Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Mate 20 pro/s9+/Note 9/Iphone XR

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Zici de iOS 12 ca de sistemul lui Dumnezeu ...
Insa uiti sa amintesti de problemele de autonomie, de problemele de conexiune pe wifi sau bluetooth. Nu la toate modelele, insa la majoritatea ... inca mai au de lucrat la el.
De Craciun au lasat oameni de pe tot mapamondul (nu pe toti, normal) fara conexiune la internet, dar asta nu o spuneti niciunul.
Hai sa nu mai luam un telefon doar pentru numele de pe carcasa ...!!!
Renuntati la stereotipe de genul "sa nu rada prietenii de mine, cand scot telefonul din buzunar".
Astea sunt fumate de mult ...

Edited by shymano, 08 February 2019 - 15:22.


#20
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Zic de ios 12 ca fiind cel mai recent sistem de operare al brand ului din discutie.
Deci marea majoritate a iphone urilor au probleme cu,conexiunea wifi si bluetooth?n am stiut,printre cunostintele mele nu au existat probleme,iar eu de Craciun aveam iphone si am avut si internet,nu stiu de unde ai aceste informatii.
Renunta tu sa iti mai dai cu parere despre telefoane pe care n ai pus mana,si iti  repet : nu utilizez nici iphone si nici samsung in momentul de fata,asa ca termina cu prostiile astea cu rasul.
Tu ca si fanboy huawei ce parere ai despre faptul ca mate 20 pro,un telefon de peste 1000 euro,a avut asemenea probleme cu display ul in 2018?


#21
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Tasteaza pe net "probleme iOS 12" si vei afla si tu ... daca n-ai aflat inca, nu inseamna ca nu exista.
Da, si Huawei au dat kix cu mai multe, inclusiv cu ecranele LG de pe Mate20Pro.
Insa au rezolvat problema inca din fasa, nu mârâie nimeni cand te prezinti la garantie pentru schimbarea ecranului, te rezolva pe loc in cele mai multe cazuri.
Ideea principala e ca Huawei-urile au avut mult mai putine probleme fata de Samsung sau Apple, cand ne referim la probleme de baza.
Iar tu, personal, ar trebui sa mai renunti la aroganta pe care o afisezi p-aici, unde vrei sa dai impresia ca le stii pe toate. Din exprimare se cam vede frustrarea ce te apasa ... s-ar putea ca unii de pe aici sa fi pus mana pe mai multe telefoane decat ai vazut tu vreodata prin magazine sau scoase pe masa, pe la vreo cofetarie, nu doar pipait pe la unii sau altii.
Mai usor cu datul cu parerea despre altii ...
Daca am ales Mate10Pro, am facut-o ca mi-a placut telefonul, dupa ce l-am comparat cu altele, personal. Nu ca asa au zis altii, ca asa da bine la carciuma sau in club ...
N-am facut-o nici pentru ca nu am avut bani sa iau altceva. Daca acum a scazut destul de mult la unii comercianti, la lansare era unul dintre cele mai scumpe telefoane de pe piata. Asa ca pica si faza cu "saracule, n-ai avut bani de altceva ..."
In momentul de fata nici Mate20Pro-ul nu l-as lua cu inima deschisa total, pentru simplul fapt ca nu-mi place ca l-au rotunjit si p-ala, si l-au ingustat prea mult. Mie nu-mi place, dar altora poate sa le placa treaba asta, nu-i nicio problema.
Alegerea unui telefon e strict subiectiva, alegi ce-ti place ca design, alegi pe cel care are problemele cu care crezi ca te poti impaca in utilizarea zilnica (daca ai habar de ele) ... asta pentru ca toate au cate o buba. Ca unii nu vreti sa recunoasteti treaba asta, nu-i o surpriza.

Edited by shymano, 08 February 2019 - 15:54.


#22
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Vorbesti cam mult de carciumi si cafenele,nu stiu care dintre noi are frustrari...
Aici vorbim numai de probleme?ia sa punem p20 pro pe langa s9 plus,sa vorbim de performanta si hardware,sa vedem care telefon castiga..?
Sau note 9 cu mate 20 pro.
Te justifici cam mult,asta arata opusul a ceea ce sustii.
Sunt multi care au avut mai multe telefoane fata de mine,dar nu e cazul tau,iti dai cu parerea din povesti tu,nu din experienta personala.
Si mai usurel cu tonul domnule fanboy huawei.


#23
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
@silviu03,
nervi de pomana (si eu ma enervam in Italia (prin excursii nu altceva) cand ma confruntam cu destepti care habar n-aveau nici macar italiana)!
Daca omu' e chitit pe ceva ieftin care seamana cu ceva scump nu o sa-l poti "clinti" din convingeri.

#24
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Nu asta este ideea ,si eu folosesc ceva mai ieftin si din china,aici mi te pun in cap :)))
Dar nu pot sa nu apreciez samsung si apple,asta pentru ca le am folosit si le stiu calitatea,iar problema mea este alta:nu mi plac deloc deloc cei care sunt fanboy si care arunca aiurea cu pietre in concurenta,vorbesc din auzite si fara nici un argument solid.

Edited by silviu03, 08 February 2019 - 16:41.


#25
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
N-am nicio treaba cu ce foloseste fiecare (in functie de buget, nevoi, cunostiinte, etc.), am doar cu cei ce sustin ca PRC este inventatoare si inovatoare si producatorul cu cele mai inalte tehnologii din univers fara macar sa fi citit ceva in  (orice) domeniu (chiar si despre chiloti).

Cat despre civilizatie nu are sens sa vorbim (care roman (in afara de scelerati) isi bate animalul inainte de a-l sacrifica pentru a fi fraged (in Coreea de Sud sunt pasibili la pedepse ca si pentru omucidere) mai ales ca este animalul care te pazeste?)!

Edited by breitner, 08 February 2019 - 17:09.


#26
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Ce impresii de ingineri care stau de vorba cu sarantocii ...
Apoi, draga domnule, chiar asta am facut, eu am adus niste argumente destul de solide, evocand probleme reale.
Asa cum am spus, dar nu prea ati priceput voi, se pare, probleme sunt pe la mai toti, nu doar la Apple sau Samsung.
Daca Samsung au unele dintre cele mai bune camere de pe piata, daca nu cele mai bune, asta nu inseamna ca au si cele mai bune telefoane, per ansamblu. Probleme sunt multe ...
La fel, nici Huawei nu se pot lauda cu cele mai bune camere, pe mai multe modele. Insa au si plusuri, acolo unde ceilalti schiopateaza. Nu au lag-ul cu care "se lauda" Samsung sau iPhone, la semnal nu le bate niciunul dintre ceilalti 2, la baterie sunt peste ei ...
Ca nu vreti voi, care va feriti a va declara fanboy, sa recunoasteti, asta nu inseamna ca nu-i adevarat.
"Sunt cel mai tare, cel mai destept, cel mai avut, am detinut toate telefoanele de pe lume, consider ca Apple (sau Samsung) sunt cei mai tari de pe piata, dar acum am o chinezarie ..."
Nu ti se pare ca "miroase" ???
Apropo, eu nu am facut altceva decat sa aduc in vorba si problemele cu care se confrunta astia de-i tot laudati. N-am ridicat in slavi pe niciunii, doar am expus dintre probleme. Ca pana la urma asta conteaza, ce probleme au. Atunci iti vine sa-ti dai pumni in cap, cand ai probleme, nu cand totul merge ca uns ...
PS: made in China scrie pe toate. Deci nu unde se fac e problema ...

Edited by shymano, 08 February 2019 - 17:28.


#27
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Stimate domn.
pentru literatura pe care n-o citeste nimeni (nuvele, romane, etc,) exista editura "Litera" (drept e ca trebuie sa platesti)!

Si la obiect: iti place ca sunt chinezarii (sau altceva)!

Edited by breitner, 08 February 2019 - 17:31.


#28
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Încetați, va rog. Sunt doar câteva modele de telefoane. Fiecare cu ceea ce vrea. Știm cu toții ca absolut toate telefoanele din lumea astea au probleme diverse..


#29
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
iPhone XR pentru a vedea ce si cum!
Mai trebuie sa schimbi din cand in cand ceva.

#30
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Samsung sunt departe de cele mai bune camere de pe piata.
Lag pe iphone e putin mai greut...
Nu sunt destept,dar faptul ca am o parere bazata pe experiente personale,clar ma face mai avizat sa mi dau cu parerea,tu te uiti pe youtube si ne spui ce ai "invatat" de acolo.
Si da,consider ca sunt cei mai buni de pe piata,dar si ce mai scumpi,si nu,nu miroase deloc,am avut foarte multe modele de top si de la samsung si de la apple,doar ca am ajuns la momentul in care consider ca au preturi exagerate,insa aici vorbim despre performanta hardware si software,nu despre preturi.
Daca as pune in note 9 langa mate 20 pro as avea mai multe plusuri la primul,fie ca iti convine tie sau nu.
Daca pun s9 plus langa p20 pro,la fel,tot primul castiga.

Edited by silviu03, 08 February 2019 - 18:02.


#31
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Pune si tu un "semn" in fata sa priceapa si cine trebuie sa priceapa (altfel o sa creada altii ca te iei de sufletul meu)!

Edited by breitner, 08 February 2019 - 18:01.


#32
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Strict dintre cele 4 modele, as fi tentat sa aleg intre Note 9 sau Mate 20 Pro. Ambele telefoane sunt foarte bune cam greu de ales. Daca vrei sa folosesti S-Pen, atunci clar Note 9.

#33
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postsilviu03, on 08 februarie 2019 - 13:39, said:



Pe langa faptul ca esti total offtopic,recomanzi un telefon mult sub cele mentionate.
Initiator mergi pe note 9,este cel mai complet telefon.

Huh? Bazat pe ce? Nu sunt XR și Mate 20 Pro peste poco nici pe Saturn.

Poco F1 are un sistem de răcire bun, Snapdragon 845 și baterie mare. Plus headphone jack și microSD.

#34
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Când o să înțelegeți cea ce cere inițiatorul?
A zis clar că are de ales strict dintre cele 4 modele de telefoane. Le ia la prelungire de abonament.

#35
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014

View PostTrafalgarLaw, on 09 februarie 2019 - 16:56, said:



Huh? Bazat pe ce? Nu sunt XR și Mate 20 Pro peste poco nici pe Saturn.

Poco F1 are un sistem de răcire bun, Snapdragon 845 și baterie mare. Plus headphone jack și microSD.

Sunt peste F1 in toate testele sintetice. Si, mai important, sunt MULT peste Poco F1 la camera. Si la design/materiale. Si la ecran. Si la mai tot, F1 e mult sub cele din lista.

Si chiar mai important, initiatorul a insistat ca are de ales intre 4 modele printre care nu e Poco F1. Dar continua, esti amuzant.

Edited by tatalor51, 09 February 2019 - 19:11.


#36
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Corect, doar din cele 4 modele am de ales..
La începutul săptămânii merg la Orange.. Va țin la curent cu ce aleg.. Cu siguranță ma duc cu gândul sa iau ceva și o sa iau altceva..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate