Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Google camera pusa pe un alt telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
atanatizante

atanatizante

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 05.06.2009
Vreau sa-mi instalez Google camera pe un Asus Zenfone Max Pro M1 fiind nemultumit de calitatea submediocra a pozelor.

Si pe xda am gasit cum sa fac acest lucru, fara sa root-ez telefonul, prin a face enable Camera2API : https://www.xda-deve...-google-camera/

Insa am cateva nelamuriri:

1.Multi s-au plans de un consum sporit al bateriei dupa instalare. Atunci ca sa revin la starea initiala pot sa schimb comanda initiala : ".\fastboot oem enable_camera_hal3 true" din true in false?

2.Se preconizeaza ca luna aceasta sa vina update-ul la Android Pie. Atunci daca am Camera2API enable voi mai putea face update-ul de la O la P sau trebuie sa-l disable mai inainte? Precizez ca Android P vine cu Camera2API enable ...

#2
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,210
  • Înscris: 28.04.2003
pentru ca google camera face stacking si foloseste procesorul destul de mult o sa manance bateria mai repede ca o aplicatie normala dar si calitatea pozelor creste. Eu zic ca merita, plus ca nu faci poze tot timpul, si poti pune setari diferite. La ultimele versiuni de google camera poti seta diferite profile. Ex. Fast, high quality, night pictures, portrait... etc.
Si eu am un telefon cu camera submediocra si google camera mi l-a facut ca un iPhone 8 sau pe acolo. Deci merita.
In functie de cat de mult te arde, poti sa il pui de la oreo sau la pie, cum vrei.

#3
atanatizante

atanatizante

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 05.06.2009
Merci pt. raspuns. Ideea e daca pot sa testez si daca nu imi place sa pot sa ma intorc la starea initiala. Adica un fel de reset ...

#4
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,210
  • Înscris: 28.04.2003
pai nu cred ca te afecteaza cu nimic daca activezi Camera2API. Plus ca google camera e o aplicatie ca oricare alta, poti sa o dezinstalezi daca nu iti place.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate