Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

OnePlus 7/7Pro

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
2502 replies to this topic

#1837
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
Eu nu am vdf India la profile... Telefon cumpărat din Anglia... Am activat Talia Finland și merge și Digi... În iulie am făcut la fel, iar Digi a mers până la următorul update...

#1838
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Nu stiu ce sa zic, vedem la urmatorul update.
Probabil nu aveam probleme, deoarece eu imi updatez telefonul cu Oxigen Updater si am selectat update incremental si nu full. La update incremental se instaleaza doar cea ce este nou. Doar la trecerea de la Android 9 la 10 am facut full update, dar tot nu am pierdut setarile VoLTE pt Orange.

Edited by feribalint, 29 September 2019 - 17:36.


#1839
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
Mie mi se pare deranjant ca pentru un telefon de ultima generatie sa fie nevoie de nu stiu ce artificii si documentare pe net, factory reset-uri, accesare meniuri ascunse, telefoane la operator pentru activarea unei chestii care ar trebui sa fie banale.

#1840
laurct

laurct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 02.09.2008
Mare dreptate ai cu telefonul de ultimă generație ,însă trebuie înțeles ceva: Telefonul nu este Samsung , Huawei sau iPhone ( ăștia sunt giganții pietei și pentru ei se face totul), pentru jucători mai mici gen OnePlus mai trebuie sa treacă mult.Singurul operator care inca e super ok cu Oneplusul este ATT din state , dar acolo e alta poveste.

#1841
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Stați liniștit, și la alții cu ștaif este cu probleme activarea VoLTE.
Un exemplu din familie, cu 2 telefoane midrange care merg fără probleme și fără să modifici la setări pe Orange și Digi pe VoLTE, nu merg cu Vodafone. Testate cu cartela mea care este activat cu acest serviciu. Este vorba de Mate 20 Lite și Samsung J5 2017. Citiți topicul dedicat pe aria Vodafone și vă minunați....

#1842
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Mie nu îmi trece singur automat de pe VoWIFI pe VoLTE. Trebuie sa îl bag in mod avion și după e ok. Ce o avea?

#1843
laurct

laurct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 02.09.2008
Confirm faptul că și la prepaid atunci când sunt conectat la wifi face singur trecerea de pe volte pe wowifi.
Apropo scurta întrebare : ce versiune de gcam folosiți și cu ce xml??
Acu sunt pe arnova 6.2 beta 2.2 cu xdeadshotx că xml dar mi se par cam ciudatele pozele.

#1844
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005

View Postrovi, on 30 septembrie 2019 - 07:39, said:

Mie nu îmi trece singur automat de pe VoWIFI pe VoLTE. Trebuie sa îl bag in mod avion și după e ok. Ce o avea?
Ai 7 sau 7 pro?
Pe 7 pro nu-mi face probleme. Ce profil ai?

#1845
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
7 non pro. India Vodafone. Cu Telia nu mi-a mers.

#1846
marianbc29

marianbc29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.12.2016
După două săptămâni jumătate de când am dat comanda, astăzi mi-a ajuns sticla de pe AliExpress (Oneplus 7 Pro). Mâine o pun și voi reveni cu detalii.

Edited by marianbc29, 30 September 2019 - 16:38.


#1847
mastertm

mastertm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.01.2006
Buna, Am trecut si eu pe Android 10. Nu mi s-a pastrat Volte si VoWifi. Actualizarea am facut-o prin Oxigen Updater. Acum inainte de a face setarile pentru Volte trebuie facuta o resetare totala din meniu sau se face ca la Samsung wipe cahe ?
Mersi.

#1848
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Nu cred că ai nevoie de resetare totală, dar dacă ai trecut de pe Android 9 la 10 este recomandat factory reset.
Eu când am trecut de la Android 9 la 10 nu am pierdut setările volte. Tot prin Oxigen Updater.

#1849
mastertm

mastertm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.01.2006
Am facut pana la urma. Wipe cache si reinstalare volte si wovifi. Am OnePlus 7 China si vad ca setarile la actualizare se pierd.
Sa vedem cum se va comporta Android 10.

#1850
marianbc29

marianbc29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.12.2016
Tocmai ce am pus sticla. Procedura a fost simpla, insa trebuie avuta maxima grija atunci când lichidul curge pe lângă! Ștergeți cu atenție și nu apăsați pe sticlă altfel intră aer. De asemenea, înainte să puneți lumina UV, verificați fiecare colț și centimetru sa nu existe lipici pe telefon, altfel se va întări pe el, in butoane, difuzor, etc. Eu am primit niste stickere care să protejeze părțile mai vitale însă am folosit scotch acolo unde nu mi-a ajuns (da, pare penibil dar m-am salvat).

Edited by marianbc29, 01 October 2019 - 20:19.


#1851
ag-master

ag-master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 08.01.2006
Salut, am comandat si eu telefonul si as dori o recomandare de folie de protectie!

#1852
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Telefonul vine cu folie de plastic preaplicata. Dacă vrei folie de sticlă am postat cu ceva pagini în urmă, comandat de pe aliexpress.

#1853
ag-master

ag-master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 08.01.2006

View Postferibalint, on 02 octombrie 2019 - 07:53, said:

Telefonul vine cu folie de plastic preaplicata. Dacă vrei folie de sticlă am postat cu ceva pagini în urmă, comandat de pe aliexpress.
Multam, prefer totusi sa cumpar din tara, nu vreau sa astept saptamani/luni pana ajunge!

#1854
marianbc29

marianbc29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.12.2016

View Postag-master, on 02 octombrie 2019 - 07:24, said:

Salut, am comandat si eu telefonul si as dori o recomandare de folie de protectie!

De care telefon ți-ai dat comanda? OnePlus 7 sau 7 Pro? Fiindcă depinde... Dacă este cel simplu, sticla o poți lua chiar de la ei de pe site sau din Romania (mobiledirect, etc). Dacă e vorba de versiunea pro... atunci treaba e un pic mai dificila. Datorita marginilor curbate, nu exista sticla cu lipici gata aplicat pe ea care să stea o perioadă îndelungată de timp (pur și simplu se dezlipește la câteva zile) sau nu are lipici pe toată suprafața - doar pe margini și pe centru deloc (fapt ce deranjează la touch, nu mai este deloc responsive).

Cel mai recomandabil e sa pui tu lipiciul manual. In funcție de banii pe care ii ai pentru așa ceva, poți lua Whitestone Dome Glass (mai scump, parca îl văzusem și prin magazinele din țară dar cu un preț mult prea umflat) fie orice de pe AliExpress care are un număr mare de comenzi și rating bun. Eu mi-am luat-o pe asta s.click.aliexpress.com/e/DHIe1ITI și o recomand. Dacă vrei mai ieftin, te poți uita câteva pagini in urma la ce a comandat @feribalint

Șanse foarte mici să găsești în țara sticla pentru OP 7 Pro. Dacă e vorba de 7 simplu, atunci ai de unde alege și îți vor recomanda cei care dețin aceasta varianta.

Edited by marianbc29, 02 October 2019 - 11:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate