Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Emag si Hortifrut Consulting Iau bani pe Curier si livreaza in Bucuresti Pe termen nelimitat!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
azazo9

azazo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.08.2008
Sa dati voi banii pe comenzi ca Emag si Hortifrut Consulting iau banii pe curieri si livreaza cand vor muschii lor!!
Astept de o saptamana un colet si pe site la Emag apare comanda 75158391 este livrata in data de 05.02.2019. Azi e 09.02.2019 si nici gand sa livreze dracului un mic pachet, de 1 kg.
Sa va fie rusine EMag si Hortifrut Consulting! Daca nu sunteti in stare sa faceti afaceri, lasati-va!!! Si din afara vine un pachet mai repede. Trimiteti-le cu posta romana daca nu sunteti in stare de altceva!

#2
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Pentru produsele vandute de alte firme prin Emag, firmele respective sunt responsabile, nu Emag. Suna-i pe cei de la Hortifrut Consulting!

#3
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
Vezi ca daca apare livrat, e problema. Contacteaza urgent emag si curierul, sa nu ti-l fi livrat altcuiva.

#4
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Dar direct de la firma te-ai gandit sa cumperi?

http://magazin-horticol.ro/

De ce ai ales eMag?

#5
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Era mai scump!

#6
azazo9

azazo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.08.2008
Nici pana azi nu au livrat coletul!!! DPD e firma de rahat cu care Hortifrut livreaza. Niste mincinosi si niste nesimtiti.

#7
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pai daca apare livrata?
Sper ca era cu plata ramburs, daca nu, fa reclamatie.

PS

DPD chiar se misca foarte ok in general, sa nu fie altundeva problema...

#8
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Da, asta nu ai mentionat: ai platit cu cardul sau urma sa platesti la livrare?

#9
AndreiGroza

AndreiGroza

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.02.2019
Eu am comandat de la hortifrut prin emag si chiar au fost prompti si in livrare si cand i-am sunat pentru sfaturi, foarte amabili.

#10
Marius-P-29

Marius-P-29

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.05.2015
Eu chiar astăzi am primit o comandă plasată la Consali Expert srl prin platforma emag, de peste 100 lei și am primit cutia plină de gunoaie(pungi de tăieței ramen, ambalaj bețișoare chinezești pentru mâncat, ceva cutie de carton în care probabil erau tăiețeii) iar un produs era doar jumătate din conținut și lipsea cutia complet. Nu îi recomand. Aș atașa și poze, dar nu știu cum, ca să se oripileze și alții, nu doar eu.

Edited by Marius-P-29, 20 March 2019 - 20:26.


#11
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Ai platit online sau astepti cu ramburs? E foarte important de știut.

#12
Marius-P-29

Marius-P-29

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.05.2015
Am plătit ramburs. Însă am făcut sesizare la emag. Cei de la Consali Expert srl m-au contactat să mă întrebe care este de fapt problema. Le-am spus, le-am trimis și poze. S-au oripilat și ei. Iar managerul firmei a decis să îmi trimită toată comanda încă o dată, însă completă de data aceasta, pe cheltuiala lor împreună cu o scrisoare în care își prezintă scuzele pentru această situație. Au identificat problema, și era undeva la depozit, după cum mă așteptam și eu. Una peste alta, se poate și ca lucrurile să se îmbunătățească dacă urmăm pașii necesari care îi avem la îndemână dacă firmele sunt serioase, așa cum este consali expert srl, în acest caz.

Le-am spus că nu am nevoie să îmi trimită toată comanda încă o dată, însă a insistat managerul și așa a rămas.

Per total experiența, deși la început a fost neplăcută, într-un final a fost neașteptat de plăcută și satisfăcătoare reacția firmei și modul acesteia de gestionare a situației.

Mă gândesc serios să mă angajez la ei, deoarece îmi doresc oricând și la orice oră așa un manager și să lucrez alături de asemenea oameni.

Iar înainte să spuneți orice, e bine de menționat faptul că am schimbat multe joburi până acum și recunosc un loc de muncă bun când îl văd.

Sfatul meu ar fi să faceți sesizările necesare către emag, iar dacă firma este serioasă, veți vedea o reacție pozitivă în acest sens. În caz contrar, se vor spăla pe mâini și veți știi să nu mai comandați de acolo.

Sper că ajută pe cineva toate aceste informații.

O zi bună tuturor.

Edited by Marius-P-29, 25 March 2019 - 12:50.


#13
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Daca tot ai facut pozele alea, pune-le si aici, te rog. Prea ii ridici in slavi. Ori pui pozele, ori trimit raport sa ti se stearga mesajul.

#14
Marius-P-29

Marius-P-29

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.05.2015
Nu are sens ce spui. Ți-am spus că nu știu cum să fac asta. Te deranjează faptul că s-a rezolvat foarte bine problema apărută? Sau de ce ești așa de obtuz în gândire? Nu ai cu cine să te cerți? Îți recomand niște site-uri pentru adulți, poate te ajută să îți revi. Cred că toți care lasă review uri negative, dar nu spun niciodată după aceea că s-au rezolvat, sunt ca și tine. Și ce e cu aceste amenințări penibile de copii mici? "îți dau report dacă nu pui pozele alea".. Câți ani ai?! 13? Acum ai învățat să scrii și să folosești internetul? Care este de fapt problema ta? Că văd că sunt ceva frustrări care clocotesc în tine. Sau poate e doar lipsa celor 7 ani de acasă? Sunt de părere că așa persoane ca și tine nu au ce căuta pe aici. Ești doar o persoană toxică și probabil că nu ai prieteni, iar cu atitudinea asta cu siguranță nici nu îți vei face. Mai bine pleci în altă parte unde socializarea e mai la nivelul tău, căci aici cu siguranță nu îți vei găsi locul comportându-te așa. O seara buna.

#15
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Si in loc sa pierzi vremea tinandu-mi mie morala, nu era mai bine sa intrebi cum poti posta pozele?

In dreapta chenarului in care tastezi, ai "mai multe optiuni". Apoi "choose file/dublu click pe o poza/ataseaza fisier". Repeti pentru fiecare poza.

#16
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Stai sa " fabrice " niste poze ,,,,,

#17
Marius-P-29

Marius-P-29

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.05.2015
Pe telefon nu ai aceste opțiuni din păcate(accesez site-ul direct din browser).

Faină mentalitatea asta românească pe care o promovezi. Văd că se ia și s-au infectat și alții.. Trist.. (ex: "stai să fabrice niște poze.." wow!?.. #penibil)

In mod normal v-aș fi spus să îmi trimiteți adresă de email că v-aș fi trimis tot ca să vedeți despre ce vorbesc. Dar se pare că pe aici lumii îi place să trăiască în noroi și dacă printr-o turnură de evenimente reușește să iasă de acolo, se întoarce înapoi în noroi, căci acolo e obișnuită să stea. Mi-e silă că sunt român când văd ce postați și ce gândire limitată dovediți.

V-aș sugera câteva cărți de lectură foarte bune, însă mă îndoiesc că citiți vreunul dintre voi și o veți lua ca și pe o ofensă personală.

O zi bună.

#18
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Iti dau eu adresa mea de mail: [email protected].

Te rog sa mi le trimiti acolo, si eu le voi posta pe forum.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate