Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cine vrea roaming pe cartela DIGI?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
https://en.wikipedia..._Dialing_Number

#38
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006

 DieselCRDI, on 10 februarie 2019 - 10:14, said:

Nu știu de ce insiști să vorbești daca nu știi: fixed dialing este în telefon, nu în DigiCare!
E foarte avantajos cum e la abonamentul Digi; restul ți-l taie după două luni, deci? Posted Image
Fixed dialing la Digi? Ahahaha, tocmai la Digi se eludeaza usor: Digioriunde. Plus ca nu stiu daca acum Digi ofera pin2 sa poti face asta, acum ceva ani nu ofereau.
Si ce sa vezi, Digi il taie si el, concurenta doar te pune la plata si atat, dar macar 2 luni daca stai continuu in strainatate cum zici tu il ai gratis. Insa daca mergi cate o saptamana la 2-3 luni in strainatate mai greoi sa ajungi sa te puna la plata concurenta. La concurenta poate te pune la plata dupa 2 luni zici, la Digi insa sigur te pune la plata inca din prima secunda. Fain, nu? Uite eu am fost in roaming cu Orange cate 3-4 zile am consumat o gramada de GB de internet si vorbit/trimis sute de sms-uri, cost mai mic decat la Digi.

 waterman, on 10 februarie 2019 - 10:20, said:

Probabil te referi la capcana cu beep de la numere cu suprataxă la care suni înapoi ca guguștiucu. Simplu, explici copiilor să nu sune înapoi dacă n-au număru-n agendă.

On topic

Nici eu nu vreau roaming la cartelă că am abonament.

Abonamente pardon.

5 euro bucata.
Si o sa asculte copii de nu se vad Posted Image) stiu destui ce au fac costuri suplimentare uriase chiar daca au minute, sms nationale si internet nelimitate. Dealtfel imi amintesc cum am facut si eu personal de vreo 2-3 ori costuri suplimentare destul de serioase ,,in copilarie” prin 2-3 metode. (reincarcari de pe abonament si vandut creditul/folosit la alte cele, cumparat produse prin apeluri/sms-uri cu suprataxa, inchiriat telefonul sa dea telefon unor colege, si altele, din care unele acum nu mai merg)

Edited by LunaCrystal, 11 February 2019 - 02:15.


#39
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Deja trollezi la greu! Digi e singurul care nu taie accesul!

Eu zic să nu faci copii , după "logica" ta, că o să-ți încarce factura! :P

#40
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dar eu n-am înțeles chestia cu copii. Sunt atât de mici încât nu înțeleg să nu sune anapoda la numere dubioase, dar pleacă singuri în străinătate ?

#41
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Copiii. Pardon. Nu-mi terminasem cafeaua.

#42
mirageboss

mirageboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 22.05.2005
Văd ca să se bate moneda pe copii. Copiii în primul rand nu sunt foarte grijulii și de multe ori telefonul lor ajunge în mainele altora pentru perioade mai scurte sau mai lungi de timp. Și aș vrea să închidem discuția aceasta aici, chiar dacă știm cu toții că existe parole, pinuri și altele.
    Nu înțeleg de ce oameni care nu au nevoie se exprimă împotriva acestei idei. Dacă tu nu ai nevoie poate au alții. De ce nu poți ignora subiectul? Te va încurca pe tine cu ceva dacă vor exista și la digi extraoptiuni valabile doar în roaming?
    În fine, discuția decurge într-o altă direcție și poate că digi are dreptate să nu ofere așa ceva. Poate cei care se manifestă împotrivă sunt trolleri vodafone și orange. Doar așa înțeleg apariția atâtor mesaje împotrivă.

Edited by mirageboss, 11 February 2019 - 12:12.


#43
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

 waterman, on 11 februarie 2019 - 08:57, said:

Dar eu n-am Ă®nțeles chestia cu copii. Sunt atât de mici Ă®ncât nu Ă®nțeleg să nu sune anapoda la numere dubioase, dar pleacă singuri Ă®n străinătate ?
Exact! Mi-ai citit gândurile! :)

#44
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,330
  • Înscris: 28.10.2018
Cat trafic de date poti face in roaming la abonamentele digi?

Se aplica politica de utilizare rezonabila?

Edited by abac, 10 August 2019 - 15:37.


#45
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,925
  • Înscris: 28.09.2017
Nu se aplică politica de utilizare rezonabilă.
Trafic se poate face până în 50 de euro în primă fază, dar poți mări pragul la o 100 de euro, sau cât vrei, prin apel la *777 sau RC -
când ești în roaming +40314007777.

Edited by A-ONE, 10 August 2019 - 15:56.


#46
alec2018

alec2018

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.09.2019
De acord cu roaming pe cartele digi!!!!

#47
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,078
  • Înscris: 04.10.2005
Cine nu dorește?

#48
yo3fuu3

yo3fuu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 05.07.2007
si eu as vrea roaming la prepay digi cu extraoptinui suplimentare.ei folosesc voip,cu tarife mult mai mici decit ceilalti in tari non SEE ca SUA,Elvetia Serbia,Israel etc.de ce sa fac abonament la digi,avind la alt operator daca vreau sa folosesc ocazional in astfel de tari?De ex. in Serbia operatorul unde am abonament are 8 euro/1MB.Lyca nu e din Romania deci nu esti protejat.

#49
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
Peste 5 ore urmează sa  plec în Bg, și ultima ora am pierdut-o încercând sa activez roaming la cartela digi
Am avut, pana săptămâna trecută, abonament la ei, și numai ce am trecut pe cartela.


Discuția de aici m-a lămurit din ce cauza nu găsesc sa îl activez.
Nu îmi vine a crede ca nu au roaming pe prepay...

Va trebui sa cumpăr un alt sim mâine, de la o alta rețea, se pare..

#50
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,447
  • Înscris: 03.04.2007
Vezi și cu cât încarci sa nu ai surprize

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate