Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum se monteaza electrovalvele la o cutie de viteze?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vsiletutu

vsiletutu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.02.2019
Buna ziua! Am cumparat de curand un buldoexcavator Komatsu WB97R din anul 1998. Proprietarul i-a demontat cutia de viteze fiindca avea probleme cu marsul, este reparata, iar electrovalvele au ramas sa le montez eu.  La grupul de control al electrovalvelor sunt 5 locuri pentru acestea, in linie. Care este ordinea electrovalvelor? Una dintre ele este diferita, unde ar trebui montata? Ma poate ajuta cineva? Multumesc mult!

#2
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018
Sa nu rupi cutia. Mare grija..............
Nu cred ca-i cazul sa faci asta in regie proprie.
Excludem binenteles premiza ca ai lucrat in service de reprezentanta minim 3 anisori.

#3
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Mai "altfel" este ventilul magnet de pe partea de frinare. Am cautat un plan pe net, dar n-am gasit. Poate reiese din conditiile geometrice.
Pe vremuri, cind mai surubaiam pe la motoare, dadeam un telefon, sau mergeam personal pe la atelierele de la reprezentante si-l rugam pe maistru sa-mi dea idei. In 99% din cazuri functiona ;)
Poate faci o poza cu situatia si trimiti un e-mail

#4
reti

reti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 29.07.2007
https://www.scribd.c...matsu-WB97R-5-S

#5
vsiletutu

vsiletutu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.02.2019

View Posttioopedi, on 10 februarie 2019 - 19:00, said:

Sa nu rupi cutia. Mare grija..............
Nu cred ca-i cazul sa faci asta in regie proprie.
Excludem binenteles premiza ca ai lucrat in service de reprezentanta minim 3 anisori.
Din povestile altora am auzit ca pot verifica cu surubelnita fiecare bobina carei trepte apartine, dar nu stiu daca ar fi riscant si oricum nu le stiu pozitia lor pe cutie.

View Postvata_pa_batz, on 10 februarie 2019 - 19:26, said:

Mai "altfel" este ventilul magnet de pe partea de frinare. Am cautat un plan pe net, dar n-am gasit. Poate reiese din conditiile geometrice.
Pe vremuri, cind mai surubaiam pe la motoare, dadeam un telefon, sau mergeam personal pe la atelierele de la reprezentante si-l rugam pe maistru sa-mi dea idei. In 99% din cazuri functiona Posted Image
Poate faci o poza cu situatia si trimiti un e-mail
Problema e ca nu gasesc un mecanic sa asambleze corect, nu pe banuieli. Pentru asta sunt bun si eu :)

#6
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
Vezi daca te ajuta.

https://www.scribd.c...matsu-WB97R-5-S

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate