Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Forza Horizon 4 XBox One X

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
SiAlPe

SiAlPe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.09.2006
Salutare,

Sper ca am cautat bine insa nu am gasit vreun thread dedicat exclusiv pentru Forza Horizon 4 versiunea de Xbox. Nu cred ca are importanta ca si functionalitati ca este One, One S sau One X.

Nu cred ca am jucat vreodata un joc atat de complet, din punct de vedere al graficii, detaliilor si mai ales posibilitatilor de configurare. Nu iti place cum se controleaza ... poti modifica de la ABS pana la ESP. Nu este perfect, evident, are cateva lacune: accidentele sunt ireale, oamenii sunt prost realizati, etc.  

In cazul meu, la One X, joc de vreo 2 luni, in masura timpului pe care il am, sa zicem 1-2h la 1-2 zile. Fiind mare fan GTA in general, imi placea sa arunc cate o privire catre zona de stats unde aveam inclusiv X% completion of the game sau X% career completion. In acest fel as afla cam cat mai am pana termin career mode si ma pot apuca de side missions, gen ... sa distrug semnele acelea/reclamele sau radarele. In FH4 nu am gasit acest lucru! Foarte ciudat deoarece ai extrem de multe statistici ... de la cat ai condus cu fiecare masina pana la istoria fiecarei masini in parte.

Avand pe Android si aplicatia Xbox, gasesc in Achivements niste procente, dar acelea sunt procentele de Achivements, nu de main missions. Sigur este pe undeva, poate m-ati putea ajuta.

In rest, daca nu se repeta acest thread, haideti sa-l pastram si pentru alte intrebari, neclaritati, friend requests in joc, achivements, s.a.

Peace!

#2
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018
In caz ca nu stiai FH4, este online inpleticit cu off-line.Adica nu mai singleplayer sau multiplayer.S-au renunit toate intr-un cloudgaming.Nu exista main missions.Exista doar curse.

Edited by BraviaAmpero, 08 February 2019 - 20:47.


#3
SiAlPe

SiAlPe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.09.2006
Mutumesc pentru raspuns.

Da, ai dreptate, sunt foarte multe curse in care ti se compara evolutia cu alti utilizatori, acel cloudgaming de care aminteai mai sus. Insa, exista si cursele principale daca le pot numi astfel, care stau la baza evolutiei tale in career mode si totodata iti 'unlock' cursele online/rivals/etc.

Mi-e imposibil sa cred ca nicaieri nu exista o statistica a main missions. Avem statistici inclusiv la cati km si cate minute am condus o anume masina. Ma mir ca n-au pus si consumul :)  

Am atasat un print screen la singura statistica pe care am gasit-o, mai generala ce-i drept, dar se apropie de ceea ce caut. Amintesc ca este din aplicatia Xbox de pe Android si face referire pare-mi-se la Achivements. Asa ca, relevanta ei ... ma rog.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate