!
:lol:

PS.
Sa ma chemi dac-o faci sa inregistrez. Cred c-ar fi showul vietii mele care nu e chiar mica, :lol:

#38
RomeoM

RomeoM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 02.12.2010

 Andreea803, on 11 februarie 2019 - 18:21, said:

Inteleg faptul ca am luat niste bani pe care ii putea primi un student care continua facultatea, insa intentia mea nu a fost sa vin la facultate pentru a lua bani... Nu am stiut de la inceput ca vreau sa ma retrag, a fost o decizie de moment.

Stiu pe cineva care acum cativa ani a luat examenul la automatica iar la sf sem I a hotarat sa se retraga si sa mearga la alta facultate tot la Politehnica.
Anul urmator nu a mai fost admis la buget. A trebuit sa merarga la taxa obligatoriu. Numai un an la taxa obligatoriu.

Verifica si aceasta varianta ! Cel mai proibail, dai bursa inapoi iar anul I la urmatoarea facultate de stat o faci la taxa. Acum politehnica are niste regulamente, Universitatea altele.. Autonomie universitara.  Dar verifica regulamentele !

Edited by RomeoM, 12 February 2019 - 10:42.


#39
Tudorcristi

Tudorcristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,645
  • Înscris: 07.11.2018

 RomeoM, on 12 februarie 2019 - 10:40, said:



Stiu pe cineva care acum cativa ani a luat examenul la automatica iar la sf sem I a hotarat sa se retraga si sa mearga la alta facultate tot la Politehnica.
Anul urmator nu a mai fost admis la buget. A trebuit sa merarga la taxa obligatoriu. Numai un an la taxa obligatoriu.

Verifica si aceasta varianta ! Cel mai proibail, dai bursa inapoi iar anul I la urmatoarea facultate de stat o faci la taxa. Acum politehnica are niste regulamente, Universitatea altele.. Autonomie universitara.  Dar verifica regulamentele !

Am schimbat două facultăți la aceeasi universitate si la ambele am fost admis la buget.

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

 RomeoM, on 12 februarie 2019 - 10:40, said:

Cel mai proibail, dai bursa inapoi iar anul I

???
De unde ai scris prostia asta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate