Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Refund intr-un cont inchis?!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
xAlexandru

xAlexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.08.2014
Salutare tuturor. Am facut ceva cumparaturi online pe diferite site-uri si din pacate am avut problema cu doua produse care nu au ajuns in limita de timp, si mi s-au oferit banii inapoi , dar contul si cardul cu care am facut plata ( si pe care s-a facut si refund-ul) sunt inchise(m-am mutat la alta banca xD ). Ce se intampla cu banutii aia? nu e o suma foarte mare, dar totusi. am auzit ca banca ar face ceva cont "provizoriu". Voi ce stiti despre asta? Lamuriti-ma si pe mine. thx :*

O plata a fost facuta direct cu cardul , alta prin Paypal :S

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Suna la banca, e mai simplu si mai rapid.

#3
giovani_x7

giovani_x7

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.07.2018
Banii raman la banca, mai precis ii ia directorul bancii.
Asa se intampla si cu banii de la oamenii care mor inainte sa ii scoata

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
se intorc la platitor.

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostxAlexandru, on 08 februarie 2019 - 18:41, said:


O plata a fost facuta direct cu cardul , alta prin Paypal :S

Suni la aia care trebuie sa-ti dea banii, le explici cum e treaba si le trimiti un extras de cont si o copie CI pe mail. Altadata nu mai inchzi conturi daca stii ca vrei sa faci retur.

Edited by rosix, 08 February 2019 - 18:54.


#6
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
daca e vorba de cont bancpost si eu sunt in aceeasi situatie, comenzi facute in noiembrie care nu au venit, s-a facut refund pe cardul cu care au fost platite, altfel nu se poate. BT care este acum posesoarea conturilor bancpost trebuie sa iti dea banii, mie mi-au trimis unele refunduri pe noul cont, altele sunt in asteptare, dar suni la ei si te certi cu ei, nu e normal sa iti inchida contul fara aprobarea ta. Eu i-am facut hoti si le-am amintit de anpc ca mi-au furat banii inchizandu-mi contul

#7
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Dacă era plată/cont de lei, banii or să se întoarcă la plătitor, cel mai probabil fără comision.
Dacă era în valută, e mai nașpa nițel, dar nu pentru tine, pentru ăla care a făcut plata. Depinde dacă deschide fosta ta bancă investigație sau nu, s-ar putea să fie niște comisioane pentru el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate