Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Controller PC pe XBOX

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ionutznic

ionutznic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.08.2006
Salutare,

Sunt posesor de XBOX One S de cateva zile si vreau sa va deranjez cu 2 intrebari:

1. Am un controller pt PC, l-am folosit inainte pe laptop pentru NFS si acum as vrea sa-l folosesc pe XBOX, merge? Am incercat dar nu se intampla nimic, este oare compatibil pt XBOX sau nu? Controllerul are un receptor BT care se introduce in USB-ul laptopului, l-am bagat intr-un USB de le consola dar nu a mers.
2. Am vazut ca pe CDKEYS sunt preturi foarte bune pt jocuri, mai bune decat cele din Store-ul romanesc, se pot folosi? Daca da care ar fi pasii?

In cazul in care s-au mai discutat cele de mai sus ma puteti directiona catre discutiile respective iar daca aveti ceva sfaturi sau ponturi le astept cu mare interes.

Multumesc frumos!

#2
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Controller-ul ala dacă nu e de Xbox sau certificat pentru xbox nu îți merge.
Cu jocurile, dacă găsești coduri pentru activat în magazinul Microsoft, da, sunt ok (atenție la regiune). Cumpărarea pe baza de cont nu e ok(adică tu plătești și ei ii trimit un cont și o parola cu care descarci jocul pe consola).

#3
ionutznic

ionutznic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.08.2006

View Postro_explorer, on 09 februarie 2019 - 10:24, said:

Controller-ul ala dacă nu e de Xbox sau certificat pentru xbox nu îți merge.
Cu jocurile, dacă găsești coduri pentru activat în magazinul Microsoft, da, sunt ok (atenție la regiune). Cumpărarea pe baza de cont nu e ok(adică tu plătești și ei ii trimit un cont și o parola cu care descarci jocul pe consola).
Merci, am cautat acum pe net info despre controller si e pt PC si PS3, este un Genesis PV 58.

#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Pentru ca esti proaspat posesor de Xbox, ti-as recomanda sa citesti intai postul meu de aici ca sa te intelegi care e diferente dintre abonamente.
1. nu toate controllere sunt compatibile cu consola Xbox
2. de pe cdkeys poti achizitiona atat abonamente cat si jocuri, cu mentiunea ca jocurile nu sunt pe DVD/Bluray, ci in format digital, adica primesti codul de activare si toate instructiunile pe mail. Personal am achizitionat atat abonamente (Xbox Live Gold) cat si jocuri.
Mai multe informatii, tutoriale, recomandari intra pe site-ul comunitatii XboxRomania

#5
ionutznic

ionutznic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 28.08.2006

View Postprimuministru, on 09 februarie 2019 - 12:52, said:

Pentru ca esti proaspat posesor de Xbox, ti-as recomanda sa citesti intai postul meu de aici ca sa te intelegi care e diferente dintre abonamente.
1. nu toate controllere sunt compatibile cu consola Xbox
2. de pe cdkeys poti achizitiona atat abonamente cat si jocuri, cu mentiunea ca jocurile nu sunt pe DVD/Bluray, ci in format digital, adica primesti codul de activare si toate instructiunile pe mail. Personal am achizitionat atat abonamente (Xbox Live Gold) cat si jocuri.
Mai multe informatii, tutoriale, recomandari intra pe site-ul comunitatii XboxRomania

Merci pentru sugestii, am citit postul tau inainte sa scriu aici :), acum le am pe ambele active, si game pass si live (am avut coduri de 1 luna respectiv 3 luni in pachet).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate