Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Daca scot cartela...

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,399
  • Înscris: 08.02.2011

 heinz, on 09 februarie 2019 - 08:07, said:

La Telekom nu exista robot care sa spună "Persoana apelat nu poate fi contactata" sau ceva asemănător, nu se inițiază apelul, se închide pur și simplu.


Exista robot, spune "numarul apelat este indisponibil momentan". Chestia e ca nu intra mereu, cateodata se inchide, nu stiu cauza.

#20
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 g0dafk, on 08 februarie 2019 - 23:45, said:

Daca scot cartela si primesc un apel, ce mesaj primeste ( asculta ) cel/cea care ma suna? Este la fel ca atunci cand nu ai semnal si te suna cineva?
Sau mai direct, pot sa simulez ca nu am semnal cand ma suna cineva? Si ce zice robotu cand suni pe cineva care nu are semnal?
Dar, fii atent, sa nu te sperii da, ai grija, tin-te bine.... scoti cartela, adica, in realitate, in lumea asta reala, scoti cartela din telefon si faci direct proba, adica, serios, nu glumesc, suni de pe alt telefon ?!?!?!!??!?!?!
Ce se intimpla ?
Pai.... iti spun eu ce se intimpla: iti raspunzi singur la intrebare si nu mai pierdem toti timpul aiurea cu asemenea chestiuni !

#21
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 modoran, on 09 februarie 2019 - 09:40, said:



Exista robot, spune "numarul apelat este indisponibil momentan". Chestia e ca nu intra mereu, cateodata se inchide, nu stiu cauza.
Cauza: robotul este suprasolicitat!Posted Image

#22
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,242
  • Înscris: 05.06.2002

 xcit, on 09 februarie 2019 - 09:29, said:

faci redirijare catre un numar inexistent
Da. Era si asta o metoda prin care ghertoii se ascundeau. Metoda completa suna cam asa:

Suni la intamplare pana gasesti un numar nealocat. Apoi redirectionezi apelurile neraspunse catre acel numar. Cand iti cere sa setezi timpul dupa care se face redirectionarea setezi cel mai scurt timp din lista. 5 secunde am impresia ca e cea mai scurta perioada dupa care sa se faca redirectionare. Astfel, cei care te vor suna vor auzi cum suna telefonul o data spoi intra robotul si spune “numar nealocat”. In schimb la tine suna telefonul o data, iti ramane numarul care te-a sunat si vezi tu dupa aia daca-i cazul sa suni inapoi sau nu. Daca faci redirectsrea asta si cand dai reject la apel o sa-i bage mesajul cu “numar nealocat”.

Vezi, noi aici te invatam cum sa fi un ghertoi mai bun. Adica mai bun in ce face, nu o persoana mai buna.

#23
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
ghertoi sunt aia care suna cu privat, iar eu pt treaba asta le-am tras o redirijare catre un nr inexistent combinat cu blacklistul, mai exact blacklistul il arunca pe redirijare fara sa auda nici un apel, direct tac pac :))) si ghertoiul isi va da seama ca atata timp cat isi ascunde identitatea o sa aiba mult de supt

#24
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,242
  • Înscris: 05.06.2002
Am patit acu o bucata sa am accident cu masina si dupa ce am vorbit cu cei de la asistenta rutiera sa ma sune inapoi de pe numar ascuns. Noroc ca m-am prins, ca asteptam ca prostul, fiindca si eu setasem telefonul sa blocheze numerele ascunse. Totusi, a fost singura dara cand venea ceva ok de pe un numar ascuns...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate